Sport Roy Gijsel gaat Turners naar Vlissingen en Tholen Delta Sport 2 en EMM strijden om een plaatsje in de tweede klasse Digitenne Probeer Digitenne nu 4 weken gratis. Makkelijk toch? kpn 32 Donderdag 19 maart 2009 PZC W Zeeuwse handbalderby staat volledig in teken van degradatie. Inwoner Heikant wil via MX3-klasse naar top van MXi-klasse. Beter beeld en geluid. Kom naar Primafoon of de kpn winkel bij jou in de buurt door Janny Vermeule MIDDELBURG - In Vlissingen wordt zaterdag gestreden om de titels op het regiokampioenschap acrogym. In tegenstelling tot het individuele turnen wordt deze tak van de turnsport vooral beoefend door teams. Ruim honderd deelnemers komen uit in de diverse disciplines in de B-, C-, D- en E-lijn. De wedstrijden zijn in sporthal door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De derby tussen de handballers van Delta Sport 2 en EMM, die zondag in Zierikzee ge speeld wordt, is niet van belang ontbloot. Voor beide ploegen komt het Zeeuwse onderonsje op een belangrijk moment. Zeker voor de thuisploeg, Delta Sport 2. Voor de Schouwse équipe hangt het voorbestaan in de twee de klasse aan een zijden draadje. De ploeg staat op de laatste plaats met 9 uit 15. BlauwWit (16-10), Tornado Breda (16-10), Internos 3 (16-11) en EMM (16-13) zijn nog binnen bereik, maar Delta Sport heeft nog maar drie wedstrijden om de schade te repareren. „Zondag moet het gebeuren", be seft Delta Sport-aanvoerder Rick Evertse als geen ander. „We gaan het zeker proberen, maar EMM heeft in mijn ogen de beste papie- Baskensburg en beginnen om 9.30 uur. Ze duren tot 14.00 uur. De deelnemende verenigingen zijn Breda-gym, DUO Grijpskerke, Forza Gymnastica Goes, Thor Sas van Gent en VTV Vlissingen. De organisatie is in handen van VTV Vlissingen in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Gym nastiek Unie. In Tholen wordt zaterdag het ren. Die ploeg is de laatste zes duels goed bezig." EMM-trainer Hans Dierickx is blij met het compliment van Evertse maar is zeker niet van plan de rol van favoriet op te eisen. „Vanaf half januari timmeren we aardig aan de weg. Maar dat geeft geen ga rantie dat we zondag wederom met de buit aan de haal gaan." De situatie is voor EMM een stuk beter dan in december, erkent de Vlissinger zonder slag of stoot. „Maar een derby blijft een derby. Niet te voorspellen dus." Uitgerekend de ontmoeting tussen EMM en Delta Sport 2 in Middel burg betekende het keerpunt in de competitie voor de hoofdstedenlij- ke ploeg. De negatieve spiraal, voornamelijk veroorzaakt door blessures, werd eindelijk doorbro ken. Delta Sport kwam nauwelijks De handbalderby tussen Delta Sport 2 en EMM staat in het te ken van degradatie uit de twee de klasse. Vooral de ploeg uit Zie rikzee verkeert in zwaar weer. springkampioenschap van de re gio Zuid-West Nederland voor het A-, B- en C-niveau gehouden. De wedstrijden zijn in Gemeen schapcentrum De Meulvliet en du ren van 9.00 tot 17.00 uur. De Zeeuwse deelnemende vereni gingen zijn: Turn '87 Oostburg, Forza Gymnastica Goes, MTV Mid delburg, Olympia Tholen, Olym- pia Kapelle. in het verhaal voor: 25-17. Rick Evertse: „We moeten de laatste strohalm grijpen. Hoop is er altijd, maar het wordt verrekte moeilijk. Ik geloof dat we al drie wedstrij den geen punt meer hebben ge pakt. Bovendien hebben we wei nig ritme omdat we de laatste we ken niet hebben