winkelstraat www.pzc.nl/uit selectie agenda Knotten Iconen Boekenweek 10 I Donderdag 19 maart 2009 PZC DONDERDAG 19 MAART Boekenweek (1) Tim Krabbé, schrijver van het 74Ste Boe kenweekgeschenk Een tafel vol vlinders, signeert. Middelburg, De Drukkerij, 15 uur Boekenweek (2) Stichting Prometheus presenteert Tim Krabbé. Terneuzen, Porgy en Bess, 20.15 uur. Lezing scheepswerven Archivaris Toon Franken vertelt over de geschiedenis scheepswerven van Zee land. Bruinisse, Brusea, Oudestraat 23, 19.30 Streekmarkt Brede school Het Palet houdt een Zeeuw se streekmarkt met streekproducten en -activiteiten die daarmee verband hou den.. Middelburg, Het Palet, J. van Reigers bergstraat 2, 15.30-17.30 uur. Homerus Gert Jan van Dijk geeft voor het Neder lands Klassiek Verbond een lezing over Homerus. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Lezing De Bruno Gröning-Vriendenkring houdt een lezing over de leer van Gröning. Burgh-Haamstede, Appelmeet 59,19.30 uur. Bomencursus De Vereniging voor natuur- en milieu-edu catie geeft een korte bomencursus. Op de theorie-avond komen de groei, bloei en leefomgeving aan bod. Zaterdag volgt een excursie. Goes, MEC, 19.30 - 21.45 uur; Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl VRIJDAG 20 MAART Boekenweek Middelburg, De Drukkerij, 10.00-11.00 uur: Voorlezen voor laaggeletterden en mensen met een verstandelijke beper king. De Literatuurfabriek over Tim Krab bé. Middelb.urg, De Drukkerij, 15.30-17.30 uur. Tuin- en woonbeurs Uiteenlopende informatie over de the ma's buitenleven, wonen, werken en lifes tyle. Goes, Zeelandhallen, vr 10.00-22.00 uur; All American Night Afsluitende bijeenkomst van uitwisselings- week met Amerikaanse jongeren. Middelburg, De Spot, 20.00 uur; Fashion Event Zeeuwse ondernemers showen de nieuw ste modetrends. Lekker hapjes, champag ne en vip-tafels. Muziek tijdens afterparty Vandaag wordt in Middelburg een streekproductenmarkt gehouden. van Zuid-Bevelandse zangeres Albertina. Veere, Grote Kerk, 20.00 uur; Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur. Kamperland, Haven 5. Inl. 0113- 376302/www. zeeuwsplanetarium.nl ZATERDAG 21 MAART Boekenweek Vlissingen, parkeerterrein De Nolle, (ver trek), 7.00-11.00 uur: Vogels spotten in het Nollebos. Mountainbiken Zeeuwse jeugdwedstrijden mountain biken. Deze worden gehouden in de Boswachterij Westenschouwen, in gang Adriaan vd Weijdeweg in Burgh-Haamstede, 10.30-16.30 uur. Filmcollege filmmuziek Spreker: Joost Langeveld. Film: Nosfe- ratu (1922). Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 13.00-15.30 uur. Postzegelbeurs De Postzegelvereniging Schouwen-Dui- veland houdt een beurs voor verzame- Bomen knotten kan vandaag met natuurbeschermingsveren- miging De Steltkluut in het Ven- nebos te Koewacht. Verzamelen zich om 9.00 uur bij de werk- schuur aan de Walstraat in Terneuzen Zustervereniging 't Duumpje knot bij 't Vienke- nist aan de Kanaalweg te Ret- ranchement vanaf 9.00 uur. Beeldend kunstenaar Ludmila Kalmaeva, in 1946 geboren in Minsk, Wit-Rusland, maar nu woonachtig in Arnemuiden geeft zaterdag van 13 tot 16 uur een demonstratie icoonschilde ren in de Nicolaaskerk aan de Torendijk in Kortgene. Daar is ook een tentoonstelling te zien van