Sport Ik kijk best wel een Sonja Driebanders Delta gaan de finale in Te koop Te huur mm Dubbele winst moet goed zijn voor plaats in de play-offs. Spelers van Tjoba zijn enthousiast over trainer Chris van Put. Middelburgse maakt op haar 36e debuut als wielrenster. 5 casco multifunctionele kantoor-/bedrijfsunits Grevelingenstraat 8 te Zierikz ii- Thesaurie 36 I Zaterdag 21 maart 2009 PZC door Frits Bakker SLUISKIL - De driebanders van Delta/Frans Bevers zetten van avond in het biljartcentrum van Dallinga in Sluiskil de finale in van de competitie in de eredivisie. Met de thuiswedstrijd tegen De Uitspanning, die om 18.00 uur be gint, de uitwedstrijd tegen Seat Noordhoek (morgen in Sprundel) en daarna nog drie wedstrijden te gaan wordt een gooi gedaan naar een plaats in de play-offs. Het kan bijna niet anders of Delta gaat zich bij de beste vier ploegen scharen die om het landskam pioenschap gaan spelen. Het Zeeuwse team, dat bestaat uit de Hulstenaar Jean Paul de Bruijn, de Brabander Henk Habraken en de Belgen Eddy Leppens en Peter de Backer, neemt de derde plaats op de ranglijst aan na de grootmach ten Van Donge 8c De Roo en Crystal Kelly. Delta kan die twee ploegen niet meer inhalen, maar heeft zelf een voorsprong van vier punten op Snellen Recycling en zeven pun ten op Kaleidoscoop. Teamleider Jan Kikken verwacht dat de plaatsing dit weekeinde al binnen kan zijn. „We spelen tegen twee tegenstanders die op de twee laatste plaatsen staan in de compe titie. En als we die twee wedstrij den winnen, kan ons niets meer gebeuren." Dat komt goed uit, om dat Delta daarna nog een lastig pro gramma krijgt met wedstrijden te gen Crystal Kelly (in Sluiskil op 29 maart), Van Donge 8c De Roo (uit op 4 april) en Snellen Recycling (thuis op 5 april). De dubbel van dit weekeinde wordt gespeeld in de sterkste for matie. Jean Paul de Bruijn moet weliswaar vanmiddag voor zijn topteam in Borculo een competi tiewedstrijd spelen, maar is op tijd terug. Jan Kikken: „Daarom is de wedstrijd een uur verzet." Bij De Uitspanning is de Fransman Ri chard Bitalis de meest tot de ver beelding sprekende speler. Wesley de Jaeger is één van de Belgen die aardig in opkomst zijn. Hij won eerder dit jaar onder meer van Jean Paul de Bruijn. GOLF Funchal, Madeira Open, na tweede dag: 1. Hoey (Nle) 135 (-7), 2. Goya (Arg), Haegmann (Zwe), McGeady (Ier) 136, 5. McGrane (Ier), Rodiles (Spa) 138, 7. Suneson (Spa) 140, 8.o.a. Besseling 141, 52. o.a. Van Weerelt 147: uitge schakeld: 94. Muntz 151, 116. Remkes 154. VOETBAL Eerste divisie: Go Ahead Eagles-FC Emmen 0-1, RKC Waalwijk-MW 2-0, Fortuna Sit- tard-VW-Venlo 0-1, Veendam-Haarlem 0-0, Cambuur L-AGOW Apeldoorn 2-2, Helmond Sport-RBC Roosendaal 0-1, Excelsior-Zwolle 0-2, Telstar-Dordrecht 0-1, Omniworld-Eindho- ven 2-0. Stand: VW-Venlo 31-67, RKC Waal wijk 31-58, Cambuur L 31-53, Excelsior 31-50, FC Zwolle 31-49, MW 31-47, FC Den Bosch 30-44, Haarlem 31-44, Helmond Sport 31-43, Go Ahead Eagles 31-42, RBC Roosendaal 31-40, TOP Oss 30-39, AGOW Apeldoorn 31-39, FC Emmen 31-37, Telstar 31-35, Dord recht 31-34, Fortuna Sittard 31-32, Eindhoven 31-31, BV Veendam 31-27, Omniworld 31-26. p- ZAALVOETBAL Targu Mures. Kwalificatie EK zaalvoetbal, tweede dag: Nederland - Oekraïne 1-4 (1-0). Doelpunt Nederland: Thies. Roemenië - Andor ra 3-3. Stand: 1. Oekraïne 2-6 (8-3), 2. Roeme nië 2-4 (7-6), 3. Andorra 2-1 (5-8), 4. Neder land 2-0 (4-8). Nederland uitgeschakeld. AGENDA ZATERDAG MOTORCROSS Clubwedstrijd. Locatie: Oude Polderweg, We- meldinge. Organisatie: