Het dipje kwam niet uit Hardlopers fanatiek op twee Ballan mist Primavera Dekker wil kilometers maken in Milaan-Sanremo Bij Silence-Lotto maakt voormalig Rabo-talent een nieuwe start. \D Schellekens-Bartels sluit op Indoor Brabant tijd van bezinning af. Cegelecteam zamelt geld in met wandeltocht en hardloopwedstrijd. 30 Donderdag 19 maart 2009 PZC MILAAN - Wielrenner Alessandro Ballan doet zaterdag niet mee aan de voorjaarsklassieker Milaan-San- remo. De wereldkampioen heeft een virus, maakte zijn werkgever Lampre gisteren bekend. Ballan moet ongeveer drie weken rust houden. Ook Fabian Cancellara mist'de Pri mavera. De Zwitserse winnaar van vorig jaar zegt niet over de juiste vorm te beschikken. „Ik heb het besluit genomen op basis van de vorm die ik momenteel heb, maar ook familie-omstandigheden spe len een rol. Jammer, want deze wedstrijd heeft een speciale plek in mijn hart." Bij Rabobank debuteert Tom Leezer in Milaan-Sanremo. De 23-jarige renner is door Rabobank opgenomen in de ploeg voor de Primavera. Bram Tankink maakt vanwege een blessure geen deel uit van de selectie. Ook de Span jaard Oscar Freire ontbreekt. De tweevoudig winnaar (in 2004 en 2007) brak eerder dit jaar in de Ronde van Californië twee ribben en is daar nog niet van hersteld. MONTECASSIANO - Een half jaar was hij uit koers na een conflict met de bazen van wielerploeg Ra bobank. Zaterdag vertrekt Thomas Dekker in het shirt van Silence-Lot to voor de honderdste editie van Milaan-Sanremo. Kilometers ma ken, het ploegbelang dienen, weer coureur zijn; redenen genoeg voor Dekker om de Primavera weer eens te rijden. Hij mag dan Italië inmiddels een beetje als zijn tweede vaderland be schouwen, koersen in het land waar hij veelvuldig traint blijft een verzoeking. De afgelopen week reed Dekker (24) in een veel te groot en onrustig peloton van de Tyrreense naar de Adriatische kust, zaterdag wordt het ook weer drin gen voor de Cipressa en de Poggio. „Niet echt mijn ding." Over zijn vertrek bij Rabobank - na een voorjaar vol irritaties werd zijn contract in augustus ontbon den - is genoeg gezegd en geschre ven, vindt Dekker. „Laten we daar Milaan-Sanremo is zeker niet de favoriete koers van Thomas Dek ker, maar in het shirt van Silen- ce-Lotto wil hij graag een stapje extra doen. maar niet meer over praten", zegt hij in een hotel in Montecassiano. Met zijn voormalig teamgenoten heeft hij nog steeds goed contact. Tussen Dekker en de leiding van het team komt het echter niet meer goed. De geforceerde breuk heeft hem meer gedaan dan buiten staanders vermoeden. Dekker was vanaf augustus opeens geen cou reur meer en kon het ook niet meer opbrengen voor zijn sport te leven. „Daarom viel de nieuwe start ook niet mee. Ik heb vorig jaar maar 42 koersdagen gemaakt en na augustus amper nog gefietst. Toen ik na de vakantie op 1 novem ber weer ging trainen, begon ik in feite op nul. Daarom mis ik nu ook nog een bepaalde hardheid. Maar ik heb deze winter echt gedaan wat ik moest doen." Dekker hoopt in Milaan-Sanremo nuttig te kunnen zijn voor de ploeg, voor onder anderen Greg van Avermaet en Philippe Gilbert. „Ik denk niet dat ik zelf als eerste Sanremo binnen kom rijden", zegt hij. Het is zeker niet zijn favoriete koers. Na zijn eerste optreden, in 2006, zei hij nooit meer de Prima vera te zullen rijden. Maar voor een nieuwe werkgever zet Dekker een stapje extra. „We hebben de laatste 140 kilometer pas nog ver kend. Het is goed voor mij om nu een lange klassieker te rijden. Ik moet kilometers maken." door Geert Piek HOOGE MIERDE - Een dipje mag je het gerust noemen. „Maar niet ver ontrustend hoor", nuanceert dres- suuramazone Imke Schelle kens-Bartels. In de periode tussen de Olympische Spelen en Indoor Brabant had ze het echter wel be hoorlijk lastig. Schellekens-Bartels won in Peking met de dressuurploeg de zilveren medaille, maar daarna, vermoede lijk bij de prijsuitreiking, blesseer de haar merrie Hunter Douglas Sunrise zich. Schellekens-Bartels moest zich afmelden voor de indi- .viduele wedstrijd. „Ik ben wel even een periode minder wed- strijdgericht bezig geweest; het was een tijd van bezinning. Je ziet dat alles heel betrekkelijk is." De komende dagen maakt Schelle kens-Bartels haar 'internationale' rentree bij Indoor Brabant. Stop pen met de sport