Zeeland PZC Explosieve toename zakkenrollerij 17 BEVELANDEN-THOLEN 28 18 Gezamenlijke aanpak politie, gemeente Goes en ondernemers. Woonzorgcomplex in wording Burgemeester Kapelle 4 mei naar Frankrijk Verkeersdrempels in Monsterweg Borssele 2ndlnfluenZ nadert vanavond ontknoping Even? Laurens Wauters uit Hulst door naar liveshows X-factor Goes wil dat inwoners regenwater in hun eigen tuin opvangen Vrijdag 20 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.ril door Luc Oggel GOES - De Goese binnenstad blijkt een geliefd werkgebied van zakken rollers. Vorig jaar is er door ruim honderd slachtoffers aangifte ge daan, een verdubbeling ten opzich te van 2007. De politie heeft geen idee waar door de forse stijging wordt veroor zaakt, maar gaat in samenwerking met de gemeente en ondernemers extra aandacht besteden aan de be strijding van zakkenrollerij. Zo zul len surveillerende agenten in de binnenstad en gemeentelijke toe zichthouders er scherper op letten en wordt het winkelend publiek binnenkort door middel van flyers en posters gewaarschuwd voor zak kenrollers. De toename was de politie vorig jaar 3I opgevallen, zegt politie woordvoerder Alwin Don. „De re cherche is daarop een onderzoek begonnen, maar dat heeft niet echt opgeleverd waarop we had den gehoopt. Er zijn ook nog geen aanhoudingen verricht en daar-- door kunnen we er moeilijk de vinger op leggen of het bijvoor beeld om een bende gaat en of er een bepaalde werkwijze wordt toe gepast. Ook weten we niet waar de daders vandaan komen." Volgens Don beschikt de politie wel over beelden 'uit een groot wa renhuis in Goes' waarop te zien is Het aantal aangiften van zakken- rollerij in Goes is vorig jaar ver dubbeld ten opzichte van 2007, de politie heeft geen verklaring voor de explosieve stijging. hoe iemands portemonnee wordt gestolen. „Je ziet dan hoe de porte monnee uit een tas die op de grond staat wordt gepakt, terwijl de eigenaar in de schappen staat te kijken. Dat moet je dus ook niet doen. Met de flyers willen we men sen zich daar bewust van maken." Ook is het volgens de politie woordvoerder belangrijk dat slacht offers zo snel mogelijk de politie bellen nadat ze zijn gerold, liefst" met signalement van de dader. Dit jaar is er bij de politie acht keer aangifte gedaan van zakken rollerij. „Dat valt op zich nog mee, maar in de winter is het rustiger dan in de zomer", aldus Don. Burgemeester Dick van der Zaag zit er niet op te wachten dat Goes het imago krijgt van een stad waar je grote kans hebt om je portemon nee kwijt te raken. „Daarom heb ben we voor deze gecoördineerde aanpak gekozen. Die kan werken, als er tenminste naar de adviezen wordt geluisterd. Veel mensen gaan toch vrij onzorgvuldig met hun spullen om." Van der Zaag heeft de indruk dat de daders 'van buiten' komen. „Op dinsdag en za terdag slaan ze hun slag." YERSEKE - De bouw van het nieuwe woonzorg complex aan de Hogeweg in Yerseke vordert gestaag. Gisteren is het hoogste punt bereikt. In het complex komen 68 appartementen (Hof van Reymerswael) en een nieuw zorgcen trum van Ter Weel (Moerzicht). De belangstel ling voor de seniorenappartementen is vol gens woningcorporatie R&B Wonen groot. De 54 huurappartementen zijn allemaal toegewe zen, van de twaalf koopappertementen zijn er nog enkele beschikbaar. Moerzicht zal straks onderdak bieden aan de bewoners van het zorgcentrum Vredelust. De verwachting is dat het nieuwbouwcomplex, onderdeel van het project Yerseke-West, begin 2010 wordt opge leverd. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE - Burgemeester Siebe Kra mer van Kapelle woont 4 mei de dodenherkenking bij op de Neder landse oorlogsbegraafplaats in het Noord-Franse Orry la Ville. Hij reist mee met een Nederlandse de legatie die is uitgenodigd door de burgemeester van Orry la Ville. In Kapelle bevindt zich de Franse oor logsbegraafplaats van Nederland. In Orry la Ville zijn 114 Nederland se oorlogsslachtoffers begraven. BORSSELE - In de Monsterweg in Borssele, de hoofdtoegangsweg tot het dorp, komen twee verkeers remmers, als het aan de gemeente Borsele ligt. Ook wordt speciale be- bording geplaatst bij de fietsover- steek in de Monsterweg waar fiet sers vanaf het fietspad die weg moeten oprijden. Het college van B en W is van plan nog overleg te voeren met de dorpsraad Borssele over de verkeersmaatregelen HEINKENSZAND - Het podiumpro- ject van de Jongerenraad Borsele, 2ndInfluenZ, nadert de finale. Van avond vanaf 20.00 uur treden in de jeugdsoos van Heinkenszand vier bands op in de laatste voor ronde. Migraine Man speelt akoes tisch, The Chimney combineert pop uit de jaren '60 en '80, Kids Never Lie maakt elektropop en In finite Mind speelt punkrock. De fi nale is 18 april in De Stenge. ZEEUWSE E Ik ben even met de fotograaf mee, riep de verslaggever van deze krant over de redactie. Er moest een plaat worden geschoten in het duingebied bij Haamstede. Dat 'even' bleek een rekbaar begrip. Het duo was eerst nog blij toen bleek dat het toegangshek open stond. Hoefden ze niet te lopen. Tot bij terugkomst iemand het hek op slot had gedaan. Om een lang verhaal kort te maken: de brand weer moest worden gebeld om de heren te bevrijden. De fotograaf wil vanaf nu graag per uur worden betaald en niet per foto. En de verslaggever, die ver langt een gevarentoeslag. Ie weet immers maar nooit waar ze je ge vangen zetten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29