Binnenland in de ban maandag verder BeïGompany Verlengen doe je het beste als je kunt kiezen Direct boete voor vechten Leerling vindt granaat S^kpn O Telfort. (H) Ellenlange verhoren op politiebureau leiden vaak tot niets. SP voert actie tegen verkoop van Nuon Kind ter adoptie aangeboden op site Extra politie ingezet na steekpartijen Lelystad Werk stratenmakers vaak veel te zwaar Provincies verhogen motorrijtuigenbelasting Scholen te laks met spijbelaars Uit alle toestellen en alle netwerken. Het maakt niet uit waar je het abonnnement hebt afgesloten. LG Renoir 8GB GRATIS* Nokia 5800 XpressMusic GRATIS* Samsung Pixon M8800 GRATIS* BelCompany. Verstaat je als geen ander. PZC Donderdag 19 maart 2009 5 foto Valerie Kuypers/ANP Daarin staat onder meer dat vanaf 2011 bezuinigd mag worden als de economie tegen die tijd herstel ver toont. Zo probeert Balkenende de wensen van CDA en PvdA te vere nigen. De Christenunie heeft dit altijd al bepleit. Over de precieze formulering - wat moet het herstel inhouden? - gaan de fracties deze dagen weer in eigen kring praten. Vice-premier André Rouvoet (Christenunie) spreekt van een 'beslissende fase'. „Het is aan de premier om op basis van de drie gesprekken te beslissen wat nu dienstig is." Teleurstelling dat er nog geen pak ket ligt, is er niet, zeggen bronnen rond de onderhandelaars. De houdbaarheid van de overheidsfi nanciën, met maatregelen als ver hoging van de AOW-leeftijd en verkorting van de WW, is onder werp van discussie. DEN HAAG - De Rotterdamse poli tie gaat direct boetes uitdelen aan mensen die op straat met elkaar vechten. Met een lik-op-stuk-aan- pak van vechtersbazen moeten el lenlange verhoren op het bureau worden voorkomen. Vijfennegen tig procent daarvan leidt in de praktijk nergens toe. Het direct beboeten van vechten is in opmars. Politieregio's in Amster dam, Den Haag, Hulst en Terneu- zen werken er al mee. In Rotterdam moet de politie zo'n veertig keer per weekend optreden naar aanleiding van 'onenigheid waarbij ze elkaar slaan', vertelt Jan Hoogstraten, districtchef van Rot terdam-centrum. Tijdens de verho ren op het bureau spreken de be trokkenen, vaak onder invloed, el kaar tegen en blijft onduidelijk wie dader en wie slachtoffer is. Zo leidt een opstootje zelden tot ver volging. Een agent die een vecht partij ziet, zou in het vervolg met een moeten kunnen beboeten. De kans dat daardoor slachtoffers óók een boete krijgen, lijkt de districts chef gering. „In negen van de tien gevallen geldt het principe 'waar twee vechten, hebben twee schuld'." SON EN BREUGEL - Een leerling van een basisschool in Son en Breugel heeft gisterochtend tijdens het planten van een boom een hand granaat uit de Tweede Wereldoor log gevonden. De politie heeft na de melding de omgeving afgezet en de Explosieven Opruimings dienst ingeschakeld. De handgra naat is tot ontploffing gebracht. AMSTERDAM - Actievoerders van de SP hebben gisteren als viking verkleed geprotesteerd voor het Amstelparkrestaurant Het Rosa rium in Amsterdam tijdens de aan deelhoudersvergadering van Nuon. De aandeelhouders van Nuon bespraken de verkoop van het energiebedrijf aan het Zweed se bedrijf Vattenfal. De SP is fel te genstander van de verkoop. ALMERE - Op veilingsite Kinderba- zaar.nl in Almere is een kind ter adoptie aangeboden. Dat zei me de-eigenaar Michel Heese gisteren. De oproep is inmiddels verwij derd. In de advertentie stond in ge brekkig Nederlands dat geboorte moeder Anabel uit Gelderland een particulier zoekt die haar kind wil adopteren. „Het was een letterlijke vertaling van een Engelse tekst naar het Nederlands", zegt Heese. LELYSTAD - De politie zet vijftien man extra op het onderzoek naar de steekpartijen in Lelystad. Aan leiding is de vierde steekpartij in de stad dinsdagmiddag. Het slacht offer is buiten levensgevaar. Bij twee van de vier steekincidenten was er volgens justitie geen enkele aanleiding voor het geweld. De po litie sluit niet uit dat het in alle ge vallen om dezelfde dader gaat. DEN HAAG - Het werk van straten makers is vaak onnodig zwaar. De Arbeidsinspectie stuitte vorig jaar bij ruim de helft van de gecontro leerde stratenmakersbedrijven op overtredingen. In negen op de tien gevallen was er sprake van licha melijke overbelasting. Dat maakte de Arbeidsinspectie gisteren be kend. Weinig stratenmakers hou den hun beroep tot hun 45e vol. Ze hebben vaak rugklachten. den haag - De Nederlandse pro vincies verhogen hun aandeel in de motorrijtuigenbelasting dit jaar met gemiddeld bijna 7 procent. De provincie Nood-Holland ver hoogt de opcenten dit jaar het meest, met 13,5 procent. Zuid-Holland haalt 31 procent van alle inkomsten uit de opcenten op de motorrijtuigenbelasting, Zee land slechts 11 procent. den haag - Veel scholen verzaken hun wettelijke plicht om spijbe laars te melden. Leerplichtambtenaren gaan daar om scholen scherper controleren en zo nodig boetes opleggen. Dat zegt Ingrado, de landelijk brancheorganisatie voor leerplicht en voortijdig schoolverlaten. Vijf tien procent van de scholen meldt spijbelaars niet of te laat bij leer plichtambtenaren. unnnrnnp Xa 8.0 megapixel camera met Xenon flits 3" full touchscreen Losse toestelprijs 399,99 Nu bij verlenging van je abonnement Volwaardige Hi-fi music player "Big sound" stereo speakers Losse toestelprijs 429,99 Nu bij verlenging van je abonnement 8.0 megapixel camera met Xenon flits 3.2" touchscreen met widgets Losse toestelprijs 479,99 Nu bij verlenging van je abonnement Vraag de verkoper naar je persoonlijke verlengingsaanbod. Prijs is afhankelijk van je abonnement Aanbiedingen zijn geldig t/m 22 maart 2009 tenzij anders vermeld. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder. Ga naar www.belcompany.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5