gespeeld. Op dit moment zijn wij de underdog. Hoe je het ook wendt of keert." Bij de ploeg uit Zierikzee is ieder een fit, op Peter van Welt na. Bij de bezoekers ontbreekt alleen de Fransman Ben Alexandere. Hij is op vakantie. Student en blikvan ger Jordy Loo komt speciaal over uit Limburg voor de Zeeuwse con frontatie. Dierickx: „We moeten proberen de punten mee te nemen uit sport hal Onderdak. De laatste wedstrijd spelen we namelijk tegen Came- lot, een sterke ploeg. Gezien de stand raakt de tweede klasse waar schijnlijk een Zeeuwse ploeg kwijt. Wij moeten dat niet zijn." De derby in sporthal Onderdak begint zondag om 15.00 uur. door René van Stee HEIKANT - Na een winter zonder noemenswaardige tegenslagen en een uitstekend verlopen trainings stage eind februari in Malaga had Roy Gijsel goede hoop dat hij zou vlammen op de eerste wedstrijd van het Open NK in Gemert. Een bijholte-ontsteking gooide afgelo pen zondag echter roet in het eten. In plaats van de gehoopte (en verwachte) top-tiennotering eindigde de achttienjarige motor crosser uit Heikant in de MXi-klas- se op de 33e plaats. „Dat was een zware streep door de rekening. Ik voelde me heel erg be roerd. In de tweede manche moest ik zelfs op de motor overge ven. Met m'n rondetijden zat het aanvankelijk wel goed. Maar naar mate de wedstrijd vorderde, voel de ik m'n krachten wegvloeien", vertelt Gijsel met spijt in zijn stem. Zondag volgt de herkansing in het Gelderse Halle. Die wedstrijd is van groot belang voor het verdere verloop van het seizoen. Gijsel mikt op deelname aan het WK in de MX3, waarvan de eerste wed- BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 5. Louis Dal- linga - Sjaak de Visser 30-18, 28, 0.642; Nico Peeters - Philip van der Male 25-22, 52; Kees Verbeek - Jan Suykerbuyk 25-16, 52; Koen Pöpsel - Piet Kox 20-17, 41 Pool. Regionale tweede klasse. Roadhouse Roadies - Scooby's Disaster 9-0: 9-ball. Chris van Renswoude - Jordi Stoop 5-1; Robbin Job- se - Koen Huijbregts 5-1; Chris van Renswou de Jeffrey ten Hove 5-0. 8-ball. Marco Verrips - Jeffrey ten Hove 4-1; Raoul Wijs - Jordi Stoop 4-2; Fokke Osterthun - Koen Huijbregts 4-0. Bij Default - Roadhouse United 4-4: 9-ball. Ja cob Bedaux - Lion Baas 5-3; Michel Verheijden - Stefan van Rossum 1-5; Tim Veenstra - Lion Baas 5-3. 8-ball. Tim Veenstra - Krijn Wielema- ker 4-2; Jacob Bedaux - Krijn Wielemaker 2-4; William Wilbers - Stefan van Rossum 1-4. HANDBAL Nicosia. EK-kwalifïcatie, mannen. Groep 7: Cyprus - Nederland 19-34 (10-13). Doelpun ten Nederland: Bult 15, Schmetz en Klemann 5, Reemer en Verjans 2, Van Olphen, Huizing, Vink, Leenders en Konitz. Litouwen - Spanje 22-28. Stand: 1. Nederland 5-8 (142-98), 2. Oekraïne 4-6 (110-91), 3. Spanje 3-4 (83-67), 4. Litou- strijd op 12 april op het Engelse Hawkstone Park wordt verreden. De eerste twee resultaten van het Open NK in de MXi tellen mee voor de toewijzing van de zeven Nederlands startbewijzen in die mondiale titelstrijd. De toewijzing van de WK-tickets gebeurt via het nationale motor- sportverbond KNMV. Gelet op de kwaliteiten van zijn concurrenten, denkt Gijsel dat hij kansrijk is. „Het blijft natuurlijk spannend, maar als het zondag goed gaat, is het normaal gesproken een gelo pen koers." Ereplaatsen in tal van wedstrijden in de regio (waaronder de RES in Axel), top-tiennoteringen in het Belgisch kampioenschap en