Zeeland PZC 'Ach, het geeft een beetje reuring' JP5 21 1At tv» nm Politie pakt jonge gravers naar oorlogstuig in de Manteling Jarig WALCHEREN 25 22 Improviseren bij bouw van slaap- en daghuisjes op strand Vlissingen. EB Van Vlissingen naar Cusco: reisleider Rik in Inca-land Wordt het straks door, langs of om Nieuw en Sint Joosland? Zaterdag 21 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De tijd wordt door de vertraging van het kustwerk steeds krapper, maar de slaaphuisjes en de daghuisjes op het Nollestrand bij Vlissingen zijn op tijd beschik baar. Daar gaat Leendert van Nieu- wenhuijzen nog steeds vanuit. „Mijn motto is: geen nee verko pen. Ik ben zuinig op mijn klan ten en mijn marktaandeel." De vondst van lege granaathulzen maakte verder onderzoek naar ex plosieven uit de Tweede Wereld oorlog noodzakelijk. Dat is echter zeker een week uitgesteld omdat de vergunningen en subsidies nog niet rond waren. De deadline voor Van Nieuwenhuijzen komt echter snel dichterbij. „De slaaphuisjes moeten op 15 april klaar zijn, want vanaf dan zijn ze verhuurd. De daghuisjes moeten er op 1 mei staan. Zo zijn de contracten." De 32 kleurige slaaphuisjes staan er inmiddels, al gaan ze deels ver scholen achter de enorme zandho pen die op het strand liggen voor de versterking van de kust. „We zijn maar wat eerder met die slaap huisjes begonnen, omdat daar ruimte was", vertelt Van Nieuwen huijzen. Met de daghuisjes (150 in totaal) moet hij soms wachten op het werk door Rijkswaterstaat en waterschap Zeeuwse Eilanden. „Maar ze werken van zeven tot ze De plaatsing van strandhuisjes bij Vlissingen verloopt moeizaam door het werk aan de kust. Maar ze staan er op tijd, verwacht de verhuurder. ven. Iedereen doet z'n best." En zelf doet hij zijn best iedereen te vreden te stellen. „Wij laveren tus sen het werk door. Het is improvi seren ja, maar dat is ook wel eens leuk. Soms kunnen we met de au to's langs de eblijn, maar als het hoogwater is, kunnen we niet wer ken. Misschien moeten we straks avonden en weekeinden doorwer ken. Maar binnen de chaos die het is, kunnen we iedereen tevreden stellen." Een grote zorg is wel dat de slaap huisjes nog moeten worden aange sloten op water, gas en elektra. „En we moeten ze nog inrichten en de ramen lappen." Van die bergen zand op het strand zullen mensen best schrikken, be seft hij. „Maar ach, er gebeurt iets, het geeft reuring. En als ze weg zijn, is alles weer vergeten." Intus sen komen sommige daghuisjes dit seizoen wel op andere plekken dan de huurders gewend zijn, voor spelt hij. „We moeten beetje schui ven. Dat moeten mensen voor lief nemen. Maar dat zullen ze wel doen. Ze vinden het veel belangrij ker dat ze een schoon strand en mooi weer hebben." •VV> De 32 slaaphuisjes staan al op het strand bij Vlissingen, maar een flink aantal dagcabines moet nog worden opgebouwd. foto Ruben Oreel PA RT N F. R S' ECHTE MAKELAAR NVM 0 118-616617 DOMBURG - Het mysterie van de diepe kuilen in de duinen van de Manteling is opgelost. De politie heeft donderdagnacht twee gra vers in de kraag gevat. Al sinds september 2008 probeer de de politie, samen met Staatsbos beheer, te achterhalen wie toch die diepe kuilen in het natuurge bied achterliet. De kuilen hadden soms een afmeting van wel twee tot vier meter. Ze waren gevaarlijk voor wandelaars. Surveillance door boa's heeft deze week eindelijk tot resultaat geleid. De opsporingsambtenaren ontdek ten hoe de jongens groeven naar oorlogstuig. De politie weet niet of ze ook echt iets gevonden hebben. Het gereedschap is in beslag geno men. De jongens moeten nog voor komen. Zij hebben bekend. Hij was jarig, de fiere Axelaar en dus trakteerde hij op kojfiekoeken van de beste bakker uit zijn woon plaats. Zelf koos hij een room broodje. De man is 78, maar hij oogt jonger en daar laat hij zich graag op voorstaan. Z'n geheim? Hij is zuinig, vooral op lijf en le den. Die slechte calorieën van dat broodje... ach, die werkt hij wel Tip? redactie@pzc.nl weer weg. Hij wandelt immers vele kilometers per dag. Om bijvoor beeld de parkeerautomaat op die Terneuzense gracht te vermijden, parkeert hij z'n auto aan de rand van de stad. Zuinig. En bang voor boetes. Zegt de kennis, die vaak met hem meerijdt: „Zo bang voor snelheidsovertredingen dat ik soms even naast de auto kan meelopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23