Zeeland Veel zakkenrollerij in Goes Pad krijgt de ruimte, maar auto's niet www.vanbellebaby.nl Burgemeester is boos dat raadslid zondag op WoonExpo gaat staan Truckroll mag Wrak vliegtuig wordt begraven Chicco Lite way Politie, gemeente en ondernemers werken samen bij bestrijding. Jan Huisman vindt dat VVD Reimerswaal raad bruuskeert. □2 Plannen voor terrein voormalig Miniatuur Walcheren aangepast. fVon Belle Bobyj Spzc Vrijdag 20 maart 2009 23 k door Luc Oggel GOES - De Goese binnenstad blijkt een geliefd werkgebied voor zak kenrollers. Vorig jaar is er door ruim honderd slachtoffers aangifte gedaan, een verdubbeling ten op zichte van 2007. De politie heeft geen idee waardoor de forse stij ging wordt veroorzaakt, maar gaat in samenwerking met de gemeen te en ondernemers extra aandacht besteden aan de bestrijding van zakkenrollerij. Zo zullen surveille rende agenten in de binnenstad en gemeentelijke toezichthouders er scherper op letten en wordt het winkelend publiek binnenkort door middel van flyers en posters gewaarschuwd voor zakkenrollers. De toename was de politie vorig jaar al opgevallen, zegt politie woordvoerder Alwin Don. „De re cherche is daarop een onderzoek begonnen, maar dat heeft niet echt opgeleverd waarop we had den gehoopt. Er zijn ook nog geen aanhoudingen verricht en daar door kunnen we er moeilijk de vinger op leggen of het bijvoor beeld om een bende gaat en of er een bepaalde werkwijze wordt toe gepast. Ook weten we niet waar de daders vandaan komen." Vol gens Don beschikt de politie wel over beelden 'uit een groot waren huis in Goes' waarop te zien is hoe iemands portemonnee wordt gestolen. „Je ziet dan hoe de porte monnee uit een tas die op de grond staat wordt gepakt, terwijl de eigenaar in de schappen staat te kijken. Dat moet je dus ook niet doen. Met de flyers willen we men sen zich daar bewust van maken." Ook is het volgens de politie woordvoerder belangrijk dat slacht- NV Het aantal slachtoffers van zak- kenrollerij in Goes is verdubbeld ten opzichte van 2007. Politie, ondernemers en gemeente wer ken samen aan de bestrijding. offers zo snel mogelijk de politie bellen nadat ze zijn gerold, liefst met signalement van de dader. Dit jaar is er bij de politie acht keer aangifte gedaan van zakkenrollerij. „Dat valt op zich nog mee, maar in de winter is het rustiger dan in de zomer", aldus Don. Burgemees ter Dick van der Zaag zit er niet op te wachten dat Goes het imago krijgt van een stad waar je grote kans hebt om je portemonnee kwijt te raken. „Daarom hebben we voor deze gecoördineerde aan pak gekozen. Die kan werken, als er tenminste naar de adviezen wordt geluisterd. Veel mensen gaan toch vrij onzorgvuldig met hun spullen om." DEN haag - Vrachtwagenchauf feurs die in hun vrije tijd gehandi capten mee laten rijden in hun truck lopen niet langer het risico later door een Nederlandse agent beboet te worden. De Europese Commissie honoreert het verzoek van minister Camiel Eurlings (CDA, Verkeer en Waterstaat) om hiervoor een uitzondering toe te staan in de rij- en rusttijdenveror dening. Daarmee is het voortbestaan van de Delta Truckroll Midden Zee land gegarandeerd. Eurlings geeft chauffeurs die meedoen een natio nale vrijstelling. Ze hoeven de ver korte rusttijd niet te compenseren. Zo kunnen ze in het weekend dit vrijwilligerswerk blijven doen zon der kans op een bekeuring voor niet-rusten. WEEKEND MISIHHi Zaterdag 21 en zondag 22 maart 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. VLISSINGEN - Marine, land- en luchtmacht zijn de komende week betrokken bij het onderzoek naar een Amerikaanse vliegtuig uit de Tweede Wereldoorlog. Het wrak ligt in het Vlissingse deel van de Noordzee. Het onderzoek wordt verricht on der het toeziend oog van het Ame rikaanse Ministerie van Defensie. In 2007 werd het wrak voor de kust van Domburg ontdekt. On derzoek wees uit dat er nog explo sieven aanwezig zouden kunnen zijn. Twee bemanningsleden ble ken als vermist te zijn opgegeven. Na de vondst werd een duikver- bod op de plaats van het wrak in