Uit Wir setzen uns mit Tranen nieder Liefde is het enige dat er toe doet podium Zeeuwse passies PZC Donderdag 19 maart 2009 I 3 (bijv. door de oboe d'amore, traver so, gamba of viool) en de serene rust die uitgaat van de koralen, de bekende gezangen die vroeger wer den meegezongen door de aanwe zigen; dit gebeurt soms nog. Elk jaar zijn duizenden muzieklief foto Peter Nicolai hebbers onder de indruk van deze muziek. De passie voor deze wer ken zit diep, al eeuwen lang. Ultie me emotie wordt uitgedrukt in het slotkoor: 'Wir setzen uns mit Tranen nieder... ruhe sanfte, sanfte ruh'. Zaterdag 21 maart Geerteskerk Goes, 20 uur. Johannes Passion. Door Chr. Oratorium Vereni ging Goes, NAtionaal Symfonisch KA- merorkest. Jan van Elsacker (evange list), Jan Willem Baljet (Christus), Gon- nie van Heugten (sopraan), Marjolein Niels (alt), Jeroen de Vaal (tenor), Mar- tijn Sanders (bas), o.l.v. Mark Lippe. Dinsdag 24 maart Grote kerk Goes om 19 uur. Mat thaus Passion. Door Bach Orchestra Choir of the Netherlands. Robert Luts (evangelist), Henk van Heijnsbergen (Chr.), Miranda van Kralingen (s), Syt- se Buwalda (a), Marinus Leusink (t), Math Dirks (b) o.l.v. P.J. Leusink. Vrijdag 27 maart Adriaanskerk Dreischor, 20 uur. Johan nes Bassion. Door Vocaal Ensemble Luscinia, RBO Sinfonia. Jan van Els acker (evangelist), Martijn Sanders (Chr.), Hieke Meppelink (s), Dave ten Cate (alt), Bart de Kegel (tenor), Michiel Meijer (bas) o.l.v. Wim Boer. Zaterdag 28 maart Sint Jacobskerk Vlissingen, 19.30 uur. Matthaus Passion. Door Vlissingse Oratorium Vereniging, Antwerps Ka thedraalkoor, Brabantsch Muzyk Colle- gie. Sebastian Brouwer, (evang.), Ro nald Dijkstra (Chr.), Ruzanna Nahapet- jan (s.), Margareth Beunders (alt), Mar co van de Klundert (tenor), Matthijs Mesdag (bas) o.l.v. Pim Overduin. Zondag 29 maart Willibrordus basiliek Hulst, 14 uur. Matthaus Passion. Door Koninklijke Gentse Oratorium Vereniging, In Dul- ci Jubilo, La Passione. Jan Caals (evang.), Dirk Snellings (Chr.), Ellen Schuring (s.), Lien Haegeman (alt), Ste- faan Vandenbroucke (tenor), Lieven Termont (bas) o.l.v. Bart Naessens. Zaterdag 4 april Sint Baafskerk Aardenburg, 14 uur. Matthaus Passion. Nederlandse Bach- vereniging, Kampen Boys Choir. Jan Kobow (evangelist), Peter Harvey (Christus/bas 2), Dorothee Mields, Su zanne Rydén (sopraan 1 en 2), Robin Blaze, Alex Potter (altl en 2), Leif Aru- hn-Solén, Mathias Hedegaard (tenor 1 en 2), Matthew Brook (bas 1) o.l.v. Lars Ulrik Mortensen. Ongetwijfeld zal de herinne ring worden opgewekt aan de kleine, taaie man netjes die de Vlaamse theaterma ker Peter De Graef eerder creëerde in voorstellingen als Schlachthuis 5 en Niks. Vanavond staat De Graef weer in Podium 't Beest in Goes. Dit keer met zijn nieuwe produc tie Zoals de dingen gaan. Het be treft een zelf geschreven mono loog waarin deze theatermaker zich weer manifesteert als een be genadigd verteller. De Graef vertelt kwetsbaar, vol zelfspot en met een opmerkelijke veerkracht. Hij is ook romantisch, zo blijkt uit het de slotzin van de ze nieuwe voorstelling: 'Liefde is het enige dat er toe doet'. Maar gemakkelijk gaat het niet. De Peter, De Graef, theatermaker en be genadigd verteller. Graef schetst de toeschouwers een jochie dat met zijn kleine broer op kostschool werd gedaan. Vervolgens voert hij een jonge vent ten tonele, die verliefd wordt. Ook een volwassen kerel die brood ziet in een handeltje met slippers maakt zijn opwachting. Met elkaar vormen zij de hoofdrol spelers in een geestig en schrij nend verhaal, hier en daar gelar deerd met een lied. De Graef wordt daarin bijgestaan door musi cus Bo Spaenc die enkele niet zo eenvoudig te omschrijven instru menten bespeelt. De voorstelling begint als stand-up comedy show, maar gaat bijna ongemerkt over in een meeslepend relaas, inclusief een wending wanneer de setting zich verplaatst naar Afrika. Dan is het voor het publiek tijd voor be rusting en aanvaarding. Peter De Graef: Zoals de dingen gaan - vandaag (19 maart), Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur. DONDERDAG 19 MAART Zoals de dingen gaan Toneelvoorstelling van Peter de Graaf. Goes, 't Beest, 20.30 uur. Het Zeeuws Orkest Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.15 