Rabobank hoopt op Langeveld na afhaken van geblesseerde Freire Martin Jol stunt met Hamburger SV Minderhoud naar kür in Den Bosch Saxo Bank raakt ook Frank Schleck kwijt Offensief handbalbond na omkoopgeruchten Historische domper voor Cubaans honkbal Roemenen verslaan zaalvoetballers Oranje Eén duel geen publiek bij De Graafschap Tweevoudig Spaanse winnaar moet afzeggen voor Milaan-San Remo. Titelhouder Zenit ligt uit Uefa Cup Thamar Zweistra haalt het podium in Future Test. 3 O I Vrijdag 20 maart 2009 pzc luxemburg - De Luxemburgse wielrenner Frank Schleck moet morgen Milaan-San Remo missen. De toprijder uit de Deense ploeg Saxo Bank is woensdag lelijk geval len tijdens een trainingsrit. Schleck, vorig jaar zesde in het eindklassement van de Ronde van Frankrijk, raakte gewond aan zijn kin en pols. In het ziekenhuis zijn zeven hechtingen in zijn kin gezet. De renner heeft niets gebroken. Saxo Bank meldde - voor Mil aan-San Remo ook al de Zwitser Fabian Cancellara, de winnaar van vorig jaar, af. wenen - De Europese handbalfede ratie wil de hardnekkige geruch ten over omkoping in Europacup duels helder krijgen. Daartoe on derzoekt de bond vierduizend Eu ropese wedstrijden die de laatste vier jaar zijn gespeeld. De Duitse arbiters Frank Lemme en Bernd Ullrich kwamen onlangs in op spraak. Zij zouden 50.000 dollar van een Rus hebben aangenomen om de return van de Europacupfi nale van 2006 tussen het Spaanse Valladolid en het Russische Med- vedi Tsjechov te beïnvloeden. san diego - De heerschappij van Cuba in het honkbal begint af te brokkelen. Japan sloeg de Cubaan- se ploeg gisteren in de eliminatie ronde met 5-0 uit de World Base ball Classic en bereikte de halve fi nales van het mondiale toptoer nooi. Cuba zal door de nederlaag voor het eerst sinds 1939 niet op het podium komen van een titel- toernooi. Het mist voor het eerst sinds 1959 de finale van een inter nationaal evenement. Japan voegt zich bij de teams uit de Verenigde Staten, Venezuela en Zuid-Korea. targu mures - Het Nederlands ftit- salteam heeft gisteren het eerste kwalificatieduel voor het EK verlo ren. De ploeg liet in Targu Mures tegen gastland Roemenië in de slotfase de zege glippen: 4-3. Oranje stond vlak voor tijd nog voor, dankzij twee doelpunten van Mohammed Attaibi en een van Abdelatief Zouthane. Nadat Attaibi in de slotfase zijn tweede gele kaart had gekregen en Oranje met een man minder verder moest, sloeg Roemenië alsnog met twee treffers toe. zeist - De Graafschap moet van de aanklager betaald voetbal één duel zonder publiek spelen naar aanleiding van het incident met supporter Felix Schaufeli. Die kwam tijdens het duel tegen PSV op 1 februari op het veld en duw de assistent-scheidsrechter Simons omver. De eis was conform het schikkingsvoorstel dat de Doetin- chemmers vorige maand ontvin gen. De club gaat in beroep als de tuchtcommissie van de KNVB de eis van de aanklager over twee we- .ken bij haar uitspraak overneemt. door Patrick Delait DEN HAAG/MILAAN - Zonder de van een blessure herstellende Os car Freire moet Rabobank zijn strijdplan voor Milaan-San Remo drastisch wijzigen. Waar de Neder landse ploeg de voorbije jaren vol uit de kaart trok van sprinter Frei re, zal Rabo morgen in de hon derdste editie van de Primavera zelf het initiatief moeten nemen om een kans te maken op de zege. „Zonder Freire start Rabo niet als favoriet. Wij hoeven het gewicht van de koers niet te dragen. Dat geeft ons de ruimte om zelf iets te proberen. Al verwacht ik dat de koers pas echt zal ontploffen op de Poggio. Zo gaat het de laatste ja ren altijd", zegt Rabo-ploegleider Frans Maassen, die hoopt op een superdag van Juan Antonio Fle- cha, Sebastian Langeveld of Nick Nuyens. Het genoemde trio maak te eerder dit seizoen al indruk in het Vlaamse openingsweekeinde. „Langeveld heeft vorig jaar al bewe zen dat hij Milaan-San Remo aan kan. In dienst van Freire reed hij toen een ijzersterke koers. Nu hij voor zichzelf kan rijden, zit er voor hem misschien veel meer in. Het is alleen afwachten hoe hij rea geert op het griepje dat hem in Pa- rijs-Nice tot opgave dwong", aldus Maassen, op wie met name Danie- le Bennati (Liquigas) en Ales- sandro Petacchi (LPR) in Tirreno- Adriatico veel indruk hebben ge maakt. „Zij staken er bovenuit. Pe tacchi heeft Milaan-San Remo bo vendien al een keer gewonnen." De Raboploeg kreeg gisteren slecht nieuws van Oscar Freire. D^e rentree van de Spanjaard in het pe loton is voor onbepaalde tijd uitge steld. De