Zeeland Provincie legt dwangsom op aan Middelburg Van Vlissingen naar Cusco: reisleider Rik in Inca-land bij VENESTRA op venestra.nl DE ZOMERCOLLECTIE Postweg open makelaar Man verdacht van bestelen baas venesTR Vlissinger Rik Duijm (28) begint eigen reisbureau in Peru. DAMES- EN HERENMODE IS BINNEN! M2Makelaars.nl Gemeente moet boete betalen als ze nog een keer in de fout gaat. w PZC Zaterdag21 maart2009 I 25 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Die rommelige taal scholen, die onpersoonlijke reisbu reaus, die zelfverrijkende vrijwilli gersorganisaties... Dat moet Vlissin ger Rik Duijm toch beter kunnen. In Peru, welteverstaan. Want daar, in het Zuid-Amerikaan- se land van de Inca's, woont Rik (28) alweer een jaar of drie. Hij raakte er verzeild toen hij na zijn studie journalistiek en na wat baantjes bij bekende reisbladen eens een verre reis wilde maken. Van zijn vier maanden in Zuid- Amerika bracht hij er eentje door in Peru. Hij volgde er een cursus Spaans. En die smaakte naar meer. Eenmaal terug in Nederland haal de hij zijn 'P', ofwel propedeuse, voor de Leidense studie Taal 8c Cultuur in Latijns-Amerika. Maar ja, om nou weer drie jaar van zijn leven weg te gooien? „Ik wilde nóg beter worden in het Spaans, misschien wel corrrespon- dent worden in Zuid-Amerika", vertelt Rik. „Dus ik besloot er een half jaar naartoe te gaan om vrijwilligers werk te doen, in ruil voor de taal cursus en kost en inwoning. Na drie maanden in die grote toeris tenindustrie werd ik gevraagd of ik niet een jaar wilde blijven." Dat deed Rik. Van het één kwam het ander. Hij ontmoette Norma 'Haar voordeel is haar ervaring. Mijn voordeel is mijn Europese gezicht' Guevara, die al jaren werkte als do cent, en werd verliefd. De relatie ging goed, maar het werk niet. „Ik wilde een werkvergunning en hoe wel die werd beloofd, kwam die maar niet. En dan was er nog ge doe met mijn salaris. Na een half jaar heb ik ontslag genomen. Ik zette alles op een rijtje. Terug naar NIEUW! NU OOK GAASTRA HERENMODE IN ONZE WINKEL IN MIDDELBURG I' <Hf7 Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend Tommy Hitfiger Scapa Sports Gaastra McGregor Part Two River Woods L'Argentina MAC GANT van Santen van Santen BRAEZ Napapijri New Zealand Auckland UGG Vanguard mafcwÊÊ LEWEDORP - Met carnaval mocht gedeputeerde Toine Poppelaars de vernieuwde Postweg in Lewedorp al officieus openen. Hij is er aan staande vrijdag weer bij, als de Postweg officieel wordt ingewijd. Het feest begint om 14.00 uur in café De Tol. Poppelaars en wethou der Marga Vermue rijden daarna in een koets over de Postweg. Rik Duijm (28) uit Vlissingen raakte via vrijwilligerswerk verzeild in het Peruaanse Cusco. Hij is er inmiddels ge trouwd en begint samen met zijn vrouw een eigen reisbureau, Mundo Antiguo. foto Ruben Oreel Nederland was geen optie. Norma zou hier moeilijker aarden dan ik daar, bovendien had zij een doch tertje van acht. Ze redde zich best met haar salaris, maar als we nou eens samen een bedrijfje opricht ten? Dan zouden we alles zelf in de hand hebben." Inmiddels is hun bedrijfje, Mundo Antiguo ofwel Antieke Wereld, on line al van start gegaan. Rik en Nor- ma - intussen zelfs getrouwd - ope nen binnenkort hun kantoortje in Cusco, vlakbij het beroemde Ma- chu Picchu. „Daar ga ik toeristen zelf rondlei den", vertelt Rik. „Norma is druk bezig lesmateriaal te schrijven om ze Spaans te leren. Haar voordeel is haar ervaring en het feit dat ze Engels spreekt. Mijn voordeel is mijn Europese gezicht. Dat wekt toch vertrouwen. Samen gaan we hoog inzetten op service. Bij ons zullen zaken wél goed geregeld zijn. Onze eerste klanten komen in mei al naar Cusco." 8www.mundoantiguotours.com www.learnspanishinperu.net VLISSINGEN - De politie heeft vrij dagochtend vroeg, rond 6.00 uur, een 30-jarige Vlissinger in zijn wo ning aangehouden, op verdenking van verduistering. De man wordt ervan verdacht dui zenden euro's te hebben verdonke remaand bij zijn werkgever. Na zijn aanhouding is er huiszoeking gedaan bij de Vlissinger. Agenten hebben een geldbedrag in beslag genomen. Om hoeveel geld het gaat, wil de politie niet kwijt. Dat heeft volgens haar te maken met 'daderwetenschap'. De Vlissinger is overgebracht naar een politiecel in Torentijd. Hij is gehoord en heeft een verklaring af gelegd. Hij zit nog altijd vast, want het onderzoek naar zijn daden is nog niet afgerond. door Maurits Sep MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is op de vingers getikt door de provincie. Als nog één keer wordt verzuimd te melden dat ergens de bodem wordt gesa neerd, moet de gemeente een boe te betalen van minstens 1500 en maximaal 7500 euro. Middelburg is in een half jaar tijd al twee keer in de fout gegaan. In november vorig jaar ontdekte de provincie dat de gemeente niet had laten weten dat bij de Berg weg en de voormalige stortplaats aan de Oude Veerseweg gewerkt werd aan bodemsanering. Daar voor werd toen een waarschuwing gegeven. In februari van dit jaar gebeurde echter hetzelfde: in de Korte Giststraat/Koorkerkhof - dus naast het provinciehuis - werd gewerkt zonder dat de provincie dat wist. „Het ging om een loodverontreini- ging. En als je grond met zware metalen gaat weghalen, is goed toe- Middelburg heeft twee keer ver- zuimd te melden dat ergens een bodemsanering zou plaatsvin den. Bij de derde keer moet de gemeente een boete betalen. zicht noodzakelijk", verklaart R. de Nooijer waarom de provincie de zaak zo hoog opneemt. Zo bijzonder was het werk echter niet, reageert M. Joosse van de ge meente Middelburg. „Het was geen bodemsanering. We hebben daar de straat opnieuw bestraat. En daarbij hebben we ietwat die per gegraven dan normaal." Toch wil hij de verantwoordelijk heid voor de fout niet van zich af schuiven. „We hadden het werk in derdaad moeten melden. We gaan ervoor zorgen dat we die procedu re beter borgen, zodat het niet weer eens fout gaat." Dat het is misgegaan, kan hij overi gens wel verklaren. „We hebben het werk aanbesteed aan een aan nemer en die was net een paar da gen eerder begonnen vanwege het goede weer. En op dat moment was de betrokken ambtenaar een paar dagen afwezigt. Maar goed, fout is fout, dat klopt." Dat de ene overheid de andere een boete oplegt, komt niet zo vaak voor, erkent De Nooijer. Sinds be gin 2008 is de handhaving bij bo demsaneringen wel geïntensi veerd. In het hele jaar zijn drie waarschuwingen uitgedeeld, behal ve aan Middelburg ook aan Vlissin gen en Terneuzen. Middelburg is de eerste Zeeuwse gemeente die nu ook een dwangsom boven het hoofd hangt. KIJ tel 0113 227766 www.venestra.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27