TUIN Weg lijkt vrij voor sportpark Politie deelt 27 bekeuringen uit Computer buit bij inbraak ZATERDAG 28 MAART NVM OPEN HUIZEN ROUTE mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Is uw kledingkast al zomerproof! 'De Piraat' Sinterklaas komt zeker naar Arnemuiden The Blue Clay speelt live in café 2x Bellen Brassbands treden op in wijkcentrum Palet Helder verhaal van wethouders stelt commissie gerust. W PZC Vrijdag 20 maart 2009 I 1 9 Exclusieve mode en schoenen voor de vrouw DELSCHER Grote Markt I I-I3 4461 AH Goes www.delscher.nl MIDDELBURC - In een kantoor in Park Veldzigt in Middelburg is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. De dieven namen namen computer- en beeldappara- tuur mee. De inbraak is donderdagochtend ontdekt door personeel dat het kantoor binnenkwam. De inbraak moet volgens de politie zijn ge beurd tussen woensdagmiddag 17.00 uur en donderdagochtend 07.45 uur- De politie heeft nog een spoor van de daders. t- gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle VLISSINGEN - De politie deelde gis teren 27 bekeuringen uit bij een grote verkeerscontrole op het Bas- kensburgplein in Vlissingen. Er werd vooral gelet op voertuigen waarmee op het eerste gezicht of gehoor iets niet in orde leek, aldus de politie. Eén opgevoerde scooter is in beslag genomen, omdat bleek dat de eigenaar er al voor de derde keer rijdend op betrapt werd. ARNEMUIDEN - Was het vorig nog lang onzeker of hij zou komen, dit jaar staat nu al vast dat Sinterklaas Arnemuiden aandoet. De wijktafel stelde gisteravond 1170 euro en 70 cent beschikbaar aan de Vrienden van Sinterklaas, die de intocht van de Goedheiligman dit najaar orga niseren. Vorig jaar dreigde de in tocht door geldgebrek niet door te gaan. Uiteindelijk brachten giften van de ondernemersvereniging en de woningbouwvereniging red ding en kon Sinterklaas toch in Ar nemuiden aanmeren. VLISSINGEN - The Blue Clay speelt morgenavond live in café 2x Bellen in Vlissingen. De formatie speelt akoestische blues- en folkmuziek. Behalve eigen werk brengt de groep ook oude blues en hillbilly- nummers ten gehore, met invloe den uit bluegrass, texmex en zyde- co. The Blue Clay is ontstaan na een serie akoestische optredens van Johnny Roscoe en Wouter Ver- helst van The Ditch Divers in 2006. Het optreden in 2x Bellen be gint om 22.00 uur en toegang is gratis. MIDDELBURG - Brassband Middel burg treedt morgenavond op in wijkcentrum Het Palet in Middel burg. De band neemt een speciale gast mee: de Hoornse Brassband. Die begint het concert met onder meer Cry of the Celts. Brassband Middelburg speelt in ieder geval Lake of the Moon van de Vlaamse componist Kevin Houben. De band speelt dit stuk ook op het Wereld Muziek Concours op 11 juli in Kerkrade. Het concert in Het Palet begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De kou is uit de lucht. De Vlissingse wethouders Piet Polderman en Jacques Suur- mond hebben" gisteravond de Vlis singse raadscommissie ervan kun nen overtuigen dat het goed zit met het plan voor sportpark Vrij burg. Over nog niet alle punten zijn Middelburg en Vlissingen die samen het sportpark realiseren het eens, maar de neuzen staan dezelf de kant op, zeiden de wethouders. De Vlissingse commissieleden had den veel vragen. Vragen over de ne gatieve houding van Middelburg, over de verdeling van de kosten, over wat het beste is voor de sport clubs en over tekeningen voor het sportpark die wel bestaan maar die niemand nog gezien heeft. Op alle vragen kwam een helder antwoord, maar eerst wilde Polder- nam nog iets kwijt: „Ons besluit van vorig jaar om het aspect wo ningbouw uit het plan voor de sportboulevard weg te halen, was een heel goed besluit. Er wordt in Middelburg verontwaardigd over gesproken, maar het was verstan dig. Als we dat niet hadden ge daan, hadden we nu, in het licht van de kredietcrisis, een heel groot probleem gehad", zei Polderman. „Daarnaast is het belangrijk dat we alles in de juiste volgorde doen", zei hij. „Eerst moet de raad dit plan vaststellen, daarna komen de tekeningen op tafel en gaan we met de verenigingen afspraken ma ken. Dat de clubs dat liever anders zien, begrijp ik heel goed. Maar dat is niet de juiste weg." De tot nu toe moeizame samen werking met Middelburg ligt aan het probleem van twee kapiteins op een schip, denkt Polderman. „Maar de situatie is momenteel echt niet zo dat Middelburg zegt: 'Nou Vlissingen, teken hier maar bij het kruisje'. De neuzen staan dezelfde kant op." Polderman denkt dat begin 2011 het eerste deel van het sportpark kan worden opgeleverd, ook al moeten er nog bestemmingsplan procedures worden doorlopen. Kijk voor het meest actuele aanbod op www.nvmzeeland.nl en a.s. zaterdag 21 maart in de PZC. Het huidige Bellamypark, gezien vanuit dezelfde hoek als de artist impression die voor het park is gemaakt door Okra Landschapsarchitecten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21