uur. Familie Flöz 'Hotel Paradiso'. Middelburg, Stads schouwburg, 20.00 uur. VRIJDAG 20 MAART Soundscapes Met de_Zwitserse geluidsartiest Dave Phillips, One Man Nation en C-Utter. Vlissingen, De Piek, aanvang: 22 uur Kleine Teun Polderdrama Alex van Warmerdam. Middelburg, Minitheater, 20.30 uur. Utrecht String Quartet Eeva Koskinen (viool) Katharine Rout- ley (viool), Joël Waterman (altviool) en Sebastiaan Koloski (cello). Middelburg, Zeeuwse Concertz., 20 u. Ex Voorjaarsproductie De Zeeuwse Ko medie. Regie: Katinka van den Dool. Vlissingen, Vestzak99, 20.15 uur Zeeuwse Vrouwen Muziektheater op basis boek Zeven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. Hulst, Den Dullaert, 20.00 uur Het Zeeuws Orkest Goes, De Mythe, 20.00 uur. Het Filiaal 'Momo en de tijdspaarders'. Middelburg, Schouwburg, 19.00 uur. Kim Hoorweg 'Adderley-project'. Jazzconcert van 16-jarige Nederlandse zangeres Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Komedie Theatergroep Zierik speelt het stuk Prettige Feestdagen. Zierikzee, mfc aan de De Huijbertstraat, 20 uur. ZATERDAG 21 MAART Electro party Dansfeest met dj Stefano, dj Wired en act van Elektronische Machine. Goes, 't Beest, 21.00 uur. Orgelconcert Jaarlijks Bachconcert Bram Beekman. Middelburg, Oostkerk, 20.00 uur Duet Ploneke Scholtsz en Edo Douma spe len toneelstuk Duet over celliste Jac queline du Pré, die MS krijgt. Middel burg, Spiegeltheater, 20.00 uur. Gerard van Maasakkers Overzicht 30 jaar Van Maasakkers met begeleiding Vaste Mannen. Goes, De Mythe, 20.00 uur; Veldhuis Kemper Cabaret: We moeten praten. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur; Komedie Theatergroep Zierik speelt Prettige Feestdagen. Zierikzee, mfc aan de De Huijbertstraat, 20 uur. Kleine Teun Polderdrama Alex van Warmerdam. Middelburg, Minitheater, 20.30 uur. Zeeuwse Vrouwen Muziektheater op basis boek Zeven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Kleinkunst Try-out deelnemers Amsterdams Kleinkunst Festival. Nieuw- en Sint Joosland, De Wegwijzer, 20.30 uur. Zeeuws Orkest Middelburg, Zeeuw se Concertzaal, 20.00 uur. Scheldegala Concert Scheidegalm Hansweert. Af terparty met band Recovery. Hansweert, Kaj Munk, 19.30 uur Irish night Mix punk/cajun en Ierse folkmuziek. Westkapelle, Kasteel van Batavia, 22.00 uur; Van Bij Ons Aflevering 22 met Ambras, Cyril Peet- ers van de Clinge, Jan Hamelink, accor deonist en verteller van de Margrette, stand-up-comedian duo Rob Lambert en Terry van Waesberghe, accordeon duo vader en dochter Haak uit Hoek en dansgroep Dance-a -Noia. Hulst, Den Dullaert, 20.00 uur. ZONDAG 22 MAART Meezingmiddag Kerkje van Ellesdiek o.l.v. het Westkap- pels Kwartet. Ellewoutsdijk, 14.30 uur. City Concerten Stichting City Concerten Vlissingen or ganiseert 'Double Deux' met Marjo Boom en Paul Stark op twee vleugels. Vlissingen, Ter Reede, 11.30 uur. Sint Caecilia Concert fanfare uit 's-Heerenhoek. Vlissingen, Ter Reede, 14.30 uur. Duet Ploneke Scholtsz en Edo Douma spe len toneelstuk Duet, over celliste Jac queline du Pré, die MS krijgt. Middelburg, Spiegeltheater, 14.30 uur Lenteconcert Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst geeft een Lenteconcert. Hulst, WillibrordusBasiliek, 15.00 uur. Zanglust Concert orkest Excelsior en ouderen- koor Zanglust. Breskens, SOW kerk, 15.00 uur; Ex Voorjaarsproductie De Zeeuwse Ko medie. Regie: Katinka van den Dool. Vlissingen, Vestzak99,15.00 uur Musae Sioniae Afdeling Oude Muziek van het Konink lijk Conservatorium, Den Haag speelt Musae Sioniae van Michael Praetorius. Middelburg, Lutherse kerk, 14.30 uur DINSDAG 24 MAART Zeeuwse Vrouwen Muziektheater op basis boek Zeven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. Middelburg, Schouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 25 MAART Rob de Nijs Liedjes van cd Chansons. Middelburg, Schouwburg, 20.00 uur; Cordua Sr Magnus Jördis Cordua en Regina Magnus spe len Klein Zwanenmeer. Kindervoorstel ling. Heinkenszand, De Stenge, 14 uur. Drempelen Beumer Drost brengen jeugdthea ter. Goes, 't beest, 15.00 uur. Concert \'t swingt en \'t zingt!! Jazzorkest uit Rotterdam met Shirma Rouse zange res. Kapelle, gemeentehuis, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31