haar werken. door Thijs Imandt Het ochtendje winkelen in Tholen begint goed. Volop gratis parkeergele genheid aan de pittores ke haven, een lekker zonnetje en maar honderd meter lopen naar de eerste winkelstraat. De eerste winkel die we binnen stappen is Bloemsierkunst Van Den Berge aan de Eendrachtsweg. Voor de etalage staan diverse prachtige bloemstukken in potten en vazen. Het is duidelijk voorjaar in de zaak, want de kippen, eieren en hazen komen ons tegemoet. „Mijn vrouw staat in de winkel hiernaast en zij kan je veel meer vertellen over bloemstukken en al les wat daarmee te maken heeft" vertelt de eigenaar ons. De Binnentuin heet de winkel er naast. We hebben het idee dat vrouwen erg hebberig worden als ze hier binnen komen want het staat werkelijk bol van de bloemde- coraties, kransen, woon- en ka- doaccesoires en zelfs meubels. Be kende merken als Riverdale en Braxton zijn in overvloed te vin den. Over twee weken begint een serie van eendaagse cursussen Bloemstukken maken, met voor jaarsbloemen. „Klanten komen ge richt hierheen om een bloemstuk of iets voor in huis te kopen. Ze ko men uit Steenbergen, Nieuw-Vos- semeer, Halsteren of zelfs Bergen op Zoom of Roosendaal", zegt de eigenaresse trots. Dertig meter verder, aan de andere kant van de straat, vinden we De Zeeuwsche Hoedenkamer. Binnen zien we naast kostuums en over hemden een uitbundige collectie vrouwenhoeden in alle soorten, kleuren en maten. Voor mensen die een gebruikte of nieuw op maat gemaakte pc zoe ken, is er driehonderd meter ver derop, in de Kerkstraat, O.N.S. Computers. Het merk Gigabyte dat geleverd wordt, biedt bij een nieuwe pc drie jaar garantie, die ook geldig is bij alle andere Gigaby- te-leveranciers. Voor gevarieerde producten uit diverse culturen zijn we aan het goede adres bij de We reldwinkel, bijna aan het einde Tim Krabbé, schreef voor de de 74ste Boekenweek Een tafel vol vlinders. Hij signeert dit Boeken weekgeschenk vanmiddag vanaf 15 uur in De Drukkerij op de Markt in Middelburg. Op uitno diging van Stichting Promet- heus is de auteur/schaker van avond te gast in Porgy en Bess aan de Noordstraat in Terneu- zen. Aanvang van deze bijeen komst 20.15 uur. van de Kerkstraat. We vinden er exotische Fair Trade-producten als Kaapse mosterd, een wijnglazen- set uit Vietnam ei\Mongozo-bana- nenbier uit Zuid-Afrika (mongozo betekent proost bij een Afrikaanse stam). Ook aan speelgoed is geen gebrek. Bijzonder zijn de Zorgenpoppetjes. Kleine kinderen kunnen 's avonds in bed hun zorgen vertellen aan het poppetje dat vervolgens onder het kussen gelegd wordt. De pop petjes nemen dan 'snachts de zor gen weg zodat het kind zorgeloos wakker wordt. Verder wandelend in de Kerk straat gaan we even binnen bij Boekhandel Oostdijk. „Het is te merken dat het boekenweek is, het is veel drukker dan anders", zegt de eigenaresse. Boeken over refor mator Calvijn en theologie zijn dit jaar extra in trek dankzij de wereld wijde viering van het Calvijnjaar. Net na de markt, in de Oudelands- estraat, krijgen we, onder het ge- Foto's met de klok mee: De Binnentuin, De Zeeuwsche Hoedenkamer, Drukkerij Dieleman en de Wereld winkel. foto Ronald den Dekker ~i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38