Zeeland Slaperige kapitein ramt binnenschip Fiesta. De nieuwe Ford Helemaal van nu. Drie keer brandstichting bij voetballers Apollo Olietanker Frisius vaart op in Vlissingen-Oost afgemeerde Enterprise. Extra surveillances bij sportvelden in 's-Gravenpolder. Vogelexcursie langs Plan Tureluur Jennifer Handlogten wint voorleeswedstrijd Vlissingse drankrijder moet rijbewijs inleveren Middelburgse (91) beroofd van pinpas De nieuwe Fiesta. Elke handgeschakelde Fiesta heeft een groen Energielabel A of B en bovendien slechts 20% bijtelling! Feel the difference w PZC Donderdag 19 maart 2009 23 door Harmen van der Werf VLISSINGEN-OOST - Slaaptekort is de oorzaak van een aanvaring die gisterochtend tegen vier uur plaats vond tussen twee binnenvaartsche pen in de Sloehaven in Vlissingen- Oost. De met 2100 ton diesel gela den Belgische tanker Frisius voer rechtdoor, waar het binnenschip rechtsaf had moeten slaan. De Fri sius ramde vervolgens de binnen vaarder Enterprise uit Werken dam, die aan de kade van Verbrug- ge Terminals was afgemeerd. „De schipper van de Frisius had bij het laden lang buiten gewerkt", verklaarde woordvoerder Ed Kras- zewski van de waterpolitie gister middag. „In de warme stuurhut is hij vervolgens in slaap gevallen." Vanaf de Total-rafïinaderij aan de Van Cittershaven had de Frisius stuurboord uit moeten gaan, naar een wachtplaats aan de Westhof- haven. De schipper voer echter rechtdoor de Sloehaven over en kwam tot stilstand in het voor schip van de Enterprise. „De mensen die op de Enterprise lagen te slapen, zijn zich natuurlijk rot geschrokken", zei havenmees ter Bert Kars van Zeeland Seaports die 's ochtends al ter plekke was. De schipper van binnenvaarttan- ker Frisius vaart in Vlissin gen-Oost rechtdoor, waar die rechtsaf had moeten slaan en botst op afgemeerd binnenschip. De schipper, zijn vrouw, hun zoon van vijf jaar en een knecht waren aan boord. Om te voorkomen dat zijn schip zou zinken, heeft de schipper direct de pompen inge schakeld. Een kraanmachinist van Verbrugge heeft containers, gela den met staven zink, gelost om de Enterprise lichter te maken. De brandweer van Vlissingen-Mid- delburg rukte ter assistentie uit met groot materieel om water uit het binnenschip te pompen. Ook een sleper van Multraship Terneu- zen bood hulp. Het gat in de Enter prise is provisorisch gedicht. De Frisius was aan de neus bescha digd. Na reparatie kon die weg. De Enterprise is in 2008 verbouwd. Het schip is sindsdien al een keer eerder aangevaren, ook zonder dat de schipper er iets aan kon doen. door Harmen van der Werf 'S-GRAVENPOLDER - Voetbalvereni ging Apollo '69 in 's-Gravenpolder is vorige maand drie keer getroffen door brandstichting. Vijfentwintig van de honderd kunststof stoeltjes op de tribune zijn vèrnield. De ge meente Borsele heeft besloten een beveiligingsbedrijf extra surveillan ces te laten uitvoeren bij de sport velden in 's-Gravenpolder. Apollo '69 krijgt ook de helft van het scha debedrag vergoed. 