Zeeland Freeke wil inzage aanvraag Bibob lH bouwhoogte kopzorg voor politiek in Hulst Transporteur vecht verlaging subsidie aan Groene en rode kaarten de Rede Misbruik vergunning geen maatstaf voor Bibob, vindt LCF. Maximum van 16 meter wordt niet overal benut, zegt wethouder. Elke handgeschakelde Fiesta heeft een groen Energielabel A of B en bovendien slechts 20% bijtelling! Feel the difference Oostburg Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. De nieuwe Fiesta. Z PZC Donderdag 19 maart 2009 23 door Eugène Verstraeten ÏERNEUZEN - De Lijst Cees Freeke (LCF) wil op de eerstkomende ver gadering met alle fractievoorzitters (het presidium) de 'geheel ingevul de, gedateerde en ondertekende originele formulieren ten behoeve van de aanvraag Bibob plus ant woord' inzien. Aanleiding voor dit verzoek is het antwoord van burgemeester Jan Lonink op de vraag waarom er niet enkel een integriteitsonder- zoek is uitgevoerd naar de eigen lijke aanvrager (Snowbase) van de horecavergunning voor de skihal in Terneuzen. Volgens Lonink is dat een zaak van het bureau Bi bob. Burgemeester Lonink wil nog niet ingaan op de bevindingen van Bi bob omdat de betrokkenen de kans moeten krijgen om te reage ren. „Onze fractie kent de bevin dingen niet, maar één ding weten wij zeker: een beetje malafide kan net zo min als een beetje zwan ger", betoogt Freeke. Volgens het LCF-raadslid moet na kennisneming van de bevindingen en het toepassen van de voorge schreven zorgvuldigheid de horeca vergunning voor de skihal meteen De Terneuzense LCF-fractie wil volledige inzage in de originele aanvraag voor een Bibob-onder- zoek naar de betrokkenen bij de skihal in Terneuzen. worden verleend of direct worden geweigerd. „Daarna geldt een wet telijke bezwaartermijn van zes we ken." Volgens de LCF-fractie is niet 'het misbruik van vergunningen' maat staf om een Bibob-onderzoek te la ten uitvoeren, maar 'het bonafide of malafide' zijn van de exploitant. „Anders houdt u er een onjuiste rechtsopvatting op na", stelt Freeke in schriftelijke vragen. Hij vindt een eventueel onderzoek naar misbruik van vergunningen daarom in het geheel niet nodig. „Is het de bedoeling om na de reac tietermijn van vier weken vast te stellen dat 'exploitant geen mis bruik maakt van de vergunning' en dat 'dus' wordt door gegaan met gedogen?", vraagt de fractie zich ook nog af door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsfracties van CDA, WD, Groot Hontenisse en Progressief Flu 1st hebben moei te met de maximale bouwhoogte van zestien meter in bestemmings plan De Nieuwe Bierkaai. Dat bleek tijdens de vergadering van de gemeentelijke adviescom missie Ruimte, waarin het bestem mingsplan aan de orde kwam. Volgens wethouder Diana van Damme wordt die hoogte echter lang niet overal benut en zorgen de architecten die de gebouwen ontwerpen voor voldoende varia tie in bouwhoogtes. Enkele fracties maakten zich vol gens de wethouders ook onterecht zorgen over het gebrek aan par keerplaatsen als straks het plan De Nieuwe Bierkaai is uitgevoerd. Ma rina Strooband-De Moor (Alge meen Belang Groot Mulst) stelde vast, dat er van de tweehonderd parkeerplaatsen op het 's Graven hofplein nog maar zestig overblij ven als alle onderdelen van De Nieuwe Bierkaai over een aantal ja ren zijn uitgevoerd. CDA-er Piet van de Kerkhove deel de haar kritiek en vond eveneens 'Op loopafstand van het 's Gravenhofplein blijven er genoeg parkeerplaatsen' dat er te weinig parkeerplaatsen overbleven. „In de directe omge ving blijven er op loopafstand van het 's Gravenhofplein 330 parkeer plaatsen beschikbaar, zoals op het Oranjebolwerk. Daarvan zijn er meer dan tweehonderd beschik baar voor het winkelpubliek." DEN HAAG - De 'Euro 5 subsidie' voor schonere vrachtwagens is zijn doel voorbij geschoten. Daar om heeft het ministerie van Vrom de subsidie voor roetfilters op die seltrucks verlaagd van 2500 naar 500 euro, zeiden woordvoerders van het ministerie gisteren voor de Raad van State. Het doel van Euro 5 was om de uit stoot van broeikasgassen door trucks in stedelijke gebieden in Ne derland te verminderen. „Maar de 2500 euro verdween vooral naar zware vrachtwagens die op het buitenland rijden. In overleg met de transportsector is de steun ver laagd tot 500 euro." Woensdag stonden enkele trans portondernemers bij de Raad van State. Onder hen een transportbe drijf uit Sluiskil dat twee vrachtwa gens liete registreren op naam van een besloten vennootschap die toen in oprichting was. Dat kan niet, zei Vrom, omdat een ven nootschap in oprichting officieel niet bestaat. De subsidieaanvragen van in to taal 5000 euro werden pas na 1 april 2008 verwerkt. Die dag ging de verlaging van de subsidie tot 500 euro in. „We hebben alles net jes willen doen, maar krijgen er een wrang gevoel van", zei een woordvoerster van het transport bedrijf woensdag bij de Raad van State. Uitspraak binnen zes weken. TERNEUZEN - Vandaag is de Dag van de Leerplicht en wethouder Cees Liefting reikt vanmorgen op de Rede in Terneuzen groene kaar ten uit aan leerlingen die op tijd zijn en rode kaarten aan te laatko mers. Op het Zeldenrust-Steelant- college worden de groene en rode kaarten in de klas uitgedeeld. Twintig basisscholen in de ge meente besteden aandacht aan de Dag van de Leerplicht door het maken van een poster. Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. koslen rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Algebeelde auto kan afwijken van standaardspecillcatles, mmmmmmmmmmmmvmmmmmmmmwmmmmmmmMmmmMmmmmwmmmwmmMmmm X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnenspiegel Bluetooth Voice control Cruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming voor I.OOO,- 'X-Paek alleen leverbaar op Fiesta Gbia en Titanium De nieuwe Fiesta is helemaal van nu. Sexy design, pittige prestaties en standaard voorzien van de nieuwste technieken. Zo stelt het Ford Easy Fuel tanksysteem u in staat om foutloos te tanken, zonder uw handen vuil te maken. Ook zaken als ABS, 5 airbags, airconditioning, radio/CD-speler met AUX-aansluiting en centrale portiervergrendeling zijn standaard. De Fiesta Titanium en Ghia uitvoeringen voegen daar nog veel luxe aan toe. Zoals lichtmetalen velgen, boordcomputer, mistlampen vóór en nog veel meer. Kijk op www.ford.nl en ga naar de Ford dealer voor een proefrit. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 16,9-27,0; liter/100 km: van 3,7-5,9; C02 gr/km: van 98-139.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51