Zeeland Goes-Zuid blijft voorlopig verstopt Pk ^2 Opschrijven levensverhaal brengt Souburger onderscheiding Wedstrijd dichten rond monument Gratis Tholen krijgt anti-hagelkanon Gratis proefrijden pL-l— Gemeentebestuur wil pas in 2015 extra afslag naar ziekenhuis. waardebepaling voor uw woning? Na bijna zeventig jaar nog oorlogskruis voor veteraan Goozen. OPEN OCHTEND ZATERDAG 28 MAART I 1.00 - 16.00 UUR Olympiaweg I MIDDELBURG: Elektraweg I Handelspoort I TERNEUZEN www.dek.nl WPZC Zaterdag 21 maart 2009 27 door Harmen van der Werf GOES - Een nieuwe aansluiting van Goes op rijksweg A58 bij het zie kenhuis komt er pas in 2015. En be woners van de drukke Buys Ballot straat moeten nog tot 2015 wach ten voordat de gemeente iets doet aan verbetering van de leefbaar heid. Dit blijkt uit de lijst met projecten waaraan het dagelijks bestuur van Goes de komende jaren voorrang wil verlenen. Dat de Ballotstraat en de nieuwe aansluiting op de A58 allebei pas in 2015 aan de beurt zijn, heeft ermee te maken dat beide projecten in eikaars ver lengde liggen. Pas als de nieuwe af slag er is, is er een goed alternatief voor het autoverkeer door de Bal lotstraat en de toeleidende wegen 's-Gravenpolderseweg en Kloeting- seweg. De Ballotstraat blijft dus voorlopig met opstoppingen zitten. Hetzelf de geldt voor meer verkeersaders in Goes-Zuid, zoals de filegevoeli- ge Anthony Fokkerstraat. Om die te ontlasten is, naast een nieuwe A58-afslag, een extra zuidelijke ont- sluitingsweg nodig. Op de prioritei- Het Goese college van B en W heeft een lijst gemaakt met pro jecten waaraan voorrang wordt gegeven. Goes-Noord en Goese Schans scoren het best. tenlijst van B en W in Goes is die ontsluitingsweg ook pas terug te vinden in 2015. Uit dezelfde lijst blijkt waarom dit niet anders zou kunnen. Alles lijkt samen te hangen met het spoor- project in Goes, dat onder meer be staat uit de bouw van een beton nen spoorbak - om geluid- en tril- lingoverlast te beperken - en de aanleg van een tunnel onder het spoor bij het stadskantoor. Het spoorproject staat voor 2021-2027 op de planning. De kosten lopen op. Die zijn nu geschat op 50 mil joen euro. Plannen waaraan het Goese ge meentebestuur wel op kortere ter mijn voorrang wil geven, hebben te maken met de ontwikkeling van het woningproject Goese Schans in het oude haven- en in dustriegebied. CDA-wethouder Ri- nus Dieleman weigerde gisteren een toelichting te geven. De ge meenteraad praat donderdag over de lijst. Dat wil Dieleman afwach ten. SINT-MAARTENSDIJK - André Alke- ma uit Sint-Maartensdijk gaat als eerste fruitteler op Tholen een an ti-hagelkanon plaatsen. Hij krijgt toestemming van de gemeente om het apparaat bij wijze van proef één seizoen te gaan gebruiken. Alkema beseft dat het apparaat be hoorlijk wat lawaai maakt. Daar om is hij bij buren op bezoek ge weest, om draagvlak te creëren. De Thoolse fruitteler zegt de afge lopen jaren regelmatig hagelscha- de te hebben gehad, waardoor hij heel veel appels moest weggooien. Het anti-hagelkanon schiet ionise rende schokgolven in de atmo sfeer, die ervoor zorgen dat de ha gel als regen op de gewassen valt en geen schade veroorzaakt. 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl door Selma Osman OOST-SOUBURG - Waar het schrij ven van een levensverhaal al niet toe kan leiden. Souburger Andries Goozen kreeg gisteren bijna zeven tig jaar na dato een Mobilisa- tie-Óorlogskruis uitgereikt. Hij krijgt de onderscheiding van het ministerie van Defensie voor ge toonde moed in oorlogstijd. „Het is geweldig", zegt de bijna ne gentigjarige Goozen als hem de versierselen zijn opgespeld. Hij kan zo een-twee-drie niet zeggen waarom dit eerbetoon hem toe komt. Peinzend: „Tja, of het nou is dat ik die brug de lucht in heb la ten vliegen..." Zijn keurig uitgetypte memoires worden erbij gehaald. Daarin staat helder beschreven hoe hij als 20-ja- rige korporaal in Limburg op 20 mei 2940 het commando krijgt een brug bij Schin op Geul te laten ontploffen. Het lukt, echter Goozen en zijn kameraden raken 'Op 19 mei was ik al thuis. Ongeschonden vanbuiten, maar vanbinnen gebroken' ingesloten. Ze worden met hon derd man als krijgsgevangenen in een wei gedreven. Angstige mo menten volgen. „Maar de Duitsers hadden geen transportwagens om ons af te voeren. Wat er dan in je Achterkleinkinderen Milan en Jasmijn feliciteren de zojuist onderscheiden Andries Goozen met een bloemetje. omgaat, je wordt bijna gek van vreugde en dankbaarheid." Na het begraven van twee gesneu velde kameraden en een ftetstocht van zo'n vijfhonderd kilometer ziet hij op 29 mei zijn ouders en zusters terug. „Ongeschonden van buiten, maar vanbinnen gebroken. Na al wat ik had meegemaakt." Pas in 2008 is hij zijn belevenissen gaan opschrijven. De eerste die zijn verhaal leest, is oorlogsvete raan M. Chatrer, die net als Goozen in zorgcentrum De Zoute Viever woont. Die brengt hem in contact met het veteranen-insti tuut. Ze komen hem meteen inter viewen en vinden dat hij een oor foto Lex de Meester logskruis verdient. Goozen meent dat hij niets anders heeft gedaan dan zijn 'vaderlandse plicht'. „Toch ben ik zeer verheugd dat mij nog op deze hoge leeftijd de versierselen worden uitgereikt." COLIJNSPLAAT - De Stichting Cultu reel Erfgoed Zeeland (SCEZ) en het literaire tijdschrift Ballustrada hebben een poëziewedstrijd uitge schreven ter gelegenheid van de onthulling van Iret Monument voor de verdronken dorpen in Zee land, komend najaar in Colijns- plaat. Dichters kunnen in de periode van 2 april tot 25 augustus maxi maal drie gedichten inzenden over het thema 'verdronken geschiede nis'. In Nederland of elders. Het thema mag zowel historisch, folk loristisch, mythologisch als allego risch worden opgevat. De drie bes te gedichten worden beloond met www.kunsteducatiewalcheren.nl geldprijzen van respectievelijk 350, 250 en 50 euro. Ook zullen ze wor den gepubliceerd in het kwartaal blad Zeeuws Erfgoed van de SCEZ. Een selectie van de beste gedich ten krijgt een plek in het literaire tijdschrift Ballustrada. www.scez.nl ZATERDAG 28 MAART 2009 10.00 -12.30 UUR MIDDELBURG maak kennis met ons veelzijdige aanbod op gebied van muzieklessen en creatieve cursussen Kuiperspoort 12, 18 en 21 www.zeeuwsemuziekschool.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29