Fruitcorso was enorme happening voor Goes Het Fruitteeltmuseum in Kapelle opent zaterdag een tentoonstelling over het Goese fruitcorso, dat in de jaren vijftig en zestig een groot volksfeest voor de re gio was. Met vooral veel foto's van het fruitcorso en de bij behorende festiviteiten, wil het museum de tijden van het fruitfeest laten herleven. Vanaf woensdag 25 maart is de ten toonstelling toegankelijk voor het publiek. Metropolitan live in Cinema www.pzc.nl/uit PZC Donderdag 19 maart 2009 13 door David Duijnmayer Het corso was een optocht van praalwagens, die met fruit en zaden versierd waren. Het was de afsluiting van de jaar lijkse fruitweek, die altijd in de derde week van september werd gehouden. De wagens werden beoordeeld door een vak- en publieksjury. Bij het fruitcorso hoorde ook een fruit- fee die met haar hofdames fruit uitreikte aan het publiek. Het festijn was een enorme happening voor Goes en omge ving. Tienduizenden bezoekers kwamen ervoor naar de stad, en uit de hele regio deden bedrijven mee. Juist dat suc ces deed uiteindelijk het evenement ook de das om, wordt algemeen aangenomen. Met name het loslaten van de Goe se binnenstad wordt genoemd als oorzaak van de onder gang van het corso: Doordat de wagens te groot werden voor de smalle straatjes, verhuisde de optocht noodgedwon gen naar De Poel - toen nog een leeg en winderig terrein. Zaterdag 21 maart is voor genodigden de officiële opening van de tentoonstelling. Het Fruitteeltmuseum is deze maand nog open op woensdag 25 maart en zaterdag 28 maart. Vanaf april zijn de openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. Kinepolis-bioscopen in Bel gië vertonen de uitvoerin gen van The Metropolitan Opera live vanuit New York. Van wege het succes afgelopen seizoen zullen ook de andere Kinepolis-bioscopen in België de ze operavoorstellingen vertonen. In het lopende seizoen zijn er tien uitzendingen. Door de live-uitzendingen hoeven operaliefhebbers niet naar New York om de wereldsterren aan het werk te horen en zien. De voorstel lingen worden in New York gege ven op zaterdagmiddag en zijn in België door het tijdsverschil van zes uur dus te zien op zaterdaga vond. Ze worden rechtstreeks en in hoge, digitale kwaliteit doorge stuurd naar de bioscopen. De voor- stellingen worden in het Engels on dertiteld. De opera's zijn te zien tot 9 mei 2009 in de Kinepolis-bio scopen van Kortrijk, Brugge, Oos tende, Gent, Brussel, Leuven, Has selt en Antwerpen. De uren die op de tickets vermeld staan, zijn de starturen van de ope ra zelf De deuren gaan echter al een half uur eerder open, zodat men desgewenst het voorprogram ma kan meemaken. Tarief: €18,- (normaal) €15,- (re ductie). Het kortingstarief geldt en kel voor de houders van een Kine polis Student Card, en voor bepaal de organisaties (o.a. leden van het Willems- en het Davidsfonds). Liefhebbers van opera kunnen nu ook in Tour Taxis (Brussel) te recht, waar momenteel een ten toonstelling loopt rond tweehon derd jaar Italiaanse opera. Meer in fo hierover kan u terugvinden op http://www.thatsopera.com. Bo vendien krijgt u, op vertoon van een geldig ticket van 'Opera in de Cinema', een korting van €2,- bij aankoop van een ticket voor deze tentoonstelling. Directe vertoning New York opera La Sonnambula (Bellini): zaterdag 21 maart vanaf 18 uur in de Kinepolisbioscopen in Brugge, Brussel, Cent, Hasselt, Kortrijk, Leuven, Oostende en in de Metropolisbioscoop in Antwerpen. Muzikale leiding: Evelino Pidd. Regie: Mary Zimmerman. Cast: Natalie Dessay, Juan Diego Flórez, Michele Pertusi. Duur: 160 minuten (1 pauze). Beeld uit de opera La Sonnambula

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41