tweevoudig winnaar van Milaan-San Remo is nog altijd niet volledig hersteld van de ribblessu- Zonder sprinter Oscar Freire heeft de ploeg van Rabobank geen uitgesproken favoriet voor de overwinning in Milaan-San Re mo in de gelederen. sint-petersburg - Aanvoerder Anatoli Timostsjoek (wit shirt) kopt Zenit Sint-Petersburg naar een voor sprong in de return van de achtste finale om de Uefa Cup tegen Udinese. De ploeg van trainer Dick Advocaat won gisteren in ei gen huis met 1-0, maar dat was niet genoeg om uitscha keling te voorkomen. De Italianen bekeren door dankzij een 2-0-zege uit de thuiswedstrijd. De Russische titel verdediger in de Uefa Cup kwam na ruim een half uur spelen op voorsprong. De equipe van Advocaat slaagde er echter niet in de noodzakelijke tweede treffer te maken, waardoor er nog minstens een verlenging zou worden gespeeld. foto Anatoly Maltzev/ANP ISTANBOEL - Martin Jol heeft giste ren met Hamburger SV de kwartfi nale van de Uefa Cup bereikt. HSV won in Istanboel met 3-2 van Galatasaray en dat was na de 1-1 vo rige week in Duitsland genoeg om door te gaan. HSV had de zege vooral te danken aan José Paolo Guerrero. De Peru aan bracht zijn ploeg na rust met twee doelpunten binnen drie mi nuten weer naast Galatasaray. De Turken waren aan het einde van de eerste helft op voorsprong geko men via een strafschop van Harry Kewell. Kort na rust maakte Milan Baros er 2-0 van-. Vlak voor tijd be zorgde Ivica Olie de equipe van Jol zelfs de zege. Joris Mathijsen maak te de negentig minuten vol in de defensie van HSV. De Duitse ploeg was in de derde ronde ver antwoordelijk voor de uitschake ling van NEC. Dinamo Kiev won het Oekraïense onderonsje met Metalist Charkov. Kiev won vorige week in eigen huis met 1-0, de terugwedstrijd ging met 3-2 verloren. Op basis van het aantal gemaakte uitdoel- punten stroomt Kiev door. Sjachtar Donetsk, ook uit Oekraï ne, schaarde zich bij de laatste acht door een 2-0-zege op CSKA Mos kou. Dat was genoeg om de 1-0-ne- derlaag in Rusland weg te poetsen. Fernandinho en Luiz Adriano maakten de goals voor de ploeg uit Donetsk. re die hij opliep in de de Ronde van Californië. Freire zou normaal volgende week competitieritme opdoen in de Spaanse etappekoers Castilla y Leon. Ploegleider Erik Breukink: „Van echt trainen is nog geen sprake. Als daar de komende tien dagen geen verandering in komt, komen de Amstel Gold Ra ce en de Waalse klassiekers in het gedrang." Als het herstel van Frei re nog langer aansleept, richt de Spanjaard zich volledig op de Tour de France en het WK in het Zwit serse Mendrisio. De Raboploeg voor Milaan-San Re mo: Juan Antonio Flecha, Matthew Hay- man, Pedro Horillo, Sebastian Lange veld, Tom Leezer, Nick Nuyens, Joost Posthuma en Maarten Tjallingii. DEN BOSCH - Hans-Peter Minder houd heeft zich gisteravond ge plaatst voor de kür op muziek van de wereldbekerwedstrijd van In- door Brabant, die zaterdag gehou den wordt. De voormalige West- kappelaar eindigde gisteren met zijn paard Exquis Nadine in Den Bosch in de Grand Prix op de zes de plaats met een score van 73.446 procent. De wedstrijd werd gewonnen door Anky van Grunsven met IPS Salinero met 78.255 procent. De olympisch kampioene hield haar eeuwige rivale Isabell Werth ach ter zich. De Duitse amazone be haalde met Satchmo een score van 77,149 procent. Adelinde Cornelis- sen completeerde het podium dankzij 74,978 procent met Parzi- val. De wereldbekerwedstrijd in den Bosch is de laatste van het seizoen. De finale is volgende maand in Las Vegas (Verenigde Staten). Hans-Peter Minderhoud is al verze kerd van deelname. Thamar Zweistra (26) eindigde op het allereerste onderdeel van In- door Brabant op de tweede plaats. De inwoonster van Schore scoorde met haar paard Hexagons Truppa in de zogenaamde Future Test (rij ders tot 28 jaar) 64,907 procent. De wedstrijd werd gewonnen door Theo Hanzon met Farm Fri tes Spargo met een score van 68.333 procent. Imke Schellekens-Bartels zette bij haar terugkeer in de ring met Hun- ter Douglas Sunrise een beschei den resultaat neer. In de Grand Prix in de B-categorie werd ze slechts tiende, ofwel voorlaatste. Het toppaard was de afgelopen zo mer tijdens de Olympische Spelen geblesseerd geraakt en kwam sinds dien niet meer in actie. De over winning was voor de Britse Laura Bechtolsheimer met Mistral Hoj- ris. Tweede werd Edward Gal met Sister de Jeu, derde Anky van Grunsven met IPS Painted Black.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68