de lucht vallen fronten Zoooooooooo veel vooraeei. I? Brown schiet als een speer de kasseien van Nokereberg op leifbrtr. 'Dagboek Parijs-Nice' Marco Minnaard naar Nations Cup Sokolov is klaar op EK schaken Annecy kandidaat Winterspelen 2018 Australiër van Rabobank wint Nokere Koerse. Telfort internet. Goedkoper. Dus leuker. Lees Tour de Zélande op www.pzc.nl/blogs PZC Donderdag 19 maart 2009 131 nog over om haar merrie rustig 'op te laten starten'; de muziek zou extra druk met zich mee brengen. „Maar mijn rubrieken beschouw ik niet als bijprogram ma." De Wereldruiterspelen van Ken tucky in 2010 zijn haar eerste hoofddoel - dan zou Sunrise op haar top moeten zijn. Het EK op Windsor Castle is dit jaar een be langrijke tussenstap. In aanloop dig: de atleten wisselden elkaar om de 8oo meter af, om zo het tempo hoog te kunnen houden. Per atleet betekende dat ongeveer 90 keer een 800 meter, verspreid over anderhalve dag. „Da's hard werken", heeft Brouwer gemerkt. Dit jaar zijn de ambities iets min der hoog. Het heeft mede met de aard van de wedstrijd te maken. Elk team (dit jaar 275) moet van te voren bij de organisatie opgeven met welk gemiddelde men denkt te lopen. Aan de hand daarvan wordt de starttijd in Parijs be paald. Doel is dat elk team binnen een marge van drie uur op de Coolsingel in Rotterdam finisht. Brouwer: „Het langzaamste team vertrok in 2007 op zaterdagmiddag half vier. Wij pas op zondagmor gen 9 uur. Langs het parkoers zijn tal van activiteiten, er zijn hele dor pen die feestvieren. Wij misten dat allemaal omdat we pas heel laat langskwamen. Dit jaar willen we daar wel wat van meepikken." Wandeltocht en Kustrun Inschrijven tot vanavond (don derdag) 24.00 uur via aeromad@zeelandnet.nl, on der vermelding van Kustrun of wandelen, naam, voornaam, man/vrouw, leeftijd, woon plaats en/of club en de afstand. Start en finish: Plein in Dis hoek. Startnummers ophalen, secretariaat en na-inschrijven in Pannekoekhuisje aldaar. Parkoers: Duinen, strand, wan delpaden. Wandeltocht. Nordicwalken of wandelen. Afstanden 11 of 20 kilometer. Starten tussen 10.00 uur en 10.30 uur. Kos ten: 3 euro. Na-inschrijven van af 9.30 uur, kosten 5 euro. Kustrun. Afstanden 4 of 10 ki lometer. Kosten: 3 euro. Na-in- schrijven vanaf 13.00 uur. Kos ten: 5 euro. Rommelmarkt op 4 april, met 100 kramen. Locatie: hal ge meente Middelburg, Oostperk- weg. Van 10.00 uur tot 16.00 uur. Toegang gratis. MIDDELBURG - Wielrenner Marco Minnaard is door bondscoach Thorwald Veneberg geselecteerd voor het Nederlands team dat eind deze maand in Portugal mee doet aan de eerste wedstrijd om de Nations Cup. Veneberg neemt de mountain- biker mee naar de wegwedstrijd voor beloften om zich verder te kunnen ontwikkelen. Ook de ZLM Tour hoort bij de Nations Cup. Deze wielerwedstrijd is op 18 april. BUDVA - Ivan Sokolov is gisteren in Budva uitgeschakeld voor de Euro pese schaaktitel. De 39-jarige groot meester uit Lelystad verloor in de tweede ronde van de tiebreaks met 2-0 van de Georgische groot meester Baadur Jobava. Met Soko lov verdwijnt de laatste Nederland se troef uit de strijd om het EK in de Montenegrijnse stad. Sokolov verdiende wel een plaats voor het wereldkampioenschap. Dat kreeg ook de Friso Nijboer voor elkaar. PARIJS - Frankrijk heeft de stad An necy naar voren geschoven als kan didaat voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 