Meningen Mededelingen van het waterschap Dierenactivisten Skihal 4 de ndernemer investeren, juist nu Excuses Josef Fritzl PZC Vrijdag 20 maart 2009 I 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Dierenactivisten weten niet wat ze aanrichten met het laten ontsnap pen van nertsen. Ook ik ben tegen bont, maar dit is een volstrekt wre de en kwaadaardige manier om je ongenoegen te uiten. Ten tijde van de laatste 'bevrijding' hadden wij tien kippen en een haan. Sommi ge van de kippen waren al ruim acht jaar bij ons. Het valt met geen pen te beschrijven wat we aantrof fen nadat we bezoek hadden ge had van een nerts. Vijf kippen wa ren dood en de rest was volledig in shock en stervende. Een buur man heeft ze uit hun lijden ver lost. Dezelfde buurman werd de volgende nacht gewekt door zijn hond. Hij betrapte de nerts in zijn kippenhok en het beestje is door een kogel door z'n kop aan z'n ein de gekomen. Hij bleek deze nacht nog maar liefst achttien kippen te hebben vermoord. De nerts kun nen we het niet aanrekenen. Die heeft niet meer verstand. Dierenac tivisten die zogenaamd strijden te gen dierenleed hebben misschien meer verstand, maar duidelijk is dat ze het in dit geval hiet gebrui ken! De vacht van de nerts is van de nerts en hoort niet door men sen gedragen te worden. Er zijn echter meer manieren om je me ning kenbaar te maken. Een echte dierenliefhebber moet zich met dit soort praktijken niet willen in laten. J. Schipper Vrouwenpolderseweg 2, Ovezande Waarom verbaast het mij toch niet dat Geduputeerde Staten niet mee werken aan de vestiging van win kels nabij de skihal? Omdat het provinciebestuur niet meer voor- Lees er alles over op www.deOndernemer.nl stelt dan een veredeld gemeentebe stuur dat uitsluitend de belangen van Walcheren en de Bevelanden behartigt. Het was van begin af aan duidelijk dat de provincie had gewild dat de skihal in Vlissingen zou zijn gekomen. Een plan hier voor werd nog tijdens de bouw van de skihal in Terneuzen jui chend door de provincie ontvan gen. Het is zo geregeld dat Walche ren de leuke projecten moet heb ben. En Zeeuws-Vlaanderen de projecten waar niemand op zit te wachten, maar die opgelegd zijn door de rijksoverheid zoals ontpol- deren, aanleggen van 'nieuwe na tuur', Waterdunen, ecologische hoofdstructuur enzovoort. Het is net zoals de tuinliefhebber doet: de rotzooi zover mogelijk in de achtertuin dumpen. Dat is in dit geval West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat de heer Legrand blij is dat de winkels niet doorgaan, is een kwes tie van welbegrepen eigenbelang. Ik wil hem er graag op wijzen dat de winkels bij de skihal op zich net zo overbodig zijn als de door hem gewilde winkelinvulling van de Kennedylaan-west, maar in te genstelling tot het Kennedylaan- project zijn de winkels bij de ski hal een financiële ondersteuning voor een voorziening waarvan 10.000 mensen per maand gebruik maken. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Burgemeester Cohen van Amster dam heb ik altijd voor een wijs man gehouden. Zijn weigering ex cuses te maken aan de ten onrech te gearresteerde en bijkans mishan delde Mfeddal el Mesri en anderen (krant, 18 maart) stelt daarom zwaar teleur. Ik kan heel wat rede nen bedenken voor zo'n excuus, zoals gewoon fatsoen, inlevingsver mogen ('als ik dit eens meemaak te') en bezorgdheid voor eventue le aan het overheidsgezag toege brachte schade. De belangrijkste re den waarom een excuus op zijn plaats zou zijn is echter dat de ont wikkeling die gaande is in de rich ting van een maatschappij waarin wantrouwen overheerst, met alle macht gestopt moet worden. Op een samenleving waarin elke ano nieme verdachtmaking ('terreur') iemand zoveel persoonlijke schade kan toebrengen als in dit geval, zit niemand te wachten. Het maken van excuses kan en moet daarin een signaal zijn en dat de politie geen fouten heeft gemaakt, wat ik graag wil geloven, is in dit opzicht niét relevant. