19 reizen 1:1:1 verborgen schatten noorwegen €1149,- baltica veelzijdig €l^29'' fjord fjell Als de dagen lengen en de temperatuur oploopt, begint het te kriebelen bij de liefhebbers van watersport. Maar wat als je geen boot hebt? Heel simpel: Mirjam van Twisk huurde er een. Hilver^m 7^ reizen@wegener.nl ISl 024-3650360 PZC Zaterdag 21 maart 2009 Bootje varen, roseetje drinken Een heerlijk dagje op het water: gehuurde sloep, leuk gezelschap, picknickmand en een flesje rosé. foto CPD 9-daagse busreis 12-daagse busreis tÊ 12-daagse busreis l I De Noorse schatten zullen u ▼ersteld doen staan! Prachtige nationale parken, fjorden en spectaculaire natuur. De eeuwen oude cultuur komt u in de typisch Noorse steden en dorpen volop tegen. Natuurlijk ontbreekt Oslo niet. Kortom, een ideale reis om Noorwegen in uw hart te sluiten. Hoogtepunten: GÖteborg, Fagefnes, Borgund, Hardangervidda, V0ringfossen, Flümbanen, Naer0yfj'ord, Sognefjord, Vassfaret en Oslo. Vertrek: n en 25 juni -16,23 en 30 juli - 6 en 13 augustus De Hanzesteden van de Baltische Staten hebben een rijke historie die teruggaat tot de tiende eeuw. Invloeden uit deze tijd zijn dan ook nog merkbaar en dat maakt het reizen door de Baltische Staten zo JL bijzonder. Geniet van prachtige architectuur, gastvrije mensen en sfeervolle steden. Ga mee met Via Baltica! Hoogtepunten: Klaipeda, Heuvel der Kruizen, Cesis, Gauja NP, Tartu, Tallinn, Pamu, Riga, Vilnius, Kaunas, Mikolajki, Gdansk en Szczecin. Vertrek: 9 juni -14 juli -11 augustus ifmmm 1 111 iiMMMMMBM— Het veelzijdige land en de overwel digende natuur maken van Noorwegen een heerlijk vakantieland. Veel gehoorde namen zoals Sognefjord, Briksdalgletsjer en Gudbrandsdal komen tot leven. Ook Oslo en Bergen zijn zeker een bezoek waard. Dit alles moet u gezien hebben! Hoogtepunten: Scherenkust, Mj0sameer, Lillehammer, Trollstigveien, Geirangerfjord, Fjaerland, Borgund, Aurlands- fjord, Flarnbanen, Bergen, Hardangervidda, V0ringfossen en Oslo. Vertrek: 15 en 22 juni - 6,13,20 en 27 juli - 3,10 en 17 augustus Vraag nu de brochure aan via 0168-329 633. Alle reizen zijn inclusief vervoer per comfortabele touringcar, ervaren chauffeur, overnachtingen in 3- of 4- sterren hotels (halfpension), uitgebreid excursiepakket (exclusief entreegelden), evt. overtochten, stadsbezoek met gids en Pelikaan informatieboekje Het uitgebreide dag programma leest u op www.neemdebus.nl. Méér dan vakantie! Pelikaan Excursiereizen Haveneind 2,4761 BZ Zevenbergen T 0168 - 329 633, F 0168 - 335 922 info@pelikaanreizen.nl, www.neerndebus.nl n watersportdorp Loosdrecht kijken ze niet op van gasten die een boot komen huren. Sterker nog, ze begrijpen het helemaal. „Niets is zo lekker als met een leuk gezelschap een dagje het water op, picknickmand en een flesje rosé mee. Heerlijk", glundert Dean van Koningsveld van de plaatselijke VW. Zij en haar collega's wijzen jaarlijks veel gasten de weg naar de jachthavens met een huurbotenvloot. Ooit was Loosdrecht een bloeiend watersportdorp. Overal was het stampvol, zowel op het water als op het land. Het avondleven bruis te, met livemuziek in de vele kroe gen en in de botenloodsen van de jachthavens. Tegenwoordig is het allemaal wat minder spetterend. Er zijn wel plannen om weer schwung in het dorp te krijgen, maar de vol tooiing daarvan laat nog even op zich wachten. Althans, als de reces sie