Zeeland PZC Miljoenen voor brede scholen deDRVKKERY 17 Taak-leerstraf en rijontzegging ZEEUWS-VLAANDEREN 21 18 College Sluis kiest voor volwaardige brede school Oostburg. Talent van De Rede op het theaterpodium Boekenweek t/m 21 maart Brasseriemenu De Literatuurfabriek Salamanders boeien jeugd in IJzendijke het meest Op deze manier krijgt Terneuzen nooit kans regiostad te worden Donderdag 19 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten OOSTBURC - Woongoed Zeeuws- Vlaanderen is bereid twintig mil joen euro te investeren in brede scholen in Oostburg en Breskens. Vijftien miljoen voor Oostburg en vijf miljoen voor Breskens. Deze forse maatschappelijke inves tering is voor het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Sluis een van de motie ven te kiezen voor een volwaardi ge brede school in het centrum van de Eenhoornstad op waar schijnlijk de plek van cultureel cen trum Den Hoekzak. Nieuwbouw is voor de gemeente Sluis over een reeks van jaren aan zienlijk goedkoper dan het verbou wen van de bestaande schoolge bouwen, zegt wethouder Ben Hen- nekam. Het verbouwingsplan kost immers ruim 3,5 miljoen euro dat de ge meente zelf moet betalen. Woon goed wil alleen brede scholen in Breskens en Oostburg financieren. „Behalve financiële heeft nieuw bouw ook psychologische voorde len voor inwoners van Oostburg. Nieuwbouw geeft de burger in tij den van krimp moed. Bovendien kan het centrum van Oostburg wel een facelift gebruiken", zegt Hennekam. De wethouder heeft best begrip voor het pleidooi van Frans Lie- W* Een volwaardige brede school in Oostburg biedt voordelen voor het centrum, de gebruikers en het huishoudboekje van de ge meente Sluis. vens van sportcomplex De Een hoorn die pleit voor clustering van de brede school met De Een hoorn. Maar het college zet vooral in op verbetering van het cen trum. Ook voorzitter Ronny Ram- meloo van de Vereniging Onderne mend Oostburg kiest voor een krachtige ontwikkeling van het centrum en daarin is de brede school een belangrijk onderdeel. De Stadsraad Oostburg doet een klemmend beroep op alle raadsle den akkoord te gaan met het colle gevoorstel. Er is immers nog steeds een motie waarin een raads- meerderheid een brede school af wijst. „Een brede school heeft de duidelijke voorkeur van alle gebrui kers. Dat is ook een van de rede nen waarom het college voor de brede school kiest", zegt Henne kam. Directeur Marc van Vlierberghe van de Sint Bavoschool nodigt Hennekam uit het lint voor de nieuwe school in 2010 of 2011 door te knippen. Zijn leerlingen zitten intussen al tien jaar in barakken. De wethouder is voorzichtiger, hij gaat uit van 2012. De raad beslist over het collegevoorstel op 28 mei. TERNEUZEN - De Redetoppers tijdens de repetitie. De zenu wen bij de deelnemende scholieren hebben gistermiddag, een etmaal voor de echte uitvoering, 'ongekende' vormen aangeno men. Leerlingen van de Terneuzense Scholengemeenschap De Rede treden vanavond op voor een uitverkocht Scheldetheater tij dens de jaarlijkse Talentenjacht. De 22 optredens bestaan uit een scala aan acts op het gebied van muziek en zang, dans en specials. Aan het einde van het vorige schooljaar begonnen leerlingen, docenten en vrijwilligers aan de voorbereidingen, zoals decor bouw en ontwerpen van kleding. Om het theaterpodium te be reiken moesten de leerlingen twee audities doorstaan. De be geleidingsband bestaat uit docenten van de school. foto Camile Schelstraete MIDDELBURG - Een Terneuzenaar (23) is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gecombineerde taak-leerstraf van 208 uur en een rijontzegging van twee jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De man kreeg de straf wegens het veroorzaken van een ongeval. Tegen hem was een celstraf van een half jaar plus een rijontzegging van twee jaar geëist. De man haalde een vriend op in een café in Sluiskil. Maar in plaats van direct nuchter achter het stuur te kruipen en gezamenlijk weg te rijden, zette de Terneuze naar zich aan de tap en dronk wat biertjes mee. Op de Zevenaarsweg bij Hoek ging het fout. De ophaler kwam met de wielen van de auto in de rechterberm en belandde uit eindelijk tegen een boom. De vriend liep onder meer een ge kneusde long en een hersenschud ding op. en ondervindt daar nog steeds hinder van. Markt 51 Middelburg T0118886886 vanmiddag 15.00-16.00 uur Tim Krabbé signeert vanavond vanaf 17.30 uur mosterdsoep, roodbaars of lasagne en chocoladedessert 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 20 maart 15.30-17.30 uur over Tim Krabbé (kaarten in De Drvkkery) zaterdag 21 maart 15.00-16.30 uur Merel Hutten Wonderbra's e- Petticoats meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45