Mosselproef in polder belooft veel 2!iC»C» 13H cf Drie keer brandstichting bij voetballers Apollo Viskwekerij Neeltje Jans blij met gang van zaken in Wilhelminapolder. Extra surveillances bij sportvelden in 's-Gravenpolder. De nieuwe Fiesta. Feel the difference Elke handgeschakelde Fiesta heeft een groen Energielabel A of B en bovendien slechts 20% bijtelling! Verburg: voor de kust Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde auto kan alwijken van standaardspecificaties geen nettenvrije zone Wel inbraak, maar geen buit in Renesse Dansleerlingen houden jazzdancewedstrijd Drank gestolen bij inbraak in restaurant PZC Donderdag 19 maart 2009 I 23 door Frank Balkenende WILHELMINADORP - De proef met binnendijkse mosselkweek in de Wilhelminapolder stemt hoopvol. Mosselen en mosselzaad die in een proefbak hangen, leven na an derhalve maand nog. De schelpdie ren accepteren het zilte water uit een zelfgeslagen bron en de voe dingsstoffen uit een aangrenzende algenvijver. Viskwekerij Neeltje Jans en land bouwbedrijf De Wilhelminapol der hebben voor de komende drie jaar 150.000 euro gestoken in een gezamenlijke proef met binnen dijkse mosselkweek. Innovatie is het credo nu er steeds meer voor waarden worden gesteld aan de kweek van schelpdieren in de Waddenzee en de Oosterschelde. Neeltje Jans heeft ervaring met de kweek van hangcultuurmosselen. Om die binnendijks op te kweken is een nieuwe tak van sport. De kwaliteit van het water en de al gen daarin zijn van cruciaal be lang. Bij een eerder experiment op Sint Philipsland gingen de mossel larven dood. „Ze hebben het wa ter en algen vergaand geanaly seerd, maar weten nog steeds niet precies wat het probleem was", Na anderhalve maand leven de mosseltjes nog. Viskwekerij Neel tje Jans is tevreden over het ver loop van de mosselkweekproef in de Wilhelminapolder. zegt Ben Schot van Viskwekerij Neeltje Jans. De omstandigheden in de Wilhel minapolder lijken goed. De proef bak bevindt zich op een stuk grond dat te zilt is voor landbouw. De mosseltjes worden opgekweekt met verzilt grondwater, want Oos- terscheldewater aanvoeren vergt de aanleg van een pijpleiding door een zeewering. Dat ligt vergun- ningstechnisch moeilijk. Ook ko men er dan allerlei ongewenste or ganismen in het proefbassin. De voedingstoffen komen uit een al genvijver. „Het water moet de goe de algen hebben, want mosselen zijn kieskeurig. Ze zijn nog in le ven, dus ik ga ervan uit dat we op de goede weg zijn. Maar wat doen de mosselen van de zomer als het heet is? Dat is afwachten." door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Voetbalvereni ging Apollo '69 in 's-Gravenpolder is vorige maand drie keer getroffen door brandstichting. Vijfentwintig van de honderd kunststof stoeltjes op de tribune zijn vernield. De ge meente Borsele heeft besloten een beveiligingsbedrijf extra surveillan ces te laten uitvoeren bij de sport velden in 's-Gravenpolder. Apollo '69 krijgt ook de helft van het scha debedrag vergoed. 's-Gravenpolder heeft nogal eens last van vandalisme. De speeltuin vereniging moest het vorig jaar ontgelden. In woonzorgcentrum Vorsvliet zijn de vogeltjes al eens uit de volière losgelaten. Eind ja nuari was er nog een flinke fik in multifunctioneel centrum De Zwa- ke in aanbouw. Voor duizenden euro's aan isolatiemateriaal raakte beschadigd. Voetbalvereniging Apollo '69 ont sprong tot voor kort de dans. „Ge lukkig maar", stelt voorzitter Jacco van de Velde. In februari was het 'opeens' drie keer raak. „Elke keer gingen er steeds meer stoeltjes in vlammen op", vertelt Van de Vel de. „Twee waren het er de eerste keer, vijf de tweede keer en de laat ste keer, op 22 februari, vijftien. Zo zijn we een kwart van onze stoel tjes op onze tribune kwijtgeraakt. Dat is niet niks." Apollo '69 is niet verzekerd tegen zulke schades. De sportvelden zijn officieel" openbaar terrein. Van de Velde haast zich te zeggen dat hij dat ook zo wil houden. „Onze vel den vervullen een centrumfunctie in het dorp." Omdat het sportcom plex vrij toegankelijk is, schept dit voor de gemeente Borsele ook ver plichtingen. De nieuwe Fiesta is helemaal van nu. Sexy design, pittige prestaties en standaard voorzien van de nieuwste technieken. Zo stelt het Ford Easy Fuel tanksysteem u in staat om foutloos te tanken, zonder uw handen vuil te maken. Ook zaken als ABS, 5 airbags, airconditioning, radio/CD-speler met AUX-aansluiting en centrale portiervergrendeling zijn standaard. De Fiesta Titanium en Ghia uitvoeringen voegen daar nog veel luxe aan toe. Zoals lichtmetalen velgen, boordcomputer, mistlampen vóór en nog veel meer. Kijk op www.ford.nl en ga naar de Ford dealer voor een proefrit. Gemiddeld brandstofverbruik en COruitstoot: km/liter: van 16,9-27,Q; liter/100 km: van 3,7-5,9; C02 gr/km: van 98-139. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57, Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnenspiegel Bluetooth Voice control Cruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming voor I.OOO,- *X-Pack alleen leverbaar op Fiesta Ghla en Titanium. DEN HAAG - Voor onze kust komt geen nettenvrije zone van 250 me ter. Minister Verburg zegt geen wettelijke mogelijkheden daartoe te hebben. Sportvissers hadden er om gevraagd. Verburg benadert nu gemeenten waar conflicten zijn tussen sport- en beroepsvissers die hun netten dichtbij de kust neer zetten. Gemeenten kunnen via de apv wél maatregelen nemen. RENESSE - Een bedrijfspand aan de Lagezoom in Renesse kreeg in de nacht van dinsdag op woensdag ongewenst bezoek van inbrekers. Dat gebeurde tussen 1.30 uur en 1.45 uur. Onbekenden forceerden de deur van het gebouw, waama ze een kantoorruimte doorzochten. Voor zover bekend is er niets weggeno men. DREISCHOR - Leerlingen van Elly Geelhoed Ballet dansen zaterdag een onderlinge jazzdancewedstrijd in het dorpshuis in Dreischor. De voorstellingen zijn door de leer lingen zelf in elkaar gezet. De kleinsten, van twee tot vijf jaar, doen geen wedstrijd, maar la ten een fantasievol dansverhaal zien. De dansmiddag in Dreischor duurt van 13.30 tot 16.00 uur. NOORDWELLE - Bij een inbraak in hotel-restaurant 't Klokje in Noordwelle zijn in de nacht van dinsdag op woensdag flessen met sterke drank gestolen. De voordeur was geforceerd en binnen zijn kastjes geopend. De daders waren vermoedelijk op zoek naar geld, maar dat was er niet. Uiteindelijk is voor een klei ne tweehonderd euro aan drank meegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65