niet helemaal roet in het eten gooit. Toch hoeft die recessie niet louter kommer en kwel te betekenen. De dure vakantie in het buitenland wordt mogelijk geschrapt, evenals de voorgenomen aanschaf van een boot. Mensen blijven in eigen land en gaan dagjes weg. Van Konings veld: „En dan komen ze hier en hu ren een boot. Toen we een aantal jaren geleden een kleine crisis be leefden, zag je dat ook gebeuren. In combinatie met een prachtige zo mer, draaiden we hier toen een topseizoen." Van Koningsveld tekent daar direct bij aan dat de zon wel een bepalen de factor is. „Loosdrecht is nu een maal erg weergevoelig. Als de zon schijnt, wil iedereen op en bij het water zijn." En wat huren ze dan? „Een sloep", zegt de VW-mede- werkster zonder aarzelen. „Die is echt in opmars. Omdat zo'n sloep behoorlijk prijzig in de aanschaf is, zou de huurvraag best nog kunnen blijven stijgen." De sloep mag trendy en dus popu lair zijn, maar gouden oudjes doen het nog steeds goed op de huur markt: het eenvoudige motorboot je, de zeilboot en de kano. Zelfs de roeiboot is niet helemaal uit de gra tie. Maar als je een bootje huurt, wat doe je dan in Loosdrecht? De huurders van zeilboten zullen veel al op de plassen zelf blijven en af en toe eens afmeren bij een eiland je om te zwemmen en te zonnen. Voor kanovaarders zijn er speciale routes uitgezet en dat geldt ook voor de sloepjes en de motorbo ten. „Voor hen is met name het Rondje Loosdrecht een aanrader", adviseert Van Koningsveld. „We hebben een geweldig vaargebied, met de plassen en die prachtige ri vier de Vecht. Het Rondje Loos drecht combineert die twee." De route brengt je via het Hilver- sums Kanaal en sluis 't Hemeltje naar de Vecht. Daar passeer je de dorpen Vreeland en Loenen aan de Vecht, om vervolgens via de Mijndense Sluis en de Drecht weer terug te keren op de Loosdrechtse Plassen. Zonder stoppen, ben je een uur of vijf onder de pannen, maar met alle terrassen en eetgele- genheden die je onderweg pas seert, kun je daar moeiteloos een hele dag van maken. Diezelfde route volgen ook de deel nemers aan het belangrijkste water sportevenement van het jaar in Loosdrecht, de Sloepentocht (dit jaar op 28 juni). Honderden liefheb bers doen aan dit evenement mee. In eigen, geleende of gehuurde Drecht Loosdrecht Loosdrechtse Njeuw. Plassen Loosdrecht bootjes. Overal zijn terrassen en li vemuziek en overal worden feest jes gevierd. Bij de VW en de Mijndense Sluis zijn Sluistassen te koop, met daar in een felbegeerde wimpel en bon nen voor consumpties. Het aantal tassen is beperkt, het aantal deelne mers niet. Want ook zonder tas kun je meevaren. Mits je op tijd een sloep hebt gehuurd. Een bootje huren kan in Loos drecht bij verscheidene jachtha vens. Een overzicht daarvan staat in de WV-gids Loosdrechtse en Vinkeveense Plassen (ook op in ternet). De huurprijzen per dag variëren van 16 euro voor de kleinste kano tot 250 euro voor de grootste sloep. De VW biedt ook zelf arrange menten aan. Die combineren veelal verschillende activiteiten in en rond het dorp, zoals varen/barbecue of fietsen/lunch/ museumbezoek. Bij de VVV zijn ook routekaarten en een actuele vaarkaart verkrijgbaar. Info via telefoon 035-5823958. www.vwloosdrecht.nl Oud-Loosdrecht Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Vreeland Loenen aan de Vecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103