in Gaza toe SANI-DUMP Duitse eeneiige tweeling pleegt 'perfecte' roof snaujatisE PEROT ^^^«AtTH CENTRE TERNEU7FN I Klaas Jouwe voor het eerst in 47 jaar terug naar Papoea WWW.SANIDUMP.COM Aan alle inwoners van Zeeland Indonesische president wil zich met leider van Papoea's verzoenen. Actrice Natasha Richardson overleden Aardbeving bij Tonga veroorzaakt tsunami utair tegen bodemprijzen A- merken Klompenfabrikant Crocs in problemen PZC Vrijdag 20 maart 2009 7 Eerder deze week heeft Gedeputeerde Staten besloten niet mee te werken aan het verlenen van een verklaring van geen bezwaar voor de vestiging van grote detailhandelszaken bij het leisurecomplex in Terneuzen. Wij, de trotse medewerkers van SNOWBASE, Health Centre Elegance en Perry Sport, vinden dit bijzonder jammer. Daarom nodigen wij u allen uit om een kijkje te nemen en te genieten van alles wat ons unieke complex te bieden heeft. Op zondag 22 maart 2009 is de piste gratis toegankelijk voor iedereen* tussen 15.00 - 22.00 uur. Gedeputeerde van Waveren, komt u ook? U kunt ook kennismaken met onze SNOWBASE-stand op de Woning Expo in Goes op vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 maart. Wij zien ernaar uit u allen te ontmoeten! Namens alle medewerkers van Health Centre Elegance, Perry Sport en SNOWBASE, Jeffrey Jeroen René ArtieChantal Danielle Gerard Arlette Hetty John Richard Bas André Melan Michelle Jori Bas Joanne Leonard Stijn Judith Evelyne Marco Annie Michiel Marco Dennis vJaomi Liselot Femke Mandy Mitche! Tanja Irene Mieke Arnold Marc Lucien Joan Robbir i/anessa Fabiola Theresa Tina Sébastien Petra Ralph Kirsten Björn Emily Tiny Gia Paul Ma> loffrey Joshua Kim Daphne Noël loana Monika Ralph Natasja Marjolein Wendela Nele Justir Giovanni Anita Vallery Hanne Mike Ina Petra Valentijn Michéle Aron Maxim Lotte Mike Sepp Dscar Wouter Sonja Florlan Marc Guido Danielle Koen Marco Silvia Lorenzo Anniek Anouk Michel Toni Dennis Niels Hans Sander Karin Sandra Gert Bruno Mico Martin Pascal Sylvic GiovanniCharmayne Alexandra Elke ArnoudYoni Lisa Geert Jacqueline Anneke CorinaColinda Elisabeth Chantal Charlotte Robert Ellen Stevie Jurjen Jan Vincent Mirella Jodie Meerter larek Michael Robert Werner Anoeska Jeffry Mark Kenny Wendela Nienke Patrick Karei Toma <iogsley Jeroen Valerie Irene Eric Charlotte Evelyne Manuela Wouter Elianne Melvin Denni; ZEELANDLAAN 3 (nabij Koegorsstraat) 4538 CA TERNEUZEN door onze correspondent Jan Lepeltak JAKARTA - De 85-jarige Papoea-lei- der Nicolaas Jouwe zet zaterdag voor het eerst in 47 jaar voet op zijn geboortegrond, in West-Pa poea. Hij doet dit op uitnodiging van de Indonesische president Yudhoyono. Het is een gebaar van verzoening aan de door armoede en geweld geplaagde Papoea's. Het bezoek van hun leider 'Klaas' Jouwe, die in 1962 uitweek naar Nederland, betekent een kentering in de Indonesische houding inza ke het westelijk deel van Nieuw-Guinea, het huidige Pa poea. Nicolaas Jouwe, die sinds woensdag in Jakarta verblijft, schrijft dit toe aan de koerswijzi ging van de Indonesische leider. Jouwe: „Ik ben gecharmeerd van deze président. Daar verwacht ik wat van." Na de Tweede Wereldoorlog was Jouwe zelf de beoogde president van een vrij Papoea. Maar deze vrijheid bleek een illusie toen Ne derland het westelijke deel van Nieuw-Guinea aan Indonesië over droeg. Sindsdien proberen Indone sische militairen het separatisme in Papoea hardhandig uit te roeien. President Yudhoyono wil Jouwe de komende dagen persoonlijk ontmoeten om oplossingen te vin den voor de grote sociale proble men van de bevolking van West-Papoea. Jouwe: „Ik ben en blijf voorstander van onafhanke lijkheid voor Papoea's. Maar ik ben