Nieuwe masten worden mooier Calvijn College wint landelijke scholenprijs 'Wat heeft de jeugd nodig?' 'Wonen, werken, genieten' Toekomst Wat vonden de jongeren zelfvan het jeugddebat? LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie W Bekijk de video op www.pzc.nl PZC Donderdag 19 maart 2009 I 3 Harold van de Velde (18) uit Goes Joost de Goffau (18) uit Goes „Ik studeer in Tilburg, maar ik ver laat Zeeland met pijn in het hart. Er zou een goede universiteit in Zee land moeten zijn. Kan de Roosevelt Academy niet uitbreiden?" „Bepaalde politici weten gewoon niet wat er leeft bij jongeren. Vlissin- gen en Middelburg hebben geen jon- gerenraad: dat vind ik slap. Er moet in elke gemeente zo'n raad zijn." Nina (16) uit Vlissingen „Zeeuwse jongeren hebben zéker een eigen identiteit. We moeten op boksen tegen het vooroordeel dat we uit een boerengat komen. Wij zijn trots op onze provincie!" Gabriëlla Dzierzak (15) uit Goes „Ik wil zo ver mogelijk weg uit Zee land. Ik kan me niet voorstellen dat ik later nog steeds in dit gat woon. Er kan hier niks! Nee, voor mij is hier geen toekomst." Panellid Bas Remijn van het Ostrea Lyceum in Goes, Beste Le raar van Zeeland 2008: „Om te weten of er in Zeeland een toekomst is voor de jeugd, moeten we eerst weten wat er in Zeeland voldoet en wat niet. Wat heeft de Zeeuw se jeugd nodigIs dat er? Daar moeten we achter zien te komen. Mis schien blijkt dan dat het om heel simpele zaken gaat, maar het kan ook zijn dat we ontdekken dat we echt een probleem hebben. Dat plaatje rond krijgen is een taak van de provincie, maar ook van de jeugd zelf." en comfort Panellid Silvan Licher, leerling CSW in Middelburg en lid van de provinciale jongerendenktank: „Ik denk dat het hier op korte termijn flink gaat veranderen. De samenle ving telt steeds minder jongeren. We moeten bereid zijn daar wat aan te doen of het juist over ons heen laten komen. Gewoon wonen, werken en genieten, accepteren dat jongeren eerst weggaan maar later terugkomen. En dan moeten we klaarstaan en ze weer opvangen in ons rustige Zee land." LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij do rotonde rechts) tr-l (0118j 62 HÜ fax (0118j6/ 00 79 infocc«leiclitkeuken5rriiddelburg.nl www leichtkeukerfshiiddelburg.nl AMSTERDAM - Het Calvijn College locatie Krabbendijke heeft gister middag de Scholen helpen Scho- len-prijs gekregen voor het voort gezet onderwijs. Deze vmbo-prak- tijklocatie heeft een project om het Hope Technical Institute in Bangladesh aan middelen en ken nis te helpen. Daarvoor zijn in 2007 verschillende activiteiten op touw gezet. Dat heeft 25.000 euro opgebracht. De prijs, gesponsord door de Wilde Ganzen, werd giste ren in Amsterdam uitgereikt op dag van de nationale onderwijs prijs. Voor die nationale onderwijsprij zen waren De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland (basison derwijs) en het Zelden- rust-Steelant College uit Terneu- zen (voortgezet onderwijs) in de race. Ze vielen echter niet in de prijzen. COMMENTAAR De Zeeuwse jongeren hebben de toekomst. Dus luistert de provincie goed naar hun wensen. Dat bleek gisteren bij het jeugddebat van deze krant. Gedeputeerde George van Heukelom liet merken dat hij als het ware bovenop de jeugd zit. Hij vertaalt dat in helder beleid. Neem het onderwijs. Als je voor een studie buiten Zeeland kiest, is dat prima. En kom je later weer terug: open armen. Maar Zeeland zal zich wel uit de naad werken om de jongeren die hier willen blijven het beste te geven. Als het ook lukt om nog wat aantrekkelijker te worden voor studenten van buiten, kan het huidige onderwijsaanbod zelfs wat breder en dieper worden. Van Heukelom waarschuwde wel dat het aantal leerlingen niet al te diep mag inzakken, want krimp en kwaliteit gaan moeilijk samen. De jongeren die gisteren debatteerden hebben overigens opvallend weinig moeite met de bescheiden Zeeuwse schaal. Natuurlijk is het niet leuk als de disco ver weg ligt. En de keuze in het vervolgonderwijs is wel wat beperkt. Maar ze schrijven Zeeland nooit af Andersom doet de provincie er gelukkig alles aan om ze hier goede kansen te bieden. Met handopsteken reageren jongeren op een stelling. Inzet: de panelleden (vlnr) Bas Remijn, Silvan Licher, George van Heukelom en Stefan de Kroon. foto's Lex de Meester door Ben Jansen VLISSINGEN - De nieuwe 380 kV-lei- ding van Borssele naar Noord-Bra bant krijgt wellicht hoogspanning- masten die beter in het landschap passen. Bij de afronding van de aanleg van een nieuwe 150 kV-kabelverbin- ding door de Westerschelde, giste ren in Vlissingen, drong gedepu teerde Harry van Waveren aan op dit type masten. Ze vallen minder uit de toon in de Zak van Zuid-Be veland en Reimerswaal, dat op sommige plaatsen maar twee kilo meter breed is. Directeur Ben Voorhorst van Ten- net, de beheerder van het landelij ke elektriciteitsnetwerk, beaamde dat voor de nieuwe 380 kV-leiding aan een nieuw type masten wordt gedacht. Ze zijn ranker dan de be staande vakwerkmasten en heb ben minder ruimte nodig. Bij traditionele hoogspanningsmas ten voor een 380 kV-leiding mo gen in verband met het magne tisch veld binnen een strook van 300 meter breed geen woningen staan. Met de nieuwe masten kan die strook beperkt blijven tot 100 meter. De nieuwe 380 kV-leiding is nodig om in de toekomst de in Vlissin- gen-Oost en in windmolenparken op zee opgewekte stroom te kun nen afvoeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3