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serookerke Met open mond van verbazing en ongeloof heb ik het artikel gelezen over Josef Fritzl (krant, 17-03). Hij zou bezorgd zijn om het welzijn van zijn kinderen. Welk welzijn? Drie kinderen hebben jarenlang het daglicht niet gezien. Hij zou een tweede gezin hebben gewild. En dit nota bene met zijn eigen vlees en bloed. Allemaal omdat hij geen fijne jeugd heeft gehad. Goed voorbeeld doet goed volgen, zul len we maar zeggen. En het aller ergste is, dan mag je zo iemand nog geen monster noemen. Ook volgens zijn advocaat. Het moet niet gekker worden. Nou, zo ie mand verdient het niet om op de ze aarde te leven. En ik weet zeker dat heel veel mensen er net zo over denken als ik. C. Reijnhout Jac. Klaaysenstraat 8, Goes Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Afsluiting Sinoutskerkseweg De Sinoutskerkseweg nabij Goes is in het weekend van 21 en 22 maart afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Fietsers kunnen wel gebruik maken van deze route. Zij kunnen dan namelijk al gebruik maken van het nieuwe fietspad. Jaarrekening 2008 Het ontwerp van de jaarrekening 2008 ligt vanaf 20 maart tot en met 3 april 2009 ter inzage. U kunt het ontwerp inzien bij de receptie in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur. De behandeling van dit document vindt plaats in de vergadering van de algemene vergadering op 21 april 2009. Bezwaren tegen deze ontwerpen kunt u schriftelijk indienen bij de algemeen vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Een exemplaar van de jaarrekening 2008 is tegen betaling verkrijgbaar en gratis te downloaden op www.wze.nl. Verkeersbesluit De volgende verkeersbesluiten zijn genomen: Noord-Beveland Instellen verplichtJbrom-)fietspad langs de Nieuweweg in Kamperland, inclusief regelen van voorrang op aansluitingen en kruispunten. Instellen snelheidslimiet 60 km per uur voor gedeelte Nieuweweg, vanaf de bebouwde kom tot en met de op- en afritten van de Oostwestweg. Zuid-Beveland Verlagen van de snelheidslimiet op de Nieuwe Kraaijertsedijk in Lewedorp, vanaf de Postweg tot en met de aansluiting met de Noord Kraaijertsedijk door dit weggedeelte binnen de zone 60 km te brengen. Walcheren Instellen adviessnelheid van 30 km per uur op de Houtenburgseweg in Zoutelande, tussen de Westkapelseweg en de Thijsweg. Ter Inzage De verkeersbesluiten en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 23 maart tot en met 4 mei 2009 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 23 maart tot en met 4 mei 2009 tegen deze besluiten bezwaar maken. Het bezwaarschrift dient ondertekend gezonden te worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg en ten minste het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, vermelding van de datum en het nummer of kenmerk van het besluit waar tegen het bezwaarschrift zich richt en een opgave van redenen waarom men zich met het besluit niet kan verenigen. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaarmaker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank, Sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Intrekkingbesluit begraafplaats Nieuwdorp Op 16 maart 2009 is het volgende besluit genomen in verband met gewijzigde inzichten met betrekking tot het verlenen van Wvo vergunningen voor het lozen van drainagewater afkomstig van begraaf plaatsen. De intrekking betreft de aan gemeente Borsele verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van afvalwater afkomstig van de begraafplaats aan de Korenweg in Nieuwdorp gemeente Borsele. Het besluit ligt vanaf 23 maart tot en met 4 mei 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Post- en Archiefzaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 in Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De intrekking wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningen- rechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Soms onzichtbaar,P Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11