Zeeland afgewezen Wordt het straks door, langs of Omweg via dijkjes levensgevaarlijk' Bezwaar Onderzoek naar bundeling van beheer Vlissingse brede scholen Vlissings Bunkerterrein krijgt er 69 woningen bij, volgens planning. Dear Mom op planken van 't Schuttershof Percussiepodium in de Stads Ring Diepe rust en stilte in Padma-centrum 'Laat Bos miljoenen Waterdunen intrekken' 22 Zaterdag 21 maart 2009 pzc W vlissingen - Plan Parkzicht, het bouwproject op het bunkerterrein in Vlissingen, wordt niet onderbro ken door het bezwaar van een om wonende. De bouw van 69 wonin gen kan gewoon doorgaan. De bewoner van de Rubenslaan in het Vlissingse Middengebied be riep zich bij de gemeentelijke be zwaarschriftencommissie op 'een blijvend recht van vrij uitzicht'. Maar dat recht bestaat helemaal niet, oordeelt de commissie. Even min vreest die voor leegstand door de economische recessie, waarop de bezwaarmaker zinspeelde. Wan neer de huizen worden gebouwd, is niet bekend. De projectontwik kelaar was gisteren niet bereikbaar. middelburg - Café 't Schuttershof in Middelburg heeft morgenmid dag een rockband op de planken staan, Dear Mom uit Breda. De band timmert aardig aan de weg en heeft onlangs een nieuw al bum gelanceerd. De muzikanten halen hun inspiratie uit Led Zeppe lin en maken, naar eigen zeggen, grungemuziek met wat uitstapjes. Het optreden start om 17.00 uur en is gratis bij te wonen. middelburg - Djembé Mzungu geeft morgenmiddag een work shop djembé voor beginners in de Stads Ring, aan de Kruitmolen- laan in Middelburg. Bedoeling van de middag is om met zoveel mogelijk mensen 'lek ker te jammen' en met de vijf euro deelnamekosten een goed doel in Afrika te steunen. De Afrikaanse middag gewoon, gratis, bezoeken kan uiteraard ook. middelburg - Mensen die eens lek ker een dagje hun aandacht willen richten op helemaal niets, kunnen morgen terecht in het Padma-cen- trum aan de Verwerijstraat in Mid delburg. Daar mogen deelnemers voor dertig euro, inclusief vegetari sche lunch, op zoek naar de diepe rust en stilte in zichzelf Inloop vanaf 9.00 uur, tot 16.00 uur. Aanmelden: spfe@zeelandnet.nl sluis - Als minister Bos de miljoe- hen euro's voor Waterdunen bij Breskens intrekt, heeft hij in de on derhandelingen over de economi sche crisis al een aardige besparing binnen. Raadslid Chris van de Vij ver van Liberaal Sluis: „Een groot deel van de bevolking en de land bouw is tegen Waterdunen. Als u die toezegging intrekt, doet u iets goeds voor de schatkist en iets nog veel beters voor ons gebied." fl Nieuw- en Sint Joosland vanuit de lucht gezien, met rechtsboven de aanleg van de aansluiting op de nieuwe Weizichtweg sStM foto's Rijkswaterstaat Waarom moeten die boe ren met hun zware ma chines nou zo nodig door de stad? Han Kole van de af deling Walcheren van de land bouworganisatie ZLTO en Johan de Visser van Cumela, de brancheorganisatie van de loon werkers, leggen uit dat er paar za ken spelen. Ten zuiden van het kanaal zitten nogal wat loonwerkbedrijven die op heel Walcheren werken. Verder is er op het bedrijventerrein Ar- nestein een verzamelpunt van het CZAV. Hier kunnen boeren hun oogst naar toe brengen. Dat kan ook in Aagtekerke en bij Cevaal in Grijpskerke. CZAV geeft boeren die zelf naar Arnestein rijden, echter een pre mie omdat de coorperatie dan niet zelf met vrachtwagens de produc ten naar Arnestein hoeven te ver voeren. En dan zijn er nog de uien- verwerkers op Zuid-Beveland die ook vanuit Walcheren bevoorraad worden. Boeren die aan beide zijden van het kanaal grond hebben of die met een collega van 'de overkant' samenwerken zijn ook gedwongen om het kanaal te passeren. Tenslot te zijn er landbouwmechannisatie- bedrijven, bijvoorbeeld op Ar nestein, die klanten aan beide zij den van het kanaal bedienen. Voor ZLTO-voorman Han Kolè is er eigenlijk maar één alternatief: een bypass om Nieuw- en Sint Joosland langs de A58 en vervol gens over de nieuwe Weizichtweg naar de Schroeweg. De provincie moet dan maar het landbouwverkeer toestaan tussen de rotonde voor het viaduct en de bebouwde kom van Middelburg. De omweg via allerlei dijkjes en polderweggetjes ten zuiden van Nieuw- en Sint Joosland is voor hem geen alternatief, zegt Kole be slist. Veel wegen zijn zo smal dat twee auto's al de berm in moeten om elkaar de passeren. Laat staan grote landbouwmachines. „Dat is levensgevaarlijk. Die wegen zijn veel te smal. Je moet er niet eens over na willen denken." Bovendien lopen over deze wegen toeristische fietsroutes. De combi natie met landbouwverkeer ziet Kole helemaal niet zitten. „Het beste is dat de provincie de Schroeweg voor ons openstelt." Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 09.00-16.00 uur. De badkamer de ontspanningsruimte in uw huis. Bij heerlijk ont spannen in uw badkamer hoort Sfeer om er te kunnen genieten van uw welverdiende rust. Natuurlijke materialen weerspiegelen rust. Ze vormen de basis van authentieke Sfeer. Ze brengen balans in uw badkamerinterieur zonder afbreuk te doen aan comfort. Laat u vrijblijvend adviseren in onze inspirerende showroom. raab Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. karcher www.raabkarcher.nl door Wendy van den Hurk vlissingen - Een volgende stap in de weg naar brede scholen in Vlis singen en Souburg: de gemeente laat een onderzoek starten naar ge bundeld beheer. Dat wordt uitgevoerd door een ge specialiseerd bureau uit Amers foort, Hospitality Consultants. Die heeft zich vier jaar geleden ook al eens over het beheer van de Vlis singse scholen gebogen. Nu gaan de onderzoekers dat verder uitwer ken. Cijfers worden geactualiseerd en de randvoorwaarden voor het facilitair beheer worden opgesteld. De drie toekomstige brede scholen -de Combinatie in het Middenge bied, die in Souburg-Noord en die aan de andere kant van Souburg- willen goede afspraken met elkaar hebben. En snel ook, want de plan ontwikkeling van de scholen komt steeds dichterbij. Het onderzoek zal twaalf weken duren. De kosten ervan bedragen 23.800 euro, waarvoor de scholen elk een deel afdragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24