Strikte regeltjes Middelburg roepen frustraties op Drie keer brandstichting Vierde VIP in gebruik O Bekijk de video op www.pzc.nl voor een im pressie van de Boomfeestdag in Stavenisse. Boer krijgt taakstraf voor dodelijk ongeluk 1 2§ VW Walcheren en Noord-Beveland opent Informatie Punt. Extra surveillances bij sportvelden in 's-Gravenpolder. Plantertjes B PZC Donderdag 19 maart 2009 21 Terneuzen likt z'n wonden. De bestuurder, de onderne mer, maar ook de man in de straat. Want 'Middelburg' heeft het hem weer gelapt. Veel Terneuzenaren verheug den zich op de komst van grote detailhandelszaken als BCC, Kwantum, Praxis en Kar wei. Een welkome aanvulling op het toch al niet zo gevarieerde win kelaanbod in de stad. De combina tie met de skipiste leek ideaal. Lek ker veel parkeerruimte, restaurant ANALYSE door Wout Bareman en Peter Oggel in de buurt, hapje eten. En de pro vincie werkte er graag aan mee. Tot... initiatiefnemer European Leisure Development uit economi sche overwegingen de invulling wijzigde. Gemeente en Olivier Be- herman hadden weliswaar een 'verklaring van geen bezwaar' van de provincie op zak voor de oor spronkelijke invulling, maar acht ten het raadzaam met de wijziging een nieuwe aan te vragen. Die is er dus, ondanks (politieke) lobby van uit Terneuzen, nooit gekomen, simpelweg omdat winkels als BCC et cetera niets leisure-achtigs heb ben; geen samenhang dus met de skipiste. Bovendien heeft de ge meente z'n huiswerk niet goed ge daan, oordeelt gedeputeerde Harry van Waveren. In plaats van een ontwikkelingsschets voor de hele stad, produceerde de gemeente al leen een visie op de detailhandel. Te beperkt, aldus 'Middelburg', want onvoldoende zicht op moge lijke gevolgen voor andere (win kel)locaties in de stad. Van Wave- ren verbaast zich er over dat plaat selijke bestuurders Kennedylaan- west aanvankelijk links lieten lig gen, terwijl die locatie prima past in het provinciaal omgevingsplan: aanleunend tegen het stadscen trum, net als de meubelboulevard in Goes. Gemeente en provincie maken elkaar nu over en weer ver wijten. De provincie beroept zich echter vooral op de strikte regel tjes. Het is maar de vraag of dat wel zo verstandig is in een tijd van economische neergang en groeien de werkloosheid. Staat er een rijtje ondernemers klaar met zakken geld, mogen ze niet. Bovendien kampt Zeeuws-Vlaanderen met nog wel wat problemen; vergrij zing en leegloop bijvoorbeeld. Ter neuzen, sterker: Zeeuws-Vlaande ren, heeft opnieuw een slag verlo ren tegen het 'winkelgeweld' van Goes, Middelburg en Vlissingen. Kennedy-west alleen zal op lange termijn niet voldoende zijn dat ge weld te keren. De man in de straat wijst intussen zonder aarzeling met de beschuldigende vinger rich ting 'Middelburg', net als destijds, toen diezelfde provincie het outlet- center in Sas van Gent blokkeerde. En waar moet de consument nu heen voor z'n JlatscreerP. Naar de Mediamarkt in Middelburg dus. WISSENKERKE - Aan de Voorstraat in Wissenkerke is een nieuw VW Informatie Punt (VIP) in gebruik genomen. De VIP bij Hotel De Kroon is de vierde van Walcheren en Noord-Beveland na Dishoek, Colijnsplaat en Kortgene. De VIP's zijn ondergebracht bij lo kale ondernemers. In een speciaal ingerichte ruimte staat een compu ter, waarop via internet gratis toe ristische- en openbaar vervoersites te bezoeken zijn, overige sites te gen betaling. Zelf draadloos online gaan met een laptop of gsm kan ook door middel van een hotspot. Verder zijn er brochures te koop, VVV-Irischeques en routemateri aal. Enkele routekaarten zijn gra tis, anderen zijn tegen betaling te verkrijgen. Met het informatiepunt in Wissen kerke breidt VVV Walcheren en Noord-Beveland haar dienstverle ning uit in een kern waar geen VW-vestiging is, maar wel een concentratie van dag- en verblijfs- recreatie. Hiermee wordt