Bos niet blij met bonus topman ING Minder vraag naar vmbo'ers Meer Belgische hulp hij ramp Westerschelde Rustieke tegels 22,95 m2 Mogelijk verfblik van Van Gogh gevonden 'Personeel tijdelijk stallen bij overheid' Vrijwilligers in Nuenen speuren naar spullen van beroemde schilder. Wouter Bos gaat alle topbankiers op het matje roepen. Fietsendieven gaan voor oudere fietsen Hirsch Bailin: geen poker in speelhal Nederlander at vorig jaar 2 ons minder vis Cohen wil snel contact met arrestanten LOGUS 4 Vrijdag 20 maart 2009 PZC door Inge Lepelaars nuenen - In Nuenen is mogelijk een verfblik van Vincent van Gogh gevonden. Ook zijn honder den pot- en glasscherven opgegra ven in de tuin van de pastorie waar Van Gogh van 5 december 1883 tot 24 november 1885 woon de. Vincent van Gogh was een slod dervos. Iemand die mensen onbe doeld besmeurde met natte verf. Ook was er het gerucht dat een tuinman na het schoonmaken van het atelier van Van Gogh in Nue nen tekeningen en andere spullen in de vijver had gegooid. Voldoen de gronden voor een groep en thousiaste vrijwilligers om een deel van de tuin van de pastorie eens goed uit te kammen. De vij ver viel tegen, maar in de buurt kwam een halfvergaan blik met een blauwe verfklont uit de grond. In het blik zat nog meer: witte verf, stukjes steenkool, planten- zaadjes en stukjes haar. Onder een professionele micro- den haag - België gaat onderzoe ken of de Belgische hulpdiensten breder kunnen worden ingezet bij een ramp op de Westerschelde. Dat hebben minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken en haar Belgische ambtgenoot Guido De Padt gisteren afgesproken tij dens een ontmoeting in Den scoop bleek er zelfs een rossige haar tussen te zitten. De harten van de spitters gingen sneller slaan: Van Gogh had immers rood haar. Maar de haren zijn in slechte staat, dus duiding en datering zijn zeer moeilijk. Voor hetzelfde geld liep er dus een rossige rat rond. Meerdere dagen banjerden de on derzoekers door de pastorietuin. Ze stonden in de vijver en visten rommel op als een stuk hek en vonden met hun metaaldetectoren zowaar euro's. Toen er een tube uit de aarde kwam, was er weer een opleving (verf?!), maar de tu be bleek-niet uit de negentiende eeuw afkomstig. De club hoopte stiekem op een klapper zoals eer der in Frankrijk, waar verftubes van Vincent van Gogh werden ge vonden. Of nog spectaculairder: de vondst van tanden van de schil der Paul Gauguin in een put. De belangrijkste buit tot dusver is het verfblik, maar daar kleven vra gen aan. Los van het blik liepen de vrijwilli gers letterlijk en bij toeval tegen een berg aarde met oude scherven aan. En een aantal daarvan is wel zo goed als zeker aan de schilder toe te schrijven. Haag. Het drukke scheepvaartver keer op de Westerschelde levert veiligheidsrisico's op. Ter Horst en De Padt maakten ook afspraken over nauwere sa menwerking tussen de politiedien sten om grensoverschrijdende cri minaliteit beter te kunnen bestrij den. den haag - De publieke veront waardiging over de bonussen die ING betaalde aan goed presteren de werknemers is amper weg geëbd, of een nieuwe bonusrel is alweer geboren. De nieuwe finan cieel directeur Patrick Flynn krijgt voor maximaal 1,3 miljoen euro aan aandelen, en het enige dat hij ervoor hoeft te doen is drie jaar op zijn post blijven. Minister Wouter Bos (Financiën) is op zijn zachtst gezegd niet blij. „Mijn ergernis, frustratie en boos heid zijn net zo groot als die van andere Nederlanders die dit niet begrijpen." De minister roept binnenkort alle topbankiers op het matje om ze aan te spreken over de doorgescho ten bonuscultuur. ING heeft in ruil voor omvangrij- amsterdam - Vmbo-leerlingen die een technische opleiding volgen, vinden de komende jaren moeilij ker een baan. Bedrijven vervangen laagopgeleid personeel door mbo' ers, blijkt uit onderzoek van cen trum voor technische opleidingen en beroepen Hiteq. De afgelopen jaren waren technici met een vmbo-opleiding gewild: er was een groot tekort aan elektro technici, metaalbewerkers, installa teurs en automonteurs. Door de economische crisis zal de werkgele genheid voor deze groepen snel af nemen, zegt Koen Dingemans van Hiteq, maar ook op de lange