Zeeland PZC ,7 Cliëntenraad: toeslag na 3 jaar armoe deDRVKKERY WALCHEREN 27 18 Gemeenten lopen aan tegen hoge kosten bij eerder verstrekken. m Leerlingen planten boom in Nimmerdor Beweging Boekenweek t/m 21 maart Tim Krabbé signeert Brasseriemenu De Literatuurfabriek Merel Hutten Wonderbra's Petticoats Geen crisis op beursvloer Zeeland in Goes Toerist komt niet naar de kust om een kwartier te lopen Donderdag 19 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De Cliëntenraad van de Sociale Dienst Walcheren (SDW) wil dat mensen die lange tijd van een laag inkomen moeten rondkomen, al na drie jaar in aan merking komen voor een toeslag. Het bestuur van de SDW stelt voor om pas na vijf jaar de zogehe ten 'langdurigheidstoeslag' uit te keren. B en W van Vlissingen moe ten zich nog buigen over het voor stel, die van Middelburg en Veere hebben er al mee ingestemd en leg gen het aan de raad voor. Het versoepelen van de norm tot drie jaar zou betekenen dat er meer mensen voor in aanmerking komen. Dat zou alleen al de ge meente Middelburg 75.000 euro per jaar meer kosten. De toeslag bedraag voor gehuw den 498 euro per jaar, voor een al leenstaande ouder 447 euro en voor een alleenstaande 349 euro. De Cliëntenraad wijst op de erva ringen van het Nibud en de Socia le Alliantie dat iemand die langer dan drie jaar op het sociaal mini mum leeft geen spaargeld meer heeft. De raad haalt ook een schrij ven van de Vereniging Nederland se Gemeenten aan waarin wordt gesteld dat veel gemeenten heb ben aangegeven dat een periode van vijfjaar te lang is. Sinds r januari zijn gemeenten ver antwoordelijk voor het vaststellen van de termijn. In de oude rege ling, waarin al een periode van vijf De Cliëntenraad van de Sociale Dienst Walcheren vindt vijfjaar wachten op een extra toeslag te lang voor mensen die met heel weinig geld moeten rondkomen. jaar, was dit een zaak van de lande lijke overheid. De regeling geldt sinds dit jaar voor mensen van 21 tot 65 jaar die langdurig een inkomen hebben dat niet boven 103 procent van het sociaal minimum uitkomt. Boven dien mag men geen zicht hebben op verbetering van de inkomsten. Omdat de regeling nu ook geldt voor 21- en 22-jarigen stelt het be stuur van de SDW voor om voor deze groep een periode van drie jaar te hanteren. Iemand kan van af 18 jaar bijstand ontvangen. Het hanteren van het criterium van vijf jaar zou 2t- en 22-jarigen in de praktijk van de regeling uitsluiten. Hierdoor kan echter de vreemde si tuatie ontstaan dat iemand die op 22-jarige leeftijd een toeslag krijgt omdat hij drie jaar een laag inko men heeft, die op zijn 23e verjaar dag kwijtraakt omdat hij dan niet aan de vijfjaar komt. De Cliëntenraad grijpt ziet hierin juist een argument om voor ieder een het drie-jaarscriterium te laten gelden. „De wetgever lijkt met de ze aanpassing een bewuste keuze te hebben gemaakt voor een perio de van drie jaar", schrijft de Cliën tenraad in een brief aan drie ge meenteraden. GRIJPSKERKE - Enkele leerlingen van groep 7/8 van de Bergpadschool in Grijpskerke plantten gisteren ter gelegenheid van Landelij ke Boomfeestdag een notenboom in de uit breidingswijk Nimmerdor in hun dorp. Met de nieuwe boom kan de wijk - waar ooit fruitbo men stonden - een begin maken zijn naam weer eer aan te doen. Andere scholen in de gemeente Veere deden eerder dit jaar al iets voor de bomen omdat dat beter uitkwam met het broed- en plantseizoen. Zij hebben bo men geknot, gesnoeid en geplant. Ook in de gemeente Middelburg werden door leerlingen van vier scholen bomen en struiken geplant. In Vlissingen waren geen activiteiten in het ka der van Boomfeestdag. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T0118886886 Enkele leidinggevenden in dat Mid delburgse kantoor beschikken over een werkvertrek dat is uitgerust met een bewegingssensor die het licht pas inschakelt als er iemand aanwezig is. Een buitengewoon nuttig systeem met het oog op de besparing van energie. Maar niet altijd even handig, want menig maal schakelt de sensor de verlich- Tip? redactie@pzc.nl ting uit terwijl er toch iemand on miskenbaar zit leiding te geven. Re gelmatig is dan ook een leidingge vende te zien die met een notitie blok zwaaibewegingen naar de sen sor maakt of opgetogen in het rond springt. Niet altijd met het ge wenste resultaat. Leiding geven gaat blijkbaar niet altijd met bewe ging gepaard. vanmiddag 15.00-16.00 uur vanavond vanaf 17.30 uur mosterdsoep, roodbaars of lasagne en chocoladedessert 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 20 maart 15.30-17.30 uur over Tim Krabbé (kaarten in De Drvkkery) zaterdag 21 maan 15.00-16.30 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19