voldaan aan de wens van veel toeristen om informatie digitaal beschikbaar te krijgen op het moment dat het hem of haar uitkomt. OUDELANDE - In de hele regio hebben gisteren kinderen meegedaan aan de Nationale Boom feestdag. In Rilland deden ze dat met een bomen- speurtocht, bij Yerseke door wilgen te knotten, en in Oudelande door in totaal 350 struiken te planten. Leerlingen uit de bovenbouw van De Schakel in Oudelande plantten struiken en peren bomen in de tuin van Jolanda Kole - de voormali ge kwekerij van Eleonore de Koning. Kole heeft ervoor gekozen, in samenwerking met stichting Landschapsbeheer Zeeland, streekeigen beplan ting aan te brengen. foto Ronald den Dekker door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 49-jarige landbouwer uit Ovezan- de een taakstraf van 240 uur waar van de helft voorwaardelijk en een rijontzegging van achttien maan den waarvan twaalf voorwaarde lijk opgelegd. Ook moet de man 2500 euro storten in de kas van het Fonds Slachtofferhulp in Den Haag. Tegen de man was een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden en een rijontzegging van drie jaar waarvan twee jaar voorwaardelijk geëist. Op 10 april vorig jaar reed de landbouwer met zijn trekker over de Schoorkenszandweg in 's-Gravenpolder, richting Ovezan- de. Door de voorlader op de trac tor had hij nauwelijks zicht. Daar door reed hij in een flauwe bocht achterop de scootmobiel van een 82-jarige inwoner van Borssele, die ter plaatse aan zijn verwondingen overleed. „Voor een vrachtwagentje met in totaal 3,5 ton heb je een apart rijbe wijs nodig, voor zwaardere vracht wagens moet je nog een apart di ploma halen en vrijwel iedereen mag zomaar zonder enige adequa te opleiding of ervaring op een zware landbouwtrekker met pak weg tien ton lading rijden!", zei of ficier van justitie J. Zondervan. door Harmen van der Werf •S-GRAVENPOLDER - Voetbalvereni ging Apollo '69 in 's-Gravenpolder is vorige maand drie keer getroffen door brandstichting. Vijfentwintig van de honderd kunststof stoeltjes op de tribune zijn vernield. De ge meente Borsele heeft besloten een beveiligingsbedrijf extra surveillan ces te laten uitvoeren bij de sport velden in 's-Gravenp'older. Apollo '69 krijgt ook de helft van het scha debedrag vergoed. 's-Gravenpolder heeft nogal eens last van vandalisme. De speeltuin vereniging moest het vorig jaar ontgelden. In woonzorgcentrum Vorsvliet zijn de vogeltjes al eens uit de volière losgelaten. Eind ja nuari was er nog een flinke fik in multifunctioneel centrum De Zwa- ke in aanbouw. Voor duizenden euro's aan isolatiemateriaal raakte beschadigd. Voetbalvereniging Apollo '69 ont sprong tot voor kort de dans. „Ge lukkig maar", stelt voorzitter Jacco van de Velde. In februari was het 'opeens' drie keer raak. „Elke keer gingen er steeds meer stoeltjes in vlammen op", vertelt Van de Vel de. „Twee waren het er de eerste keer, vijf de tweede keer en de laat ste keer, op 22 februari, vijftien. Zo zijn we een kwart van onze stoel tjes op onze tribune kwijtgeraakt. Dat is niet niks." Apollo '69 is niet verzekerd tegen zulke schades. De sportvelden zijn officieel openbaar terrein. Van de Velde haast zich te zeggen dat hij dat ook zo wil houden. „Onze vel den vervullen een centrumfunctie in het dorp." Omdat het sportcom plex vrij toegankelijk is, schept dit voor de gemeente Borsele ook ver plichtingen. Het college van B en W onderkent dat en komt - op ver zoek van Apollo '69 - met de helft van het schadebedrag op de prop pen. Volgens Van de Velde is de to tale schade 3000 euro. Hij is tevre den met het financiële gebaar van Borsele en met de extra bewaking. „We hebben de stoeltjes nog niet vervangen, omdat we niet wisten waar we aan toe waren. Nu kun nen we ze vernieuwen." •'se;;-, - ,m*y 'g ;-:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77