de eer ste prijs in de Joël Robert Trophy 'Simpelweg komt het erop neer dat er meer wegen naar Rome leiden' (een Belgische wedstrijdenreeks) tonen aan dat Gijsel op de goede weg is. Ook aan de stage in Spanje, met onder anderen zijn teamge noot Kevin van Houdt uit Terneu- zen, hield hij een goed gevoel over. Onder leiding van oud-wereldkam pioen in de 125CC John van den wen 3-2 (66-72), 5. Cyprus 5-0 (99-172). TENNIS Indian Wells (VSt). Vrouwen, vierde ronde: Ivanovic (Ser/5) - Pennetta (lta/12) 6-4 4-6 6-4, Safina (Rus/1) - Craybas (VSt) 7-5 6-4, Ag- nieszka Radwanska (Pol/7) - Szavay (Hon/22) 6-0 5-7 6-3, Bammer (Oos/23) - Hantuchova (Slw/30) 6-3 6-2, Zvonareva (Rus/4) - Li Na (Chn) 6-4 6-4, Wozniacki (Den/9) - Urszula Radwanska (Pol) 7-5 6-3, Azarenka (WRu/8) - Peer (Isr) 7-5 6-4, Pavljoetsjenkova (Rus) - Llagostera Vives (Spa) 6-3 3-0 opgave. Indian Wells (VSt). Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/1) - Toersoenov (Rus/26) 6-3 6-3, Roddick (VSt/7) - Kiefer (Dui/31) 6-4 7-6 (4), Ferrer (Spa/12) - Chardy (Fra) 3-6 6-4 6-4, Nal- bandian (Arg/14) - Troicki (Ser) 6-4 6-2, Wa- wrinka (Zwi/16) - Querrey (VSt) 2-6 7-5 7-6 (8), Isner (VSt) - Safin (Rus/24) 6-4 6-4, Del Potro (Arg/6) - Melzer (Oos) 6-2 2-6 7-6 (2), Djokovic (Ser/3) - Haas (Dui) 6-2 7-6 (1). WIELRENNEN Nokere. Nokere Koerse. 1. Brown (Aus) 193 km in 4.22.00 (40,750 km/uur), 2. Swift (GBr), 3. Sebastien Chavanel (Fra), 4. Coomans (Bel), 5. Galimzjanov (Rus), 31. Johnny Hoogerland (Yerseke), 33. De Baat, 43. Giling. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Categorieën motorcross Tot 2004 reden de crossers in de internationale klassen 125-, 250- of 500cc. Tegenwoordig zijn ze ingedeeld in de MX1, MX2 en MX3. In de MX1 -klasse mogen moto ren gebruikt worden met een maximale cilinderinhoud van 250 cc (tweetaktmotor) of 450 cc (viertaktmotor). In de MX2-klasse gaat om 125cc (tweetakt) of 250 cc (vier takt). In de MX3-klasse komen de rijders met motoren van 500 tot 650 cc (viertakt) aan de start. Een tweetaktmotor is een zui germotor (een type verbran dingsmotor) die arbeid levert bij elke neergaande beweging van de zuigers in de cilinder. Dit in tegenstelling tot een viertaktmotor waar de zuigers arbeid leveren bij elke tweede neergaande beweging. Berk waren er in zes dagen trai ningssessies op vijf verschillende circuits. „Heel leerzaam", om schrijft Gijsel die week. „'s Avond kreeg je op video te zien hoe je het er vanaf bracht. John had tal van nuttige tips om nog beter te worden. Hij had lof voor mijn springcapaciteiten. En net als ik zelf stelde hij ook vast dat ik nog hard moet werken aan het instu ren en het remmen naar de boch ten." Deelname aan het WK in de MX3, waarin de motoren met de groot ste cilinderinhoud rijden, is onder deel van de route die Gijsel samen met zijn sponsor J8tJ Motorsport uit Hulst heeft uitgestippeld. De Kawasaki-rijder wil binnen twee jaar op het hoogste niveau schitte ren in de koningsklasse MXi. Daar toe gebruikt hij - oneerbiedig ge zegd - de MX3 als opstap. „Simpelweg komt het erop neer dat er meer wegen naar Rome lei den. In de MXi kom je niet zo maar aan de bak. Talent is natuur lijk een eerste vereiste, maar er komt ook een dosis geluk bij kij- Gratis gebruik van digitale ontvanger 100,- per jaar goedkoper dan UPC of Ziggo* Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 92