Jeugd wil meepraten '■Imiï Lobby van Friesland in Tweede Kamer in het nadeel van Zeeland Bal PZC De krant 5 weken voor 15 euro! 'Denk met ons mee' 'Nog een hoop te doen' 2 Donderdag 19 maart 2009 PZC WILLEM VAN DAM Nog een week of zeven, dan trouwt onze Marg. Ze woont al zo'n drie jaar samen met haar Ron en ze heeft ons inmiddels een kleindochter geschonken die ons veel vreugde bezorgt. De voorbereidingen voor het brui loftsfeest zijn in volle gang en mevrouw Van Dam wenst zich uiteraard 'iets nieuws' om op de trouwerij aan te trekken. Dat bracht ons dinsdag naar Antwerpen, 'want daar zijn zoveel leu ke winkeltjes'. Shoppen met mevrouw Van Dam is geen feest. Na 37 jaar huwelijk weet ik zo langzamerhand, dat ik er ver standig aan doe een opvouwbaar viskrukje mee te nemen als we samen uit winkelen gaan. Urenlang kan ze in één winkel door de kledingrekken bladeren, 'Kiik pons wat om vervo'gens opgewekt de vol- J eens wat gende modezaak binnen te stap- ik heb gekocht', Pen waar het tafereeltje zich weer herhaalt. Dat vergt veel, riep ze blij héél veel, geduld. Daarom beslo ten we om het dit keer anders aan te pakken. Zij zou de kledingboetiekjes afstropen en ik koos mijn eigen pad, dat langs duistere winkeltjes vol tweede- hands-cd's en -lp's voerde; daar kan ik namelijk uren zoet brengen. Halverwege de middag troffen we elkaar weer op een zonnig Antwerps terras. Kijk eens wat ik heb gekocht, riep ze blij, en uit een chique zak haalde ze een paars gevalletje tevoor schijn. Mooi, zei ik waarderend en legde trots een vrij zeldza me cd op tafel die ik had gescoord; eentje van The Stones na tuurlijk, met live-opnamen van een concert dat zij in 1997 in Texas gaven - de opnamekwaliteit is niet geweldig en de heren laten nogal eens een nootje vallen, maar er staat een wonder schone uitvoering van Gimme Shelter op. Innig tevreden reden we naar huis, waar mevrouw van Dam de hele avond in haar nieuwe jurk uitgelaten op Gimme Shelter danste. Zeker weten: zij is de achtste mei de mooiste van het bal. Op de bruid na na tuurlijk. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend. een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om. het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, In het colofon treft u nadere informatie Frank Smit (16) uit Koudekerke Cynthia Cill (18) uit Axel „Ik vind Zeeland helemaal niet saai. Ik heb het hier prima naar m'n zin: ik moet er niet aan denken om hier weg te gaan. Dat zou ik misschien al leen doen voor een studie." „Het is hier wél saai! Als je in Oost-Zeeuws-Vlaanderen woont zon der rijbewijs, hoe moet je dan bij een discotheek komen? Het open baar vervoer is ontzettend slecht." Rianneke van der Weerdt (16) uit Vlissingen „Ik ben het niet eens met de stel ling: echt goed onderwijs vind je óók in Zeeland. Buiten de provincie is er alleen meer variatie." - t,- v o;.v .-ïy. frf Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de. hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Een jongerenraad in alle gemeenten. Dat idee werd met applaus verwelkomd, tijdens het PZC-jeugddebat in Kamperland. door Cornelleke Blok en Ondine van der Vleuten Met bussen vol kwa men de jongeren giste ren naar de Zeeland- net-studio's in Kam perland, waar gisteren het PZC-jeugddebat werd gehouden. Na een gloedvol optreden van Eva Auad kregen de panelleden vijf stellingen voorgelegd. George van Heukelom maakte korte metten met de eerste ('Zeeland is saai!): „Ik heb als kind in grote steden ge woond. Rotterdarh, Utrecht, Haar lem. Saai! Ik woonde zes hoog, bui ten spelen was te gevaarlijk. In vi- nexwijken zie je kinderen die het tot hun 15e jaar met één wipkip en een speeltuintje moeten doen. Dan heb je het als kind in Zeeland toch heel wat beter. Surfplank op de fiets, naar de zee!" Toch waren er wel wat kantteke ningen. Met name in oost-Zeeuws- Vlaanderen zitten jongeren zon der eigen