Iets kleins raakt mij en www.pzc.nl/uit 00Je andeVm selectie selectie Prettige Feestdagen Ilse de Lange Paalman en Laduraya Harry Sacksioni Zeeuwsen Aevond Plien en Bianca Marco Borsato Rob de Nijs PZC Donderdag 19 maart 2009 5 Onder de kerstboom komen fa milie, vrienden en kinderen zo als gebruikelijk bijeen om de feestdagen gezellig samen te vie ren. Nou ja, gezellig... Theater groep Zierik toont het in een hi larische en cynische komedie van Alan Ayckbourn. Vrijdag 20 en zaterdag 21 maart, MFC, Zierikzee, 20.00 uur. door Marius Roeting Gerard van Maasakkers ontving eerder.deze maand de Gouden Harp voor zijn gehele oeuvre. Het is een late erken ning voor een van Nederlands meest sympathieke, maar ook bescheiden singer-songwriters. Zaterdag speelt Van Maasakkers, die dertig jaar in het vak zit, met zijn Vaste Mannen in Goes. „Die Gouden Harp is waarschijn lijk de belangrijke schakel in het ge heel", vertelt Van Maasakkers over de stroom successen van de laatste tijd. Toch noemt hij de tribute-cd Anders het spannendste uit het af gelopen, intensieve jaar. Op Anders zingen dertien artiesten ieder een bewerking van een door Van Maas akkers geschreven lied. Het idee ontstond toen de Brabander werd gevraagd een bijdrage te leveren aan een hommage aan Bram Ver meulen. „Ik vond dat fantastisch. Zoveel verschillende mensen aan het werk met teksten en muziek van één persoon. Dat zou vaker moeten gebeuren. Daarom bena derde ik een aantal collega's voor Anders. Ze zijn met mijn vaste be geleiders aan de slag gegaan. Soms zijn het gewoon nieuwe liedjes ge worden." Die liedjes van Van Maasakkers zijn intieme muzikale schilderij tjes, met een licht filosofische in slag. Niet nostalgisch, wel vaak met een held"ere, eerlijke kijk op het alledaagse leven. „Anderen noemen dat de kracht van mijn liedjes: iets groots terugbrengen tot een klein verhaal. Daardoor wordt het juist universeel. Als ik het zo klein mogelijk maak, dan raakt het mij en dus ook anderen." Zijn composities worden niet sen timenteel genoemd, maar zijn wel gevoelig. „Het is balanceren op een evenwichtsbalk. Je gaat erover heen of je raakt het net niet. Er precies tussen blijven is de kunst van het liedjesschrijven." Blijven zijn teksten dichtbij, de De 3FM Award voor beste zange res en een Gouden Harp had ze alIn januari dit jaar mocht Ilse de Lange ook nog de 3FM Mega Award in ontvangst nemen. Zij behoort tot de top van Neder landse zangtalenten. Tijdens haar concert zingt zij vooral songs van haar nieuwste cd. Zaterdag 21 maart, Ahoy, Rotterdam, 20.00 uur. Zangeres, celliste en accordeo- niste Wilma Paalman heeft met haar groep Laduraya de traditie van Bertolt Brecht en Kurt Weill niet alleen nieuw leven in geblazen, mjar er ook elemen ten van klezmer en zigeunermu- ziek aan toegevoegd. Zaterdag 21 maart, Hervormde kerk, Waarde, 20.00 uur. Gerard van Maasakkers: „Het liedje is de baas en leidt mij." foto Peter van Casteren muzikale omlijsting is zeer divers. Zo bracht hij liedjes begeleid door een brassband of zelfs een com pleet strijkorkest. Maar ook subtiel met alleen gitaar en die zachte g en het Brabants dialect als kern. Van Maasakkers begon eind jaren zeventig als folkzanger, maar in middels zou je hem een volwaar dig chansonnier kunnen noemen. „Ik begin met een idee. Dat duwt me in een bepaalde richting. Het liedje is de baas en leidt mij. Ik laat me daarbij niet stilistisch beper ken.. Soms is het folk, dan weer meer jazz en we kunnen er ook stevig tegenaan gaan. Dat scala aan emoties breng ik ook op de büh ne. Het ene liedje wordt solo ge speeld, maar een hele avond zo zou wat saai kunnen zijn." Gerard van Maasakkers, zaterdag 21 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Met zijn soloprogramma De Sack sioni Methode viert Nederlands be langrijkste gitaarvirtuoos en Edisonwinnaar het feit dat hij veer tig jaar op het podium staat. In vo gelvlucht belicht hij zijn imposan te muzikale carrière, inclusief zijn nieuwste werk. Hij doet dat aan de hand van zijn anekdotenboek Dat kunnen ze allemaal wel zeggen. Zaterdag 21 maart, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. De Zeeuwse Avond in het Nut-theaterseizoen is terug en zelfs met een dubbelslag. Nostal gie, humor, cabaret, verhalen, mu ziek en sketches, uiteraard alles in dialect worden gebracht door het Schouws Cabaret Kant'ooi en ver halenverteller Pau Heerschap uit Oudddorp, die zich echter vooral met Zeeland verwant voelt. Zaterdag 21 maart, Dorpshuis De Casembroot, Kamperland, 20.00 uur. Plien en Bianca wisten met hun eerdere programma's al een mas saal publiek te veroveren dat plat gaat voor hun mix van absurde hu mor, muzikaliteit en ontroerende slapstick. In hun vierde program ma Wie dan Allemaal manifesteren zij zich als twee vrouwen, die ook als twee mannen hun mannetje kunnen staan. Maandag 23 en dinsdag 24 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. In 2004 legde hij tijdens zijn optre den in het Sportpaleis Antwerpen al zijn show stil om aandacht te vragen voor War Child. Zanger Marco Borsato zet zich nog steeds in om de situatie van oorlogskinde ren onder de aandacht te brengen. Met zijn huidige concert Wit Licht getuigt hij wederom van zijn nau we betrokkenheid. Woensdag 25 maart, Sportpaleis, Antwerpen, 20.00 uur. Rob de Nijs brengt tijdens zijn ju- bilemconcert onder meer num mers van zijn laatste succesvolle cd Chansons ten gehore. Met zijn ge rijpte stem lijkt deze populaire zan ger beter dan ooit in staat de sfeer van liefde, weemoed en verlangen te vangen die zo kenmerkend is voor het chanson. Woensdag 25 maart, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33