in Vlissingen Vlaams-Brabant actief Eet mee met de PZr Bier en kaas in de Kempen Eva Kato is bijzondere winkel ondernemend PZC Donderdag 19 maart 2009 7 it Café Den Uitkijktoren bij Galmaarden in Vlaams-Brabant. foto GPD Toerisme Vlaams-Brabant presenteert veertien kant-en-klare ideeën voor daguitstapjes met een lekker streekdiner en voordeelbonnen. Met de nieuwe brochure van Tafe len in Vlaanderen en Toerisme Vlaams-Brabant kun je onmiddel lijk op pad. Kies uit vier wandelin gen en vijf fietsroutes. Heb je liever iets echt speciaals? Dan is er keuze uit volkssporten, gps-zoektochten, kickbiketochten, ezelritten en ruiterroutes. Deze veertien kant-en-klare daguit stapjes worden telkens gecombi neerd met eten uit de streek. Hoe werkt het? Kies één van de ac tiviteiten vul de voordeelbon ach teraan de brochure in en geef hem af In ruil krijg je bij het voorgestel de gerecht een extraatje. Laat ook je spaarkaart afstempelen. Heb je voor 31 mei 2009 vier stem pels verzameld? Dan win je mis schien waardebonnen voor een weekendje weg. Deze actie loopt nog tot 31 mei 2009. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de toeristische diensten of bij www.toerismevlaamsbrabant.be. Kent u een restaurant in Zeeland dat recensente Edith Ramakers echt moet bezoeken? Mail de tip dan naar haar door, motiveer die en leg uit waarom u vindt dat u het restaurant kunt beoordelen. Als uw inzending wordt gekozen, mag u met haar mee uit eten. Iezersredacteur@pzc.nl De Limburgse Kempen heeft in de omgeving van Beringen een themafiets route ontwikkeld, die in het teken staat van bier en kaas. In praktisch alle fietscafés langs de route kun je een proefplankje bestellen met vier Kempense bieren en een streekkaasje. Er zijn ook rondlei dingen in bedrijven, begeleide fiets- en wandeltochten, evene menten, allemaal in het teken van streekbieren en -kazen. Een gratis gids kan besteld worden via www.toerismelimburg.be. In een monumentale schuur net bui ten Middelburg is de brocante-win- kel Eva 8c Kato gevestigd. Twee don derdagen per maand, waaronder van daag, is er een open dag waarbij iedereen welkom is een kijkje te komen nemen. Karin Franse en Evelien Jeras begonnen in mei 2006 met Eva 8c Kato. Ze hadden een paar oude kasten over die ze opknap ten en vatten het plan op een winkel te beginnen. Daarin zijn ze geslaagd. Sinds twee jaar zijn ze in een sfeervolle schuur bij Grijpskerke gevestigd. Het duo verkoopt brocante en nieuwe meubelen en streven ernaar het assorti ment elke twee weken aan te vullen. Ver der geven de twee interieur- en stylingad- viezen en zijn ze werkzaam als verkoop stylisten voor Makelaarskantoor Moni que Facchin in Nieuwdorp. Ook hebben zij een eigen verflijn op basis van kalk en bieden originele cadeaus voor speciale ge legenheden. Franse en Jeras kiezen er be wust voor maar één keer in de twee we ken open te zijn. „De andere dagen zijn we bezig met advisering, styling, de win kel inrichten en meubels opknappen. Daar hebben we onze tijd voor nodig", zegt Evelien Jeras. Van de open dagen maken ze altijd wel iets bijzonders. „Ie dereen is welkom, we ontvangen de mensen met koffie en thee, proberen el ke keer iets nieuws te laten zien en het is natuurlijk een mooie locatie, langs een toeristische route. We denken dat dat heel aantrekkelijk is." Eva Kat0, Middelburgseweg 42, Crijpskerke. Vandaag geopend van 10.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie zie: www.evaenkato.nl. Eva Kato is gevestigd in een monumentale schuur net buiten Middelburg. restaurant'. foto Lex de Meester len we, dat tweede weten we ze ker. Wij komen terug. Restaurant Celtic Haven, Nieuwendijk 14, 4381 BX Vlissingen, telefoonnummer: 0118-416450. Maandag en dinsdag alleen op verzoek open, de rest van de week geopend vanaf 17.00 uur. www.celtichaven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35