Op deze manier krijgt Terneuzen nooit Strikte regeltjes Middelburg roepen frustraties op I Ll,ll [I Bonte avond op Zwin College 'Het is toch verbazingwekkend dat twee overheidsinstanties hier niet zijn uitgekomen' tènVeuren dient keuze in trouwpakken! STEÜTEL Beweging 181 Donderdag 19 maart 2009 PZC Z ANALYSE De provincie legt winkels als Perry Sport geen strobreed in de weg. Alles mag, mits er een link is met sport en ontspanning, foto Camile Schelstraete Niet alle hoop is vervlogen. Terneuzen is weliswaar diep teleurgesteld in de provincie, maar klampt zich vast aan de laatste strohalm: nieuwe wetgeving, door Eugène Verstraeten en Wout Bareman De juridische adviseurs van de gemeente moe ten nog in stelling wor den gebracht. Maar de kans is groot dat ze al snel tot de conclusie zullen komen dat de pro vincie bij de afwijzing van de vesti ging van grote detailhandelszaken in de Koegorspolder veel te star heeft vastgehouden aan oude wet geving. Terwijl de Wet Ruimtelijke Ordening vorig jaar is versoepeld. Met die nieuwe wet in de hand had de komst van trekkers als BCC, Kwantum, Kar wei en Praxis geen probleem hoe ven zijn. Tenminste, naar het oordeel van verschillende fractievoorzitters. Henk Siersema (CDA): „Er is dui delijk sprake van veranderde wet geving, die veel gunstiger uitpakt voor Terneuzen. Ik vind dat we ons, mede op basis daarvan, tegen het besluit van Gedeputeerde Sta ten moeten verzetten. We moeten nu onze tanden tonen. Terneuzen wil zich graag profileren als regio- stad. Maar de provincie dwars boomt op deze manier, volkomen ten onrechte, onze economische ontwikkeling. En dat puur op ad ministratieve gronden. Ik vind het - zacht gezegd - overigens verba zingwekkend dat twee overheids instanties hier niet samen uit zijn gekomen." Hij noemt, met colle ga's, de opstelling van de provincie 'ongepast'. Pim Broekhuysen (eigen lijst) vindt het ronduit 'belachelijk' dat de provincie niet heeft geantici peerd op de nieuwe wet. „Ach, maar B en W hebben ook fouten gemaakt, te veel gefocust op de winkels bij de skipiste. Pas onder druk van de raad kregen de initiatiefnemers van de invulling van Kennedylaan-west de ruimte om hun plan te presenteren. (LCF) en Peter Clijsen (Groen- Links), die steeds pleitten voor winkels en ondernemingen in de sportieve, recreatieve sfeer bij ski hal Snowbase. Freeke: „Hulst had gelijk. Terneuzen schond eerder ge maakte afspraken en negeerde ook nog eens het Omgevingsplan van de provincie. Waarom had er voor de Koegorspolder een uitzonde ring moeten worden gemaakt?! Clijsen: „Denk bij sportief en re creatief aan een kunstijsbaan, aan een klimwand. Maar de man die zo'n wand wilde gaan exploiteren, kreeg geen kans." Vanavond komen de fractievoorzit ters met burgemeester Jan Lonink bijeen in het raadspresidium om de situatie te bespreken. Dan wordt ook besproken of de extra gemeenteraad van maandagavond, die volledig gewijd is aan de peri kelen rond het skihal-winkelpro ject aan de zuid rand van de stad, te voltrekken. Fout." Jo Baart (Top Gemeente belangen) is dat helemaal met hem eens. PvdA'er )an Jonkman is teleurgesteld. „Onze kiezers wil den die winkels graag. Daarom wa ren we sterk voorstander." En de WD'er Erik Beumer, ook fervent voorstander, vindt dat de gemeen teraad wel erg lang aan het lijntje is gehouden. De Christenunie en SGP gaven de locatie Kennedylaan vanaf het be- gi'n prioriteit, net als Cees Freeke Daar leek het aanvankelijk op uit te draaien, maar inmiddels zijn na genoeg alle fracties voor openbare behandeling van de kwestie. Alleen de toelichting van plaatsver vangend hoofdofficier )o Valente is sowieso besloten omdat het gaat om een lopend onderzoek naar het mogelijk witwassen van drugs geld. pagina 23: Freeke wil inzage in aanvraag Bibob Terneuzen likt z'n wonden. De bestuurder, de onderne mer, maar ook de man in de straat. Want 'Middelburg' heeft het hem weer gelapt. Veel Terneuzenaren verheug den zich op de komst van grote detailhandelszaken als BCC, Kwantum, Praxis en Kar wei. Een