vervoer al snel gevangen in hun dorp. Dan heb je er weinig aan dat er uitgaansgelegenheden zijn op Walcheren en op de Beve- landen. Studerende jongeren mis sen in Zeeland soms toch wat op het gebied van opleidingen en voorzieningen. Stelling 2 ('Echt goed onderwijs vind je alleen buiten Zeeland') werd ook afgeschoten. Aan kwali teit ontbreekt het niet, maar er valt te weinig te kiezen. Van Heu kelom kon niet anders dan bevesti gen dat het zo is. „Het zal niet mo- k VPtfl mm mmm gelijk zijn alles te bieden, want daarvoor heeft Zeeland te weinig studenten. We moeten daarom ook proberen studenten van bui ten Zeeland aan te trekken, bij voorbeeld door een inspirerende omgeving aan te bieden, een goe de campus. Wat hier al is, moeten we niet uit handen geven: aquati- sche ecotechnologie, klimatologie, dat gaat over de grote vraagstuk ken van Nederland." Stelling 3 luidde 'Zeeuwse politici weten niet wat er onder jongeren leeft'. Panellid Stefan de Kroon van Racoon vroeg zich af hoe poli- citi aan hun informatie komen. „Ik weet dat uit een onderzoek kwam dat er in Goes geen behoef te was aan oefenruimte voor bands. Dan denk ik: wat is dat voor onderzoek?" En terecht, rea geerde een jongen voorin de zaal. „Wij hebben in de jongerenraad ie mand gehad die lid werd omdat hij oefenruimte wilde. Hij kwam tot de conclusie dat er 42 andere bandjes waren die dat óók wil den." Jongerenraden zijn een goed middel om iets te bereiken, zei hij. De suggestie dat alle Zeeuwse ste den jongerenraden zouden moe ten hebben, werd met luid geklap verwelkomd. Niet alle gemeenten delen dat inzicht, bleek uit het re laas van Vlissingse jongeren die nul op het rekest kregen. De stel ling 'Zeeuwse jongeren hebben een eigen identiteit' leverde niet veel op. Ja, dat Zeeuwen trots zijn op hun afkomst en 'open minded'. Ligt hun toekomst ook in Zee land? Die laatste stelling werd toch vaak met 'nee' beantwoord. Panellid George van Heukelom (gedeputeer de voor jeugd en onderwijs, SGP) „Ik vind het leuk om te horen dat de meerderheid van de aanwezige jongeren trots is op Zeeland. Zee land is niet altijd saai! Laten we dat stoffige imago nou eens wegdoen. De politiek moet goed naar de jongeren luisteren om te weten wat er nodig is in de provincie. Dus, jongeren: denk met ons mee!" Panellid Stefan de Kroon uit Goes, bassist van de Zeeuwse band Racoon. „De discussie over jongeren die wegtrekken of juist blijven in Zeeland is er één van alle tijden. Ik denk dat het goed is dat mensen buiten de provincie gaan kijken, maar het is ook belangrijk om Zeeland goed te faciliteren voor de mensen die wél willen blijven. Er is nog een hoop te doen." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Door de lobby van Friesland is een Kamermotie in het nadeel van Zeeland afgezwakt. De Kamer vroeg vorige week aan minister Guusje ter Horst (PvdA, Binnenlandse Zaken) om Zeeland, Limburg, Groningen en Drenthe te ontzien bij de bezuinigingen op rijksambtenaren. De Kamer vindt dat regio's die er economisch toch al slecht voor staan niet onevenre dig hard mogen worden getroffen door bezuinigingen op bijvoor beeld politie en justitie. Ter Horst antwoordde in eerste instantie de provincies niet te willen ontzien. Friesland heeft verontwaardigd op de motie gereageerd, omdat ze ook vindt dat ze door de bezuini gingen onevenredig wordt getrof fen. Een lobby richting de Kamer heeft er toe geleid dat in de motie geen namen van provincies meer voorkomen. Indiener Pierre Heij- nen (PvdA): „Werkloosheidscijfers geven aan dat Friesland ook valt onder de regio's die er slecht voor staan. De strekking blijft dat re gio's met de hoogste werkloosheid moeten worden ontzien." De Kamer dwingt het kabinet nu rekening te houden met die re gio's. Ter Horst stuurt de Kamer binnenkort een brief waarin ze aangeeft hoe ze dat wil gaan doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2