ter mijn hebben vmbo'ers een groot probleem. Dat staat los van de re cessie. Door de ingewikkelder wordende techniek stellen werkge vers steeds hogere eisen. ke steun van de overheid de bonus sen voor de Raad van Bestuur voor dit en afgelopen jaar ge schrapt en de salarissen bevroren. Toch vindt de bankverzekeraar de bonus voor de nieuwe financiële man gerechtvaardigd 'gezien het huidige beloningsniveau van de heer Flynn'. De Ier komt over van de Britse bankverzekeraar HSBC. De rest van de ING-top moet wel fors inleveren. De negen mannen en vrouwen die in 2008 in de Raad van Be stuur zaten, verdienden bij elkaar 10,6 miljoen euro, tegen 28 mil joen in het jaar ervoor. De afgetre den topman Michel Tilmant moet het daarom met 'slechts' 2,3 mil joen euro doen. Dan gaat het al leen om salaris en pensioenop- Minister Wouter Bos (Financiën) is niet te spreken over de hoge beloning die een nieuwe finan ciële topman van ING in het voor uitzicht wordt gesteld. utrecht - Fietsendieven hebben hun aandacht de laatste jaren ver legd van nieuwe fietsen naar oude re exemplaren. Dat blijkt uit cijfers van de grootste fietsverzekeraars van Nederland. In vergelijking met 2006 is het aantal gestolen fietsen van meer dan drie jaar oud met 20 procent toegenomen. De nieuwe fietssloten blijken moeilijker te kra ken dan de oude generatie. den haag - Holland Casino is en blijft het enige bedrijf waar men sen mogen pokeren. CDA-minis- ter Hirsch Bailin voelt niets voor het plan van coalitiegenoot PvdA om het populaire spel ook toe te staan in speelautomatenhallen. De minister wijst erop dat er bij poker een hoog risico op verslaving be staat en dat hij er daarom aan vast houdt dat het alleen in Holland Ca sino mag worden gespeeld. bouw, bonussen zijn pas toege staan als er een nieuw beloningsbe leid is afgesproken. Ook het basissalaris maakt pas op de plaats, wat neerkomt op 665.000 tot 892.000 euro voor een gewone bestuurder. ]an Hommen, die binnenkort formeel aantreedt als de hoogste baas, werkt voorlo pig voor niks. Pas als er nieuwe af spraken zijn gemaakt, wordt hij met terugwerkende kracht be loond. De mindere goden bij ING vallen niet onder het bonusverbod van Bos. Politiek Den Haag is verbol gen over de bonussen die ING (en ook Aegon en ABN Amro) aan 'ge wone' medewerkers hebben be taald, terwijl de concerns steun krijgen van de overheid. Wouter Bos noemt die gang van zaken beroerd, maar zegt er niets tegen te kunnen ondernemen. Volgens ING gaat het om relatief kleine toeslagen voor medewer kers. den haag - Het kabinet overweegt bedrijven tijdelijk tegemoet te ko men in de loonkosten door hoog opgeleide technici voor de helft van hun werktijd bij universitei ten of instellingen als TNO onder te brengen. „We zoeken nu uit of het mogelijk is kenniswerkers eni ge tijd bij publieke kennisinstellin gen te laten werken. Voor 50 pro cent bijvoorbeeld", zei minister Maria van der Hoeven (Economi sche Zaken) gisteren. Ze wil voorkomen dat deze werk nemers hun baan kwijtraken: „Als we nu onze hoogwaardige kennis werkers verliezen, komen we later in de problemen", aldus de minis ter. katwijk - Nederlanders hebben het afgelopen jaar per persoon 200 gram minder vis gegeten. Dat blijkt uit cijfers van onderzoeksbu reau Gfk in opdracht van het Ne derlands Visbureau. Alleen mensen onder de 35 jaar aten juist meer vis. Vijftigplussers blijven de grootste viseters. Het Visbureau wil geen link leggen met de economische teruggang. amsterdam - Burgemeester Job Cohen van Amsterdam zal zo snel mogelijk contact opnemen met de zeven personen die vorige week werden opgepakt op verdenking van het beramen van een terreur aanslag in Amsterdam-Zuidoost. Eerder zei hij dat pas te doen als het onderzoek van justitie klaar is. „Ik ga kijken of ik dat tijdstip kan vervroegen", zei Cohen na aan dringen van de gemeenteraad. PETER STRAATEN wat" Hg-&i?La)K oaA-30c HJaidêUjI< E-ÊAJY t£. ONTMOÉTtM Ilk. HE3 Zo V&EC-StBcHTTOVE/2_0E GEHOORÜ (45 x 45 cm in div. kleuren) uit voorraad leverbaar Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1T 0113 - 24 95 31 Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 www.logus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4