'Zo krijgt Terneuzen nooit een kans' Strikte regeltjes GS roepen frustraties op Veel Terneuzenaren verheug den zich op de komst van grote detailhandelszaken als BCC, Kwantum, Praxis en Kar wei. Het leek een welkome aanvul ling op het toch al niet zo geva rieerde winkelaanbod in de stad. De combinatie met de skipiste leek ideaal. Lekker veel parkeer ruimte, restaurant in de buurt, hapje eten. En de provincie werkte er graag aan mee. Tot... initiatiefne mer European Leisure Develop ment uit econ omische overwegin gen de invulling wijzigde. De ge meente en Beherman hadden wel iswaar een 'verklaring van geen be zwaar' van de provincie op zak voor de oorspronkelijke invulling, maar gezien die wijzigingen, acht ten ze het raadzaam bij een nieu we aan te vragen. En die is er, on danks verwoede pogingen van de Terneuzense bestuurders nooit ge komen. Simpelweg omdat winkels als BCC niets leisure-achtigs heb ben; er was geen samenhang met sola Fabriekswinkel w PZC Donderdag 19 maart 2009 I 25 Niet alle hoop is vervlogen. Terneuzen is weliswaar diep teleurgesteld in de provincie, maar klampt zich vast aan de laatste strohalm: nieuwe wetgeving. door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - De juridische advi seurs van de gemeente Terneuzen moeten nög in stelling worden ge bracht. Maar de kans is groot dat ze al snel tot de conclusie komen dat de provincie bij de besluitvor ming rond de vestiging van grote detailhandelszaken in de Koegors- polder veel te star heeft vastgehou den aan oude wetgeving. Terwijl de wet Ruimtelijke Ordening vorig jaar juist is versoepeld. Met die nieuwe wet in de hand had de komst van trekkers als BCC, Kwantum, Karwei en Praxis probleemloos kunnen worden toe gestaan. Tenminste, naar het oor deel van verschillende fractievoor zitters. Henk Siersema (CDA): „Er is duidelijk sprake van veranderde wetgeving, die veel gunstiger uit pakt voor Terneuzen. Ik vind dat we ons mede op basis daarvan te gen het besluit van Gedeputeerde Staten moeten verzetten. We moe ten nu onze tanden tonen. Terneu- Winkels in Snowbase. zen wil zich graag profileren als re- giostad. Maar de economische ont wikkeling wordt op deze manier door de provincie wel gedwars boomd. En dat puur op admini stratieve gronden. Ik vind het ove rigens verbazingwekkend - zacht uitgedrukt - dat twee overheidsin stanties hier samen niet zijn uitge komen." Hij noemt, net als collega's, de op stelling van de provincie 'onge past'. Ook waarnemend fractie voorzitter Jo Baart (TOP/Gemeentebelangen) vindt dat provincie en gemeente er sa men uit hadden moeten komen. „Wij hebben trouwens altijd volge houden dat we ons niet enkel mochten focussen op de Koegors- polder, maar ook de Kenne- dylaan-west nadrukkelijk in beeld foto Camile Schelstraete moesten houden. Dat is misschien toch in een laat stadium pas ge beurd en dat wreekt zich nu." Volgens Jan Jonkman (PvdA) heeft zijn fractie nog geen stand punt ingenomen in de kwestie. „Voor ons was het altijd duidelijk. Onze kiezers zagen de komst van dergelijke winkels bij de skihal wel zitten. We zijn dan ook altijd voor stander geweest. Nu daar een streep door wordt gezet, zullen we ons opnieuw moeten beraden." WD'er Erik Beumer, fervent voor stander van de winkels: „Los van de positieve of negatieve uitslag vind ik dat we als gemeenteraad wel erg aan het lijntje zijn gehou den. De vraag is wat er nu moet ge beuren." Cor Leunis (Christenu nie) en Piet Hamelink (SGP) we ten het wel: helemaal inzetten op de Kennedylaan. Leunis: „Want dat schaadt de omliggende kernen niet én versterkt de binnenstad." Hamelink: „Je zag dit aankomen natuurlijk. De besluitvorming liet wel erg lang op zich wachten." Cees Freeke (LCF) en Peter Clijsen (GroenLinks) juichen de beslissing van 'Middelburg' toe. Freeke: „Hulst had gelijk. Terneuzen 'Je zag dit aankomen. Het besluit liet wel erg lang op zich wachten' schond eerder gemaakte afspraken en negeerde ook nog eens het Om gevingsplan van de provincie. Waarom had er voor de Koegors- polder een uitzondering moeten worden gemaakt?!" En Clijsen: „De invulling moet gewoon een sportief karakter hebben. Denk eens aan een kunstijsbaan. Maar dergelijke initiatieven werden tot nu toe tegengehouden" ANALYSE door Wout Bareman Terneuzen likt z'n wonden. De bestuurder, de onderne mer, maar ook de man in de straat. Want 'Middelburg' heeft het hem weer gelapt de skipiste. Bovendien had de ge meente z'n huiswerk niet goed ge daan, oordeelde gedeputeerde Har ry van Waveren. In plaats van een ontwikkelingsschets voor de hele stad, produceerde de gemeente een visie op de detailhandel. Te be perkt, meende 'Middelburg', want in zo'n totaalvisie had je een beter overzicht gehad van de impact van grote detailhandel op bepaalde lo caties in de stad. Dat had, volgens Van Waveren tot andere inzichten kunnen leiden. Hij verbaast zich er nog steeds over dat de plaatselij ke bestuurders alléén voor de Koe- gorspolder gingen en Kenne- dylaan-west links lieten liggen, ter wijl die locatie nu juist wél mooi paste in de filosfle van het provin ciaal Omgevingsplan: aanleunend tegen het stadscentrum, net als de meubelboulevard in Goes. De Mor- tiere in Middelburg is een ander verhaal; daarvoor was bij het cen trum geen plaats. De gemeente en de provincie maken elkaar nu over en weer verwijten. Er zou slecht zijn gecommuniceerd en het eco nomische belang van de ontwikke ling in de Koegorspolder zou te ge makkelijk terzijde zijn geschoven, zeker in een tijd dat iedere investe ring (werkgelegenheid) moet wor den gekoesterd. Maar ja, de regels. De man in de straat wijst zonder aarzeling met de beschuldigende vinger richting 'Middelburg', net als destijds, toen het outletcen- trum in Sas van Gent werd geblok keerd. En waar moet de consu ment nu heen voor z'n audio-visu- ele aankopen? Naar de Media markt. In Middelburg. Zie je wel!? Tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt ma gesloten di 10.00-18.00 uur wo 10.00-18.00 uur do 10.00-21.00 uur vrij 10.00-18.00 uur za 10.00-17.00 uur Telefoon 0113-211111 Adressen en openingstijden zie www.sola.nl ARNHEM BREDA DOETINCHEM EINDHOVEN I.MMI.N GOES GRONINGEN LEEUWARDEN NIJMEGEN OLDENZAAL ROOSENDAAL UDEN VENIO ZEISI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27