Russisch leger in deplorabele staat Vechter vindt zijn Waterloo bij de Friesland Bank SANhDUMP MM <r> In Balans WEGENS OPENING 12" FILIAAL TOT 10% EXTRA n lïVlRAHCIERSKORTIHO OP ONZETOCH MAAGIPMIS WWW.SANIDUMP.GOM PZC Oorlogstaal Medvedev voor ontmoeting met Obama wekt verbazing. Ideeën van topman Cramer gingen bestuurders te ver. voor Brabant en Zeeland A- merken sanitair tegen bodemprijzen 10 Donderdag 19 maart 2009 PZC door Carel Coseling President Dmitry Medvedev verpakte zijn boodschap mooi. Het Russische leger dient snel over moderne wapen systemen te beschikken gezien de militair-politieke situatie in de we reld. Die laat zien dat er in veel re gio's een potentiële dreiging voor ernstige conflicten bestaat. Boven dien neemt internationaal terroris me toe en blijft de Navo.proberen om zich uit te breiden naar de Rus sische grenzen. Deze ontwikkelingen nopen tot een kwalitatieve verhoging van de offensieve slagkracht, vooral bij de strategische troepen die werken met atoomwapens, zei Medvedev dinsdag. In 2012 wordt begonnen met grootschalige herbewapening van leger en marine. De operatie moet in 2020 zijn afgerond. Medvedevs 'oorlogstaal' wekt inter nationaal verbazing. Juist nu de Amerikaanse president Barack Obama de hand naar Moskou uit steekt en inzet op samenwerking in plaats van confrontatie zoals zijn voorganger George Bush, komt Medvedev met dit verhaal. „Dit zijn qpmerkingen voor bin nenlands gebruik", reageerde Ro bert Gibbs, zegsman van Obama. Washington blijft streven naar sa menwerking met de Russen. Een raket op het Rode Plein, vorig jaar tijdens een parade in Moskou. De Russische president Medvedev heeft voor de komende jaren een groot bewapeningsprogramma aangekondigd. foto Alexander Zemlianichenko/ AP Achter de woorden van Medvedev gaat een drama schuil: de deplora bele toestand van het altijd luid be jubelde leger. De oorlog tegen Ge orgië in augustus 2008 maakte dat pijnlijk duidelijk. Het koste het le ger vijf dagen om een paar dui zend slecht getrainde en amper be wapende Georgiërs te verdrijven uit Zuid-Ossetië en Abchazië. „Dat was de katalysator voor dezë besluiten", erkende de Russische stafchef, generaal Nikolai Makarov. Negentig procent van de bewape ning is versleten. De helft van het budget (32 miljard euro) gaat op aan reparaties. Er wordt amper ge oefend door geldgebrek. De verou derde communicatiesystemen ha peren en het onderwijs op de mili taire academies loopt achter. Met een Nationale veiligheidsstra tegie tot 2020, die binnenkort ge openbaard wordt, moet daar een Communicatieapparatuur is verouderd en militaire academies lopen achter' einde aan gemaakt worden. In 2020 moet zeventig procent van het wapentuig 'modern' zijn. Er zal meer geoefend worden. De structuur en de omvang van het le ger worden veranderd. In 2012 be staat de krijgsmacht nog uit 1 mil joen man (nu 1,2 miljoen) met 150.000 officieren (nu 350.000). Van de 65 militaire opleidingscen tra gaan er 55 dicht. De eerste ingrijpende herstructure ring in 40 jaar moet ertoe leiden dat Rusland een modern, mobiel, goed getraind en goed uitgerust le ger krijgt, dat adequaat kan optre den bij elke vorm van dreiging. Obama en Medvedev ontmoeten elkaar op 2 april in Londen. Daar moet de nieuwe samenwerking worden beklonken, inclusief con cessies van beide zijden. Medve dev heeft zich met zijn uitspraken vast wat 'papieren' ruimte ver schaft om toegevingen te doen. Bo vendien is 2012 nog ver weg. door Bert de Jong De financiële crisis ten spijt bleef Friesland Bank een robuust bolwerk. Het plot seling vertrek van topman Willem Cramer door een beleidsconflict zet de bank in de schijnwerpers. Willem Cramer (47) bracht elan bij Friesland Bank, voorheen een toonbeeld van ingetogenheid en conservatisme. De reclameslogan 'willen is kunnen' paste bij Cra mer. De domineeszoon, die na een studie internationaal publiek recht een flitsende carrière bij de Rabobank doormaakte, was slim genoeg en conformeerde zich aan de bescheidenheid die Friesland Bank kenmerkte. Tegelijk was Cra mer zich ervan bewust dat Fries land weinig mogelijkheden bood voor groei. Hij ging door met het uitbreiden van zakenkantoren bui ten de provincie. Vorig jaar was er de opening van het kantoor in Am sterdam met een kaatswedstrijd. Cramer zette Friesland Bank op de kaart en zocht naar een betere po sitie voor het bedrijf. Want voor een ieder was duidelijk dat jaren lang de winstcijfers florissant wer den gekleurd door het goede ren dement van het participatiebedrijf en door het profijt uit de deelne mingen in banken als Van Lan- Willem Cramer wilde nieuwe wegen inslaan met Friesland Bank. schot en Kempen. Maar het resul taat uit het bankbedrijf viel tegen. Dat kwam mede door de grote hoeveelheid producten. In Fries land*'is het een algemene bank Domineeszoon Cramer wilde basis van financiële instelling versterken waar klanten terecht kunnen voor een betaal- en een spaarrekening, maar ook voor bijvoorbeeld effec ten. Cramer wilde keuzes maken. Hij zag veel in versterking van de positie als zakenbank. Zowel in de eigen provincie als daarbuiten was dat lucratief Het leidde vorig jaar tot overname van de Amsterdam-" se vermogensbeheerder Optimix. De negende bank van Nederland is relatief klein. Officieel heet het dat Friesland Bank koerst op een zelfstandige positie. President-com missaris Klaas Wezeman beklem toont dat Cramer 'een belangrijke rol heeft gespeeld bij de ontwikke ling van de bank en het versterken van haar identiteit'. Daarna sluit hij zich weer op in het bastion van Friesland Bank, onbereikbaar. Tegen die muur liep Cramer ook op. Hij staaf bekend als een gedre ven vechter, die op enig moment resultaat wil boeken. In zijn visie moest Friesland Bank stappen ma ken en de organisatie aanpassen. Bij zijn aantreden in 2005, als op volger van de ingetogen Age Of- fringa, was al duidelijk dat er ingre pen zouden volgen. Een deel is ge realiseerd, maar de volgende ron de diende zich eind vorig jaar aan. Veranderingen gaan langzaam bij de Friesland Bank, terwijl Cramer ingrijpende zaken niet uit de weg wilde gaan. Zijn ideeën waren ech ter te vergaand voor de raad van commissarissen, zo werd eind vo rig jaar al duidelijk. Wat Cramer betreft zouden nog meer activitei ten samen met andere banken worden gedaan. Hij zei in decem ber zich zorgen te maken. Zijn lot werd dinsdag bezegeld. Met on middellijke ingang. Opmerkelijk is dat daar volgens de bank geen extra betekenis aan moet worden gegeven. Op 8 april verschijnt de zorgkrant g weGeNeR NieuwsMedia In Balans verschijnt bij BN/DeStem, PZC, Brabants Dagblad, en Eindhovens Dagblad. Wilt u deze uitgelezen kans niet missen om uw boodschap over te gftpfe brengen op uw doelgroep?. ÉBel dan voor informatie of een afspraak: 076-53122 77 BBH - ----- - Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 -■ Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10