kwam tijdens het concoursloze halfjaar nooit in haar op. Sportpsycholoog Rico Schuijers, die haar ooit nuttige, mentale handvatten leerde te ge bruiken, hoefde ook niet langs te komen in Hooge Mierde. „Ik wist dat de drive terug zou ko men en dat ik het traject naar Lon den 2012 in zou gaan. Ik ga in deze 'Ik wist dat de drive terug zou komen en dat ik het traject naar Londen in zou gaan' cyclus wel dingen anders doen. Je moet veel offers brengen, maar het is echt niet nodig om vrienden en relaties te verwaarlozen." Het 'wakje' kwam niet onver wachts. „Van mijn moeder en An- ky van Grunsven wist ik dat je zo'n gevoel van 'dit was het nou en wat nu?' kon verwachten na de Spelen, maar als het je dan toch overkomt, is het een hele ervaring. Dat heeft me wel verbaasd." Ze was de enige uit de paarden sportequipe die vanuit Hongkong naar de Chinese hoofdstad ver trok, de sluitingsceremonie mee maakte en later met alle andere sporters het vliegtuig naar huis pakte. Schellekens-Bartels zat ei genlijk wel op een symbolische plaats: tussen de teleurstelling van de hockeyheren en de euforie van de hockeydames in. „Die vlucht vergeet ik nooit meer, net zoals het bezoek aan de konin gin en het oranje-feestje in het Olympisch Stadion. Allemaal sportgeschiedenis. Het persoonlij ke drama zat nog in mijn lijf, maar ik kon wel ondervinden dat een medaille veel met je doet." Tijdens het verwerken van alle olympische emoties verliep het herstel van Sunrise voorspoedig. „Maar dat maakte het ook weer moeilijk, omdat je dan de neiging hebt om een drafje of galopje te proberen. Nu is ze gelukkig topfit, en ik heb er ook weer heel veel zin in om te rijden." Schellekens-Bartels slaat het wereldbekergedeelte in Den Bosch door Koen de Vries MIDDELBURG - Pinksteren nadert en dat betekent dat het Cegelec team langzaam warm begint te lo pen. De leden en begeleiders van de hardloopploeg staan om het jaar aan de start van de Roparun en zamelen geld in voor het goede doel. Eén zo'n inzameling vindt za terdag plaats. Dan worden bij Dis hoek de Ropawandeltocht en de Ropakustrun gehouden. Eerst even uitleggen wat de Ro parun is: een estafette-hardloop- wedstrijd van Parijs naar Rotter dam (527 kilometer) die rond de pinksterdagen gehouden wordt. De deelnemers (acht lopers per team en veel begeleiders) zamelen geld in voor het goede doel: de kwaliteit van het leven van men sen met kanker verbeteren. Het Cegelecteam doet al vele jaren mee aan de Roparun, eerder on der meer onder de naam Alstom Runningteam. Eén van de kenmer ken van het gezelschap is dat het bijzonder fanatiek is. In 2007 legde de ploeg beslag op de eindzege van de Roparun, een bijzondere prestatie want er kwamen liefst 180 teams aan de start. Maar het fa natisme is er ook als het gaat om het inzamelen van geld. In 2007 haalde het team liefst 35.250 euro op, het hele evenement bracht 2,6 miljoen euro bijeen. Naast de wandel-en hardloopacti viteiten staat een rommelmarkt ge pland, op 4 april aan de Oostperk- weg in Middelburg. De drijvende kracht achter de activiteiten van zaterdag is Sjaak Brouwer uit Mid- r*5 Het Cegelecteam dat rond Pink- steren meedoet aan de Roparun, zamelt zaterdag geld in door de Ropawandeltocht en de Ropakus trun te organiseren. delburg. Hij zette vijf jaar geleden samen met Anton Vael van de Walcherse atletiekclub Dynamica de Kustrun op poten. Start en fi nish zijn bij Dishoek, het parkoers voert onderlangs en over de dui nen en over het strand, de afstan den bedragen 4 en 10 kilometer. Het evenement mag zich op steeds meer deelnemers verheu gen. Bij de eerste editie versche nen 120 atleten aan de start. Vorig jaar waren dat er bijna 200. 1\vee jaar geleden voegde Brouwer de wandeltocht toe, voor wandelaars en nordicwalkers. Het leverde vo rig jaar 180 extra starters op. Brouwer zelf is een fervent hardlo per. In 2007 was hij één van de le den van het Cegelecteam dat de Roparun won. Samen met Theo Rabout, Edwin de la Ruelle, Wim Vos, Wilco de Vos, Rinus Witte, Lion van Luijk en René Vader raf felde hij het parkoers in een gemid delde snelheid van 17 kilometer per uur af De tactiek was eenvou- Het winnende Cegelecteam werd in 2007 op de Coolsingel gehuldigd door Nelli Cooman (rechts). foto Sjaak Brouwer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90