gesteld. Dit is echter geen garantie dat er ook niet gedoken wordt. Daarom wil de burgemeester van Vlissingen na het onderzoek het wrak laten bedekken met een laag zand. Daardoor worden achterge bleven explosieven onbereikbaar en kan het zeemansgraf van de be manningsleden niet verstoord ra ken. door Luc Oggel KRUININGEN - De Reimerswaalse burgemeester jan Huisman toont zich ontstemd over het feit dat WD-raadslid Sylvia Schouwe naars zondag de stand van de ge meente op de Woning Expo in de Zeelandhallen in Goes bemant. Het college kwam eerder deze maand terug op een besluit om ook op zondag ambtelijk vertegen woordigd te zijn tijdens de drie daagse beurs, die vandaag begint. Daarmee zou worden tegemoet ge komen aan bezwaren vanuit de be volking. De raad ging in meerderheid ak koord met het collegebesluit, maar volgens de VVD is een onbeman de kraam op zondag, de drukste dag, een gemiste kans. Schouwe naars kondigde daarom aan zon dag zelf in de gemeentelijke stand te gaan staan. Huisman, die dat voornemen uit de krant moest le zen, toont zich gepikeerd. „Het is niet juist als de WD als vertegen woordiger van de gemeente op de beurs gaat staan. De partij bruus keert de raad door een democra tisch genomen besluit naast zich neer te leggen." Schouwenaars is niet onder de indruk. Volgens haar kan een raadslid de gemeente wel degelijk vertegenwoordigen. Burgemeester Jan Huisman van Reimerswaal vindt het ondemo cratisch dat de VVD zondag dé gemeente vertegenwoordigt tij dens de WoonExpo in Goes. door Theo Giele MIDDELBURG - Het terrein van het voormalige Miniatuur Walcheren in het centrum van Middelburg is niet langer in beeld als extra par keerruimte. De 120 extra parkeer plaatsen aan de zijde van de Zuid singel worden niet aangelegd. Wel komen er aan de zijde van de schouwburg 54 nieuwe parkeer plaatsen, maar dit gaat ten koste van de parkeerplaatsen voor bus sen. Het bestaande privéparkeerterrein aan de Zuidsingel blijft. Daar ko men 42 parkeerplaatsen die be stemd zijn voor vergunninghou ders, bewoners en mensen die wer ken in de binnenstad. Dit is te le zen in het 'voorstel beheerfase Mo lenwater' dat aan de gemeenteraad wor3t voorgelegd. Het Molenwatergebied is in de vi sie van het college van burgemees ter en wethouders niet langer in beeld 'voor het oplossen van de parkeerbehoefte aan de oostzijde van de stad'. Vorig jaar besloot de gemeente raad dat de vrijgekomen locatie van Miniatuur de nieuwe schouw burg gebouwd zal worden. Omdat dit niet op de korte termijn zal ge beuren, moest er een plan komen voor de tussenliggende periode. Met name de vereniging Stadspark Molenwater maakte zich voor een groene invulling van het terrein. De gemeente besprak de plannen met een klankbordgroep, waarin ook de vereniging zitting heeft. De reacties uit de klankbordgroep zijn aanleiding geweest om de plannen aan te passen. Het voormalige terrein van Minia tuur Walcheren wordt een open baar toegankelijk park. De gebou wen worden, met uitzondering van het toiletgebouw, op korte ter mijn gesloopt. De vrijkomende ruimte wordt deels 'groen' inge richt. Een ander deel wordt een verhard speelterrein. De wettelijk zwaar beschermde bewoner van het terrein, de rugstreeppad, wordt niet dakloos. De bestaande Een beheerstichting komt er niet. Daardoor kan iedereen activiteiten organiseren vijvertjes blijven. Ter behoeve van de pad worden de bassins leegge pompt. Ook met de inrichting van de omgeving wordt rekening ge houden met de behoeften van de rugstreeppad. B en W voelen er niets voor om voor het beheer van het park een aparte stichting op te richten, zo als voorgesteld door de vereniging Stadspark Molenwater. Daardoor kan iedereen activiteiten in het park organiseren, na toestemming door de gemeente. Het voormalige terrein van Miniatuur Walcheren wordt schoongemaakt door de gemeente, Lété en vrijwilligers. foto Ruben Oreel De komende weken nog meer lentevoordeel bij ^imf 1 .111 iiiiiiiin iiinniii mi—w*'*r Let ook op uw brievenbus!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47