welkome aanvulling op het toch al niet zo gevarieerde win kelaanbod in de stad. De combina tie met de skipiste leek ideaal. Lek ker veel parkeerruimte, restaurant door Wout Bareman en Peter Oggel in de buurt, hapje eten. En de pro vincie werkte er graag aan mee. Tot... initiatiefnemer European Leisure Development uit economi sche overwegingen de invulling wijzigde. Gemeente en Olivier Be- herman hadden weliswaar een 'verklaring van geen bezwaar' van de provincie op zak voor de oor spronkelijke invulling, maar acht ten het raadzaam met de wijziging een nieuwe aan te vragen. Die is er dus, ondanks (politieke) lobby van uit Terneuzen, nooit gekomen, simpelweg omdat winkels als BCC etcetera niets leisure-achtigs heb ben; geen samenhang dus met de skipiste. Bovendien heeft de ge meente z'n huiswerk niet goed ge daan, oordeelt gedeputeerde Harry van Waveren. In plaats van een ontwikkelingsschets voor de hele stad, produceerde de gemeente al leen een visie op de detailhandel. Te beperkt, aldus 'Middelburg', want onvoldoende zicht op moge lijke gevolgen voor andere (win kel)locaties in de stad. Van Wave- ren verbaast zich er over dat plaat selijke bestuurders Kennedylaan- west aanvankelijk links lieten lig gen, terwijl die locatie prima past in het provinciaal omgevingsplan: aanleunend tegen het stadscen trum, net als de meubelboulevard in Goes. Gemeente en provincie maken elkaar nu over en weer ver wijten. De provincie beroept zich echter vooral op de strikte regel tjes. Het is maar de vraag of dat wel zo verstandig is in een tijd van economische neergang en groeien de werkloosheid. Staat er een rijtje ondernemers klaar met zakken geld, mogen ze niet. Bovendien kampt Zeeuws-Vlaanderen met nog wel wat problemen; vergrij zing en leegloop bijvoorbeeld. Ter neuzen, sterker: Zeeuws-Vlaande- ren, heeft opnieuw een slag verlo ren tegen het 'winkelgeweld' van Goes, Middelburg en Vlissingen. Kennedy-west alleen zal op lange termijn niet voldoende zijn dat ge weld te keren. De man in de straat wijst intussen zonder aarzeling met de beschuldigende vinger rich ting 'Middelburg', net als destijds, toen diezelfde provincie het outlet- center in Sas van Gent blokkeerde. En waar moet de consument nu heen voor z'n jlatscreen? Naar de Mediamarkt in Middelburg dus. Onze nieuwe collectie is binnen. gezAk, Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 wwwisteutelgoes.nl Tip? redactie@pzc.nl Enkele leidinggevenden in dat Mid delburgse kantoor beschikken over een werkvertrek dat is uitgerust met een bewegingssensor die het licht pas inschakelt als er iemand aanwezig is. Een buitengewoon nuttig systeem met het oog op de besparing van energie. Maar niet altijd even handig, want menig maal schakelt de sensor de verlich ting uit terwijl er toch iemand on miskenbaar zit leiding te geven. Re gelmatig is dan ook een leidingge vende te zien die met een notitie blok zwaaibewegingen naar de sen sor maakt of opgetogen in het rond springt. Niet altijd met het ge wenste resultaat. Leiding geven gaat blijkbaar niet altijd met bewe ging gepaard. OOSTBURC - Het Zwin College in Oostburg staat weer in het teken van de Bonte Avond. De optre dens van leerlingen en enkele do centen zijn vrijdagavond om 20.00 uur, zaterdagmiddag om 14.30 uur en zaterdagavond om 20.00 uur. Er zijn 22 acts met onder meer dans, zang, muziek, musical, rap en cabaret. Voor en achter de schermen zijn 150 deelnemers ac tief. Ook de presentatie, licht, decor, ge luid, horeca, schmink en kleding worden allemaal door de leerlin gen zelf geregeld. De Bonte Avond is voor de negen de keer en komt voort uit de vroe-, gere schoolmusicals. Er is drie maal een volle aula van de school (350 plaatsen). TROUWRINGEN^^/C^ van donderdag 26 maart t\m zondagf29/maart Extra grote collecties trouwringe(V(rmpfkén): Van Desiree 12 speciaal ontworpen J showmodellen met briljant 10% jubileum korting /(cf r Noordstraat 103, Terneuzen [rl 1 Tel.: 0115-64 80 70 www.juwelierwijffels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46