ONLINE Autovakanties in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Skihal 5 Skihal 6 Schutse Hogeschool Zeeland 2 Nu nog mooier Rijkskorting provincie mm PZC Zaterdag 21 maart 2009 1 3 Elke week in de zaterdagkrant Reizen i Daar moetje naar toe. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) 'Middelburg' heeft het weer voor elkaar. Voor de zoveelste keer wordt minachting getoond jegens Zeeuws-Vlaanderen en haar inwo ners. Niet de eerste keer en met ze kerheid niet de laatste. De politie ke en ambtelijke onverschilligheid in 'Middelburg' ten aanzien van Zeeuws-Vlaanderen begint absur de vormen aan te nemen. De over name van de Westerscheldetunnel door de provincie belooft weinig goeds. We moeten ons als Zeeuws-Vlamingen sterker bewust zijn van onze eigenwaarde en on ze eigen identiteit. Ik stel in dit ver band voor dat we beginnen met al le basisschoolleerlingen in Zeeuws-Vlaanderen het Zeeuws-Vlaams volkslied te leren, dat we allemaal de Zeeuwse vlag in de kliko deponeren en alle vlag- gemasten sieren met de Zeeuws-Vlaamse vlag (ja ook van af alle openbare gebouwen en scholen). En voor onze flatscreen hoeven we helemaal niet naar de Mediamarkt in Middelburg. Ant werpen, Gent of Brugge bieden in dit verband aanzienlijk ruimere mogelijkheden. En laten we Zee land boven de Westerschelde fi guurlijk de rug toekeren. Hoeven we ons ook niet meer te ergeren aan de Zeeuwse media en hun zie kenhuis feuilleton. F.C. Tollenaar Sluispolderdijk 3, Sluiskil De gefortuneerde gedeputeerden favoriseren skihal op Walcheren welk door hun dienstchauffeur in korte tijd is te bereiken. De gefavo riseerde en gefrustreerde gedupeer den zijn de Zeeuws-Vlamingen. Laat ons allen de straat op gaan en toetreding wensen tot België. Deze uiting van ongenoegen zal leiden tot een betutteling uit Den Haag welk zich uit in tolvrije doorgang in de tunnel en 'Brezel und weis bier' in de skihal met schlager mu ziek en dansende Vlamingen. Ver der voordeel bij toetreding is dat de stijve boordenkliek dan hun Walcheren onder water 'mogge' zetten alsmede hun skihal. Abko Paauwe 's-Heer Hendriks kinderenstraat 63, Goes Geen geld voor jubileum dorps huis Schutse in Burgh-Haamstede (krant, 19-03). Een verzoek aan het gemeentebestuur om een deel van het overschot van de Schutse te mogen besteden aan het jubileum, werd afgewezen omdat geld uit overschotten gebruikt dient te wor den, tekorten elders te dekken. Te korten elders ontstaan veelal door het leggen van verkeerde prioritei ten! Daarbij kan gedacht worden aan onder andere (a) 'het buiten gebruik stellen van een nabij de scholen gelegen gymzaal, waar door ter overbrugging van de aan zienlijk grotere afstand, milieuver vuilend busvervoer wordt aangebo den' en (b) het uitvoeren van kost bare openbare voorzieningen waar niemand om gevraagd heeft en (c) het voeren van kostbare juridische procedures, waar redelijk overleg mogelijk is. R. van de Graaft Grevelingenlaan 44, Burgh-Haamstede De waarschuwing van de heer Ver heul (krant, 18-03) omtrent de ac ties van andere Zeeuwse gemeen ten ten nadele van Vlissingen is niet overbodig. Diverse malen heeft de gemeente daaronder reeds geleden. Het Statistisch Jaar boek van het Stadsgewest Vlissingen/ Middelburg vermeldt tot en met 1999 bij 'Onderwijs en welzijn' met betrekking tot het ho ger beroepsonderwijs: één school in Vlissingen (3.270 11.) en geen in Middelburg. Onder het mom van fusies tussen onderwijsinstellingen werd de ja renlange verdeling van beide ste den in 2000 uitgebreid met de nieuwe naam 'Stadsgewest'. En slechts in Stadsgewest werd het ho ger beroepsonderwijs opgenomen. De trotse naam van Vlissingen in het hoger beroepsonderwijs is sindsdien in alle publicaties ver dwenen. Tot aan de laatste uitgave van het inmiddels opgeheven Statistisch Jaarboek is de Roosevelt Academy niet opgenomen. Welk lot wacht het oefenterrein van de brandweer in de Buitenhaven? H. Giezen Verdilaan 45, Vlissingen 'Nieuwe masten worden mooier', kopte de krant 19 maart. Laten we die kop eens woord voor woord bekijken, en laten we beginnen bij het woord 'masten'. Het gaat hier om grote hoogspanningsmasten, waarmee Zuid-Beveland zal wor den volgebouwd van Vlissingen tot Woensdrecht. En het gaat om 'nieuwe' masten, die gebouwd worden naast of in de buurt van de al aanwezige 'oude' masten. Het verschil tussen de oude en de nieuwe masten is dat de nieuwe 'mooier' zijn, hetgeen wil zeggen dat ze 'ranker' zijn, maar ook - en dat is wel het allermooiste - dat de ze masten kunnen worden ge plaatst vanaf 100 meter van de woonhuizen. Dus de Zuid-Bevel anders krijgen werkelijk alle ruim te. Tenslotte nog 'worden'. Die masten komen er dus gewoon, als we dat niet verhinderen. Vlakbij de al bestaande, lelijke, en niet be wezen ongevaarlijke masten, en mooi dicht bij de woonhuizen. Het wordt op Zuid-Beveland steeds mooier. Nog een container- terminal, een paar energiecentra les en enkele windparken erbij, en het is al haast net zo mooi als in het havengebied van Antwerpen. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Kermt men ach en wee. Het is in middels ieder helder en het Rijk nu ook) dat na de 'IJslandaffaire' veel lagere overheden zwemmen in het geld. Dit is opgepot met be lastinggelden van de burger. Dus terecht eerst eens een paar jaar in teren hierop. Belastingverhogin gen van gemeenten/ provincies/ waterschappen de laatste is ook nog eens een overbodige bestuur slaag, gaan gewoon door dus het Rijk dwingt het dan op deze ma nier af Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede i De voordelen van het D FOR DIET proteïnedieet Inhoud van THE DIET BOX: 6 doosjes met 30 maaltijden Een duidelijke handleiding GRATIS Power Mixer GRATIS I busje multivitaminen Tenminste 2 kilo per week afvallen Forse besparing op normale voeding Gemakkelijk vol te houden Vitaminen en mineralen al in het product Bescherming van spiermassa Snelle vermindering van maten Geen bijwerkingen Geen hongergevoel Geen vermoeid gevoel Geen slappe huid Geen jojo-effect

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13