PZC Ajax moet Europees toneel verlaten 29 30 en 31 32 en 33 Olympique Marseille verder in Uefa Cup na 2-2-gelijkspel. Ard Schenk Award voor Kramer en Boer Karei Brückner gaat met pensioen Van Bommel mondeling rond met Bayern Tomasson weken aan de kant met blessure Werder verder na remise in Saint Etienne Schellekens-Bartels is dipje na Peking weer te boven Donderdag 19 maart 2009 Motorcrosser Gijsel wil zich plaatsen voor WK in klasse MX3 Tip? sport@pzc.nl amsterdam - Het kan bijna niet anders of Marco van Basten sluit zijn eerste seizoen als hoofdtrainer van Ajax met lege handen af. De door blessures en schorsingen uit geholde Amsterdamse ploeg streed woensdagavond tegen Olympique Marseille voor wat het waard was, maar capituleerde in de achttiende minuut van de ver lenging toen Tyrone Mears zijn team naar de kwartfinales van de Uefa Cup kopte: (2-2). De Franse club profileerde zich op het 109e verjaardagsfeestje van de thuisclub toch nog als een ongeno de gast. Ajax, dat vorige week in Marseille verloor (1-2), rest na de bijna verloren kampioensrace met AZ (verschil al 14 punten) en de uitschakeling in het nationale be kertoernooi niets anders dan zich de rest van het seizoen op de strijd om de tweede positie in de eredivi sie te concentreren. Het was gisteren mooi om te zien hoe de kleinste speler op het veld het Amsterdamse spel dirigeerde. De 19-jarige Vurnon Anita verdeel de met flair en technisch vernuft. Als hij even te veel risico nam, was daar vaak Eyong Enoh om te her stellen. De middenvelder uit Kame roen brak in de 33e minuut ook de wedstrijd open. Suarez, die even daarvoor op aangeven van Silva nog kansrijk miste, bediende Enoh met een slim steekballetje. De Afrikaan schoot koelbloedig raak: 1-0. Het jeugdige Ajax, de se lectie telde een gemiddelde leeftijd van 22 jaar, miste de routine om de voorsprong even vast te hou den. Olympique Marseille, met Boudewijn Zenden in de basisfor matie, stond na twee minuten al- |TJ Ajax strandt in de achtste finales van de Uefa Cup. Olympique Mar seille is over twee wedstrijden te sterk. De Fransen schakelden FC Twente ook al uit. weer op gelijke hoogte. De nieuwe eerste doelman Kenneth Vermeer twijfelde even met uitkomen en was vervolgens kansloos op een in zet van Mamadou Niang (1-1). Het was een vervelend moment voor Vermeer, die in Frankrijk ook al niet kon waarmaken waarom hij de voorkeur boven Maarten Steke lenburg krijgt. Suarez maakte in-de 53e minuut niet voor de eerste keer dit seizoen duidelijk dat hij vrij voor het doel nog wel eens de kwaliteiten van een echte topspits mist. Hij nam vrij voor Mandanda goed aan, maar verzuimde de doelman hele maal te omspelen. Waar Suarez nog voor gevaar zorgde, kon Mira- lem Sulejmani zich aanvankelijk helemaal niet onderscheiden. Su perinvaller Leonardo stond in de 73e minuut klaar om in te vallen toen de Serviër na een prachtige actie van Suarez voor 2-1 zorgde. Leonardo mocht weer gaan zitten, maar maakte in de verlenging als nog zijn opwachting. Ajax en ook Marseille miste in de extra tijd de kracht om -nog vol voor de aanval te gaan. Uiteindelijk bleken de Fransen de gelukkigste. Tyrone Mears was in het tweede deel van de verlenging eerder bij een voor zet dan Vermeer en sloeg koelbloe dig toe (2-2). Ajax beëindigde met tien man de wedstrijd omdat Bru no Silva nog rood ontving. Ajacied Eyong Enoh achtervolgt Boudewijn Zenden in het duel met Olympique Marseille, foto Bas Czerwinski/AP amsterdam - Sven Kramer en Mar- got Boer zijn gekozen tot Schaat ser en Schaatsster van het Jaar. Bei de sporters krijgen morgen de Ard Schenk Award overhandigd tij dens een gala in Hilversum. Voor Kramer (TVM) is het al de derde achtereenvolgende keer dat hij de prijs krijgt. Voor Boer is het de eerste keer. De DSB-schaatsster werd onder meer vierde op het WK sprint. praag - De Tsjechische voetbaltrai ner Karei Brückner heeft om ge zondheidsredenen zijn carrière beëindigd. De 69-jarige oefenmees- ter stapte begin deze maand op als bondscoach van Oostenrijk. Giste ren liet hij in een Tsjechische krant weten dat hij geen nieuwe baan gaat zoeken. De Tsjech werkte 35 jaar als voet baltrainer. Van 2001 tot 2008 was hij bondscoach van zijn vaderland. münchen - Mark van Bommel speelt ook volgend seizoen bij Bayern München. Voorzitter Karl- Heinz Rummenigge liet gisteren weten dat er overeenstemming is bereikt. De nieuwe verbintenis moet nog wel officieel worden on dertekend. Van Bommel (31) denkt al enige tijd na over de aanbieding van Bayern, die hij aanvankelijk een tikkeltje mager vond. rotterdam - Feyenoord kan enke le weken geen beroep doen op Jon Dahl Tomasson. De aanvaller is ge blesseerd aan zijn hamstring. To masson liep de blessure zondag op in de beginfase van de tweede helft tegen PSV. „Het begon net lekker te lopen", vond hij. De 32-jarige Deen heeft zich bij bondscoach Morten Olsen inmid dels ook afgemeld voor de komen de interlands. saint etienne - Werder Bremen heeft zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van het Uefa Cup toernooi. De Duitse club schakel de St. Etienne uit. In Frankrijk hield Bremen de tegenstander op 2-2. Eerder waren de Duitsers thuis de betere geweest: 1-0. Door treffers van SebastienProdl en Claudio Pizarro werd het 0-2. Yohan Benalouane en Sebastien Grax scoorden daarna tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89