2018. Dat maakte het Franse olympisch comité gisteren bekend. Annecy, een plaats in de Franse Alpen, kreeg de voorkeur boven Grenoble, Nice en Pelvoux- les-Ecrins. Het Internationaal Olympisch Comité onthult in juli 2011 welke stad het evenement mag organise ren. door Frits Bakker NOKERE - Wat deden die Raboren- ners met vier, vijf man toch aan de kop van het peloton in Nokere koerse? „Het kan niet voor Kai Reus zijn", zei Antoine, de verzor ger, ergens op een post onderweg. Want de jonge Raboprof maakt na zijn verschrikkelijke val in Frank rijk een moeizame comeback dit jaar. En ook in Nokere koerse haal de hij het einde niet. Voor wie het wel was, bleek in de eindsprint. Graeme Brown schoot als een speer vooruit toen het pelo ton voor de laatste keer de kas seien van Nokereberg op kwam ge reden. De machtssprint van de rap pe Australiër sloeg het hele veld uit elkaar, voor zo ver dat nog niet was gebeurd door een valpartij aan de voet van het klimmetje. Jo hnny Hoogerland, die voorin reed, was één van de slachtoffers, zij het dat hij wel op de fiets kon blijven. „Ik kreeg iemand tegen me aan en schoot uit de pedalen", vertelde de Vacansoleil-coureur uit Yerseke la ter. „Achter me hoorde ik dat ze bij bosjes tegen de grond gingen." Het kóstte hem wel een hoge klas sering in de koers, die door het stralende weer maar weinig ont snappingen kende. „En ik had pun ten voor de witte trui op de Euro pese ranking kunnen winnen." De Zeeuw stond na zijn overwin ning in de Driedaagse van West Vlaanderen in de top drie op die ranglijst, nog voor gerenommeer de renners als Petacchi en Flaus- sler. „Dat komt ook omdat ProT- ourwedstrijden niet meetellen voor dat klassement." Net als vorig jaar, toen Wouter Weylandt de koers won, kon de te rugkerende klim in Nokere niet voor een afscheiding zorgen. Voor één vluchter, die amper vijf minu ten alleen voorop reed, kreeg het publiek de handen wel op elkaar. Frank Vandenbroucke onder scheidde zich twee ronden voor het einde met een zinloze demar rage. Hij liet er in elk geval mee zien dat hij nog bestaat. Het was een speldenprikje op weg naar de finale, die werd ingeleid door het ploegenspel van de sprin ters. Vacansoleil zette alles op Bob bie Traksel, totdat de valpartij het teamwerk verstoorde. Het eind- schot van Graeme Browne, die won voor Ben Swift van Katusha en Sebastien Chavanel van Franchi se des ]eux, was de ultieme belo ning voor het werk dat Rabobank had opgeknapt. Hoogerland werd 31e en reed na de finish gelijk door naar Zeeland. „Ik heb er een training van 270 ki lometer van gemaakt." naar de Olympische Spelen in Lon den, twee jaar daarna, zal ze nog wel voor opvolging van Sunrise moeten zorgen, want zij is tegen die tijd al achttien jaar. „Dan kan ik niet op haar rekenen. Het zou de uitzondering op de re gel zijn. Ik heb er nu twee: eentje van zeven en eentje van elf jaar oud. Eigenlijk moet ik nog op zoek naar een paard dat er qua leef tijd tussenin zit." Minimumduur contract 12 maanden. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl/voordeel. Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl ofBREEDBANDWINKEL.nl Bezoek de Telfort winkel of The Phone House Imke Schellekens-Bartels (links, hier samen met Anky van Crunsven) reed na de Olympische Spelen in een 'wakje'. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55