MC De Sproeier. Aan vang trainingen: 10.00 uur, wedstrijden 12.15 uur. door Roeland van Vliet GOES - Bij korfbalvereniging Tjoba loopt men weg met Chris van Put, de Belg die sinds augustus hoofd trainer is. Het aantrekken van hem wordt gezien als een schot in de roos. Was er onder zijn voor gangers wel eens een gebrek aan discipline binnen de spelersgroep, nu loopt iedereen op een prettige manier strak in het gelid. „Je kunt wel spreken van een topsportcul tuur", zegt speelster Melissa de Jon ge. „Het was wennen, maar als je ziet wat we nu bereiken..." Tjoba speelt vandaag een beslis singswedstrijd tegen Vitesse. De in- 'Hij maakt iedereen belangrijk, zelfs spelers van het derde' zet is de titel in de eerste klasse en de bijbehorende promotie naar de overgangsklasse. En dat terwijl de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren in januari nog vijfde stond. 'Ik heb tijd nodig om het team aan mijn speelstijl te laten wennen', had Van Put al aangekondigd. Hij zag (en ziet) dit als een leerjaar. Maar alles ging sneller dan ver wacht. Afgelopen week constateer de de trainer dat de Tjoba-spelers zich op vijf punten al sterk verbe terd hebben: het individuele verde digen, het verdedigen binnen het collectief, de aanvalsorganisatie, de individuele aanval binnen het col lectief en het meescoren van de da mes. „Wat we ook doen tegen Vit esse, het zaalseizoen is meer dan geslaagd", vindt Van Put. Dat vinden de spelers ook, die ge- drevener en scherper zijn dan ooit. Ze laven zich stuk voor stuk Chris van Put vindt dat het zaalseizoen meer dan geslaagd is. aan de frisse wind, ook al weten ze dat ze hun plaats in het eerste team nooit zeker zijn. „Juist daar om doet Chris het zo goed", zegt Esther van Boven. „Hij maakt ie dereen belangrijk, zelfs spelers van het derde. Hij wil dat iedereen zijn spelletje kent en dat iedereen in pasbaar is. De ene keer sta ik mei Dirk-Jan Westmaas in het vak, dt. andere keer met Dennis Broerse: Het mooie is dat het voor ons spe niet uitmaakt, want iedereen weel precies hoe hij of zij moet reage- door Marlot Hak MIDDELBURG - Sonja Boogaanj maakt dit seizoen haar debuut al! wielrenster. De 36-jarige makelaa: komt uit voor de ploeg van Rabc Lady Force, het damesteam vat Theo Middelkamp. „Soms valt he puzzelstukje ineens op zijn plek" vertelt Boogaard. Ze rijdt pas sinds dit jaar haar eer ste wedstrijden. Het mag opmerkt5 lijk genoemd worden, omdat z< zo'n vier jaar geleden nog nooi op een racefiets had gezeten. Op la tere leeftijd vond ze een hobb; waar ze veel aanleg voor blijkt ti hebben. „Ik heb er geen spijt vat dat ik laat begonnen ben. Ik ben al leen maar blij dat ik de mogelijk heid nog heb gekregen", zegt di Middelburgse. De klassieker Omloop het Nieuws blad, eind februari, was haar eersti echte wedstrijd. „Ik kwam in eei ongelofelijke chaos terecht, 171 vrouwen die tegelijk van start gin gen. Ik had nog nooit zoiets mee gemaakt. Ik zat tussen allerlei mei den van de ploeg van Leontiei i Aan (Je-7.c advertentie kunnen geen rechten worden ontleend') 1 Hwirprijs va. 950,- p- mnd Oppervlak vanaf ca. 142 m2 (ca. 71 m2 begane grond, ca. 71 m2 verdieping) incl. 2 eigen parkeerplaatsen Prijs vanaf 135.000,- excl. BTW K.K. Koppeling meerdere units is mogelijk Ook turnkey-oplevering is bespreekbaar I r* PROJEKTONTWIKKELING BV Voor informatie Thesaui^sPrbjektontwikkeling BV Wassenaarstraat 32A 4611 BY Bergen op Zoom Tel 0164 - 235008 www.dimori.nl/thesaurie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38