's-Gravenpolder heeft nogal eens last van vandalisme. De speeltuin vereniging moest het vorig jaar ontgelden. In woonzorgcentrum Vorsvliet zijn de vogeltjes al eens uit de volière losgelaten. Eind ja nuari was er nog een flinke fik in multifunctioneel centrum De Zwa- ke in aanbouw. Voor duizenden euro's aan isolatiemateriaal raakte beschadigd. Voetbalvereniging Apollo '69 ont sprong tot voor kort de dans. „Ge lukkig maar", stelt voorzitter lacco van de Velde. In februari was het 'opeens' drie keer raak. „Elke keer gingen er steeds meer stoeltjes in vlammen op", vertelt Van de Vel de. „Twee waren het er de eerste keer, vijf de tweede keer en de laat ste keer, op 22 februari, vijftien. Zo zijn we een kwart van onze stoel tjes op onze tribune kwijtgeraakt. Dat is niet niks." Apollo '69 is niet verzekerd tegen zulke schades. De sportvelden zijn officieel openbaar terrein. Van de Velde haast zich te zeggen dat hij dat ook zo wil houden. „Onze vel den vervullen een centrumfunctie in het dorp." Omdat het sportcom plex vrij toegankelijk is, schept dit voor de gemeente Borsele ook ver plichtingen. SCHERPENISSE - Staatsbosbeheer houdt zaterdag een vogelexcursie tóngs Plan Tureluur in de Scherpe- nissepolder in Scherpenisse. Vanaf een hoger gelegen rand is het mo gelijk om grote groepen vogels te bekijken zonder ze te storen. De tocht duurt anderhalf uur en be gint om 13.30 uur. Informatie en kaartverkoop via VW Tholen in Sint Maartensdijk, 0166-663771. MIDDELBURG - Jennifer Handlogten van basisschool De Lichtstraal in Westkapelle won gisteren de halve finale van de voorleeswedstrijd voor de bovenbouw van de Wal- cherse basisscholen. Ze moet het op 25 april opnemen tegen de an dere elf regionale winners tijdens een voorleeswedstrijd in de Zeeuwse Bibliotheek. De finale is 27 mei in Utrecht. VLISSINGEN - Een 25-jarige automo bilist uit Vlissingen is gistermid dag om 17.15 uur op de Welzingse- weg in 'Ritthem aangehouden we gens rijden onder invloed. De Koninklijke Marechaussee had de automobilist opgemerkt en liet hem een blaastest afleggen. Daar uit bleek dat de Vlissinger bijna vijfmaal de maximum toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Zijn rijbewijs is ingenomen. MIDDELBURG - Van een 91-jarige vrouw uit Middelburg is dinsdag middag in haar woonplaats de por temonnee met pinpas gerold. De beroving gebeurde in de super markt van winkelcentrum Dau- wendaele. Met de bankpas van de Middel burgse vrouw is op diverse plaat sen geld gepind. Het slachtoffer is voor ruim dui zend euro gedupeerd. Alle prijzen in euro's. Prijzen 2ijn incl, BTW/BPM. excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. De nieuwe Fiesta is helemaal van nu. Sexy design, pittige prestaties en standaard voorzien van de nieuwste technieken. Zo stelt het Ford Easy Fuel tanksysteem u in staat om foutloos te tanken, zonder uw handen vuil te maken. Ook zaken als ABS, 5 airbags, airconditioning, radio/CD-speler met AUX-aansluiting en centrale portiervergrendeling zijn standaard. De Fiesta Titanium en Ghia uitvoeringen voegen daar nog veel luxe aan toe. Zoals lichtmetalen velgen, boordcomputer, mistlampen vóór en nog veel meer. Kijk op www.ford.nl en ga naar de Ford dealer voor een proefrit. Gemiddeld brandstefverbruik er C02-uitstoot: km/liter: van 16,9-27,0; liter/100 km: van 3,7-5,9; CO gr/km: van 98-139. X-Pack* voor nog meer luxe: Automatische airconditioning Automatisch dimmende binnenspiegel Bluetooth Voice control Cruise control Elektrisch inklapbare buitenspiegels Parkeersensoren achter Groot multifunctioneel scherm Regensensor Voorruitverwarming voor I.OOO,- 'X-Pack alleen leverbaar op Fiesta Ghia en Titanium. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38.32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25