wel bereid om in het licht van de grote problemen van de bevol king, bij te dragen aan een open dialoog." De Nederlandse Papoea-leider Klaas Jouwe mag van de Indonesi sche president Yudhoyono voor het eerst in 47 jaar weer terugke ren naar zijn geboorteland. BERLIJN - De Duitse justitie heeft een dader van een spectaculaire ju welenroof in Berlijn moeten laten gaan. Een DNA-proef wees uit dat hij bij een juwelier voor ruim vijf miljoen euro aan horloges, siera den en goud had geroofd. Alleen blijkt het DNA van Abbas O. iden tiek te zijn aan dat van zijn eeneii ge tweelingbroer Hassan. Zeker één van de twee broers is betrok ken geweest bij de roof, maar wel ke? Genoeg twijfel voor de rechter om de broers te laten gaan. De politie kwam de broers op het spoor dankzij een bij de roof ach tergelaten handschoen met DNA-sporen die van Abbas leken te zijn. Hij was eerder al eens ver oordeeld en had toen DNA moe ten afgeven. Bij eeneiige tweelingen is er wel verschil in het DNA, maar dat kan pas op latere leeftijd worden vast gesteld. Met de huidige stand van de wetenschap is dat op 27-jarige leeftijd niet te doen. De politie sluit niet uit dat de twee slechts de uitvoerders zijn. Mogelijk heeft 'het brein' achter de daad bewust een eeneiige tweeling ingehuurd om de perfecte misdaad te plegen. Twee Palestijnse jochies in het vluchtelingenkamp Jabaliya in het noorden van de Gazastrook lopen langs muurschilderingen van Hamasstrijders in ac tie. foto Ali Ali/EPA soldaten bevestigen de indruk dat er in de loop van de invasie schok kende dingen zijn gebeurd. „Wat me vooral bijstaat, is hoe laag het Israëlische leger is gezakt als het gaat om ethiek", zegt één van de soldaten. Hij noemt als voorbeeld het schrijven van an ti-Arabische leuzen en het spugen op familiefoto's in geconfisqueer de Palestijnse huizen 'gewoon om dat het kon'. Voor hem en veel van zijn colle ga's betekende het trage verloop van de operatie dat ze dagen moes ten wachten. Sommigen verdre ven de tijd met het vernielen van eigendommen. Bewoners die na de oorlog naar hun gehavende huizen terugkeer- den, vonden er naast vernield meubilair soms ook zakken uit werpselen en flessen urine, als de soldaten tenminste niet hun be hoefte in een hoek van de huiska mer hadden gedaan. NIWOT - De één vindt ze foeilelijk, de ander zweert bij het comfort van de logge felgekleurde rubberen klomp met gaten die de wereld veroverde. Nu dreigt de ondergang van het fenomeen Crocs. Het bedrijf, met het hoofd kantoor in de Amerikaanse staat Colorado, leed in 2008 een verlies van bijna 136 miljoen euro bij een duikelende omzet. Crocs heeft bovendien grote schulden. Begin april moet het een herfinanciering zien te vindén voor een krediet van ruim zestien miljoen'euro, wat het bedrijf in verdere moeilijkheden kan brengen. Het personeelsbestand is al teruggebracht van 5300 tot 3700 mensen. foto GPD/AP NEW YORK - De Britse actrice Na tasha Richardson (45) is woensdag in een ziekenhuis in New York overleden. Dat heeft haar familie gisteren bekendgemaakt. Ri chardson liep maandag hersenlet sel op bij een ski-ongeluk in Cana da. Ze laat twee zoons van twaalf en dertien jaar en haar man, ac teur Liam Neeson achter. .Ri chardson speelde zowel in films als in toneelstukken. NUKUALOFA - Door een aardbeving met een kracht van 7,9 op de schaal van Richter is gisteravond bij Tonga een tsunami ontstaan. Dat heeft het Pacifische Tsunami Waarschuwingscentrum laten we ten. Het centrum zegt dat de golf de eilanden van Tonga, Niue, Ker- madec, Samoa, en Fiji kan" raken. Eerder op de dag barstte bij Tonga een vulkaan uit onder water. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7