:<s 53 wonen Zgoh landhuis in Ede zkt hoekwoning Harderwijk vraag antwoord Op internet kun je op heel veel sites zoeken welke huizen te koop staan. Maar welke huizen die verkopers zelf zouden willen kopen, is niet terug te vinden. Tot de introductie van HouseMatch, een soort contactadvertenties voor huizen(ver)kopers. door llze Rike SI Hoe bestrijd je een van de meeste gehate onkruiden? wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 21 maart 2009 Makelaarsacties Makelaars hebben tegenwoor dig allerlei acties om de stagne rende huizenmarkt weer enigs zins vlot te trekken. Overleg met de makelaar wat mogelijk is en overleg met een (finan cieel) deskundige wat de haken en ogen zijn van allerlei acties. Een paar voorbeelden: Slaaplekkergarantie: als je eigen huis nog niet ver kocht is, wordt een periode (meestal maximaal een jaar) de rente vergoed van de hypo theek op je oude huis, zodat je niet met dubbele woonlasten zit. No-riskclausule: de koop van een nieuw huis kan worden ontbonden als de eigen woning niet binnen een bepaalde termijn (bijvoorbeeld drie maanden) is verkocht. Gratis producten: keukens, auto's, stoffering. Indi viduele makelaars verzinnen de gekste acties, die de koper na tuurlijk in feite zelf betaalt. Hotelarrangementen: makelaars bieden een weekend je in een hotel aan en regelen dat de potentiële kopers dat weekend meerdere huizen kun nen bekijken. Vooral voor men sen die buiten de regio waar ze nu wonen een nieuw huis zoe ken. Try before you buy: een nachtje of weekendje sla pen in een huis dat je op het oog hebt. Zo krijg je een goed beeld van hoe je er zou kun nen wonen. t m rij wel elke huizenverkoper is M ook een huizenkoper. Dat wil- M den we proberen zo goed moge- lijk te benutten." W Bert Lankman van Drieklomp Makelaars en Rentmeesters vertelt hoe het idee van HouseMatch ontstond. Drieklomp verkoopt al 25 jaar huizen in met name het ho gere segment, van boven de circa vijf ton, in heel Nederland. „We hebben bij al onze kanto ren momenteel zo'n zeshonderd panden in de verkoop. Dat zijn zeshonderd verkopers, maar ook zeshonderd aspirant-kopers. Alleen door de huidige marktsituatie, wachten die aspi rant-kopers vrijwel allemaal tot ze hun eigen huis hebben verkocht, voor ze op zoek gaan naar iets anders." Behalve het te koop aanbieden van huizen, brengt HouseMatch ook de zoekwens van de koper in beeld. Dus waar op alle bestaande in ternetsites gezocht kan worden op welke hui zen te koop staat, kan op de site van Drie klomp ook gezocht worden op welke huizen gevraagd worden. „We denken dat het kan wer ken als smeerolie in het hele huizenverkoop proces. Want als je nu in Breda woont en je wilt naar de Veluwe verhuizen, kun je op onze site kijken of mensen wel geïnteresseerd zijn in jouw huis in Breda. Dat kan je over de streep trekken toch een ander huis te kopen, omdat je weet dat er vraag is naar je eigen huis." De ideale 'housematch' zou het zijn als men sen tot een woningruil zouden kunnen ko men. Als bijvoorbeeld iemand die een land huis in Ede wil kopen, op de site ontdekt dat de eigenaar zijn hoekwoning in Harderwijk wil hebben. „Dat zou wel een geweldige treffer zijn", geeft Lankman toe. „Die kans is heel klein. Maar we doen er in deze markt alles aan ook die kleine kans te benutten. We willen vooral kopers en verkopers aanspreken. We willen iets doen om de angst van aspirant-ver- kopers weg te nemen, door te laten zien dat er vraag is naar bepaalde woningen." De kans op een 'perfect match' gaat, net als bij andere contactadvertenties, gelijk op met het aantal deelnemers. „Hoe meer mensen mee doen, hoe beter", zegt ook Lankman. Vandaar dat ook mensen die alleen een huis zoeken, die zoekvraag kosteloos kunnen laten registre ren. Toch is Drieklomp nog niet van plan ande re makelaars bij HouseMatch te betrekken. „We willen uiteindelijk graag een getekende opdracht van één van de partijen. Maar ook collega-makelaars kunnen onze site bekijken en contact opnemen als ze een huis weten dat bij een zoekvraag past." www.drieklomp.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Illustratie Jos Diender door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Zevenblad behoort tot de meest ge hate onkruiden in de tuin. Lezeres C. Maandag kan erover meepraten. Vorig jaar ging ze het taaie onkruid met bestrijdingsmiddel Round-up te lijf. Maar dit jaar steekt het wéér de kop op. 'Wat moet ik doen?' Ik leg de kwestie voor aan deskundi ge Romke van de Kaa. Hij denkt dat er iets is misgegaan met het spuiten van Round-up. „Wat vaak gebeurt, is dat mensen de aanwijzing op de verpakking niet opvolgen en voor de zekerheid een extra scheutje toe voegen. Het gevolg is, dat het blad van de te bestrijden plant te snel af sterft. Daardoor kan het vergif niet afdoende naar de wortels worden getransporteerd." Van de Kaa, voormalig kweker en tuinboekenschrijver, zou Round-up zelf niet snel adviseren. „Het is niet zo onschuldig als wordt beweerd. Er zijn wel degelijk schadelijke effec ten voor mens en milieu. Als me vrouw Maandag de behandeling wil herhalen, moet ze opschieten. De tijd nadert, denk ik, waarop Round up uit de handel wordt genomen." Alternatieve behandelingen zijn er echter nauwelijks. „Afdekken met zwart plastic is een optie, maar geen leuke. Om maar te zwijgen over onder water zetten. Aardappe len poten, helpt iets. Maar verwacht niet dat je dan na één seizoen van het zevenblad af bent." Misschien zijn de door lezeres Maan dag 'uitgerukte' vaste planten later weer geplant, zonder de wortels van het zevenblad uit de wortelkluit van die planten te verwijderen, op pert Van de Kaa nog. „Dan zal elke plant weer een haard van besmet ting met zevenblad vormen." Zevenblad is net als heermoes en winde een lastige opponent, foto PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 127