ik iets opbouwen' 'Hier krijg je de kans om te groeien' Aal heeft niets aan herstelplan Provincie ontkent bijdrage Training voor jonge rijders Natuurorganisaties zijn ontevreden over voorstellen Verburg. 'Overnamebod puur zaak tussen RAVZ en Connexxion'. Verzekeraars willen minder slachtoffers door verkeerstraining. PZC Woensdag 18 maart 2009 27 Singer-songwriter Marsha. Ik zag in de muziekwinkel een groene elek trische gitaar staan en dacht meteen, ik moet gitaar gaan spelen, aldus singer-song- writer Marsha (23). Dit was het begin van een succesvolle carrière in de muziekwereld. „Na lang zeuren kreeg ik er eindelijk met kerst één en het spelen ging eigenlijk gelijk best soe pel. Daarna ben ik ook lessen gaan volgen", ver telt de Arnemuidse. „Het is voor mij allemaal begonnen op de mid delbare school Nehalennia in Middelburg. Daar hebben ze me erg gestimuleerd en ik heb er voor het eerst kennisgemaakt met optreden", aldus Marsha. Al snel kreeg Marsha een plaats op Hooikoorts. „Ik heb daar toen speciaal drie liedjes voor ge schreven, want eerst had ik nog geen eigen mu ziek. En toen won ik gewoon de voorronde!" Ook de Zeeuwse Belofte mocht ze in 2005 op haar naam zetten. Marsha: „Daarmee profileer je jezelf gelijk in Zeeland, de Zeeuwse muziek- scene is niet zo groot. Ik leerde muzikanten ken nen en heb een bandje gevormd. Toen begon het echt serieus te worden en ging alles heel snel. Na het opnemen van een demo en een ei gen productie kreeg ik opeens een platencon tract in Hilversum bij Red Bullet. Het was een mooie kans, maar ik was er nog niet helemaal klaar voor. Toch heb ik zo kennis kunnen ma ken met de muziekindustrie en heb ik onder 'Ook nu zijn er nog genoeg mogelijkheden voor jong talent' andere in de HMH en Paradiso gespeeld. Het waren roerige tijden en ik heb heel veel gezien en meegemaakt. Dit is uiteindelijk goed voor mijn ontwikkeling geweest." Nu ze terug is in Arnemuiden, gaat Marsha weer terug naar de basis, muziek maken. Ze vertelt: „Dat voelt goed. Ik ben een nieuwe 'weg aan het zoeken in de muziek en sta er ze kerder in dan daarvoor." Inmiddels heeft de singer-songwriter weer mu zikanten om zich heen verzameld en gaat ze volgende week de studio in om een nieuwe single op te nemen. Als jonge Zeeuwse muzikant heeft Marsha zich gelukkig goed kunnen ontwikkelen. „Ik heb veel hulp gehad van Scoop. Ook nu zijn er nog genoeg mogelijkheden voor jong talent. Bij voorbeeld talentenjachten, Popaanzee, de Zeeuwse Belofte en festivals zoals Scheldepop. De Spot organiseert wekelijkse jamsessies, die zijn superleuk." Marsha: „Sommigen zeggen dat de muziek-scene hier niet zo veel voorstelt, maar het is een goede basis voor mij. In de gro te stad moet je gelijk goed zijn, hier kun je groeien en er is ruimte voor beginnend talent. Daarbij komt dat je ook in grote steden op kunt treden, terwijl je in de provincie woont." Marsha klaagt niet. Leonie Beijer door Ben Jansen MIDDELBURG - Stichting De Noord zee en het Wereld Natuur Fonds vinden het aalherstelplan van mi nister Verburg onvoldoende. Vol gens beide organisaties leidt het niet tot herstel van de aalstand en voldoet het niet aan de eisen van de Europese Commissie. De minister wil dat de aalvissers in oktober geen paling voor de consumptie vangen maar 50 ton schieraal over barrières als gema len en stuwen heenzetten. Dank zij die hulp en het achterwege la ten van de visserij die maand kan volgens de becijferingen van Ver burg 150 ton geslachtsrijpe aal naar de paaigronden in de Saragos- sazee trekken. Stichting De Noordzee en het We reld Natuur Fonds menen dat de voorstellen van Verburg de uittrek van aal nauwelijks zullen vergro ten. In de elf maanden waarin de aalvissers, wel aan het werk mo gen, vangen ze volgens de twee na tuurorganisaties 700 ton paling weg. Ze vinden dat de bewindsvrouw had moeten kiezen voor alternatie- Het herstelplan van minister Ver burg voor de aalstand biedt nau welijks soelaas, vinden Stichting De Noordzee en het Wereld Na tuur Fonds. ve voorstellen die wel in overeen stemming zijn met de doelstellin gen van de Europese Commissie en die bovendien oog hebben voor de sociaal-economische belan gen van de aalvissers. De in de Federatie van Beroepsvis sers Zuid-West-Nederland verenig de Zeeuwse aalvissers hebben het herstelplan van Verburg al verwor pen. Het betwiste aalherstelplan komt vandaag aan de orde in de Tweede Kamer. door Marcel Modde MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft geen financiële bijdrage toegezegd aan Connexxion voor overname van ambulancedienst RAVZ. Gedeputeerde Staten schrij ven in hun antwoord aan de Rot terdamse Bios-groep 'niet bekend te zijn met dit feit'. Het ambulancebedrijf uit de Maas stad heeft de afgelopen maanden herhaaldelijk te kennen gegeven de bijna failliete RAVZ te willen overnemen. De Zeeuwse dienst gaf echter de voorkeur aan onder handelingen met één kandidaat en koos voor Connexxion. De Bios-groep heeft die werkwijze van meet af aan bekritiseerd, om dat de RAVZ zich zo volledig af hankelijk zou maken van één aan bod. Bios zegt aanwijzingen te heb ben dat de provincie Connexxion financiële toezeggingen heeft ge daan om een snel akkoord af te dwingen. GS ontkennen iedere be trokkenheid bij het overnamebod. Connexxion is sinds maandaga vond officieel eigenaar van de am bulancedienst boven de Wester- schelde. MIDDELBURG - Hoe houd je je auto onder controle als je in een slip^ raakt? Wat doe je als je in de berm terechtkomt? Voor 50 euro krijgen Zeeuwse jongeren op 17 en 18 april een dagvullend programma waar bij de nadruk ligt op het voorko men van gevaarlijke situaties en voertuigbeheersing. De Stichting Trials, een initiatief van het Verbond van Verzeke raars, wil van jongeren betere auto mobilisten maken. Uit onderzoek blijkt dat jonge be stuurders tussen de 18 en 24 jaar viermaal zoveel kans hebben om bij een ongeval betrokken te raken als oudere automobilisten. Voor jongens in deze categorie gaat het zelfs om een zesmaal hogere kans. Ook in Zeeland zijn elk jaar op nieuw veel jonge automobilisten slachtoffer van een ongeval. De af gelopen jaren ging het om zo'n 35 ernstige verkeersslachtoffers per jaar. Via Trails willen het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), verzekeraar ZLM en het Verbond van Verzekeraars het aantal slachtoffers terugdrin gen. Trials begon in 2005 in de Drente. Inmiddels deden ruim 3500 jongeren mee aan de rijvaar- digheidstrainingen. Om mee te doen mag je niet ouder zijn dan 27 jaar en je moet een rijbewijs heb ben. Aanmelden: www.trials.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89