eeland Ruth in vele dialecten Haar lach was reden om op onderzoek uit te gaan Buren keren zich tegen restaurant Echtpaar Vaane-Groen uit Scharendijke is zestig jaar getrouwd. Accordeonvereniging speelt gratis in 't Beest 'Ik ben onderweg om theoloog te worden en bovendien heb ik grote affiniteit met taal' Jan Kouwen. Servicepunt MEE naar gemeentehuis Oude kleren aan op kinderles schminken Pizzeria in Dorpsstraat Scharendijke zou stank en herrie veroorzaken. 18 I Woensdag 18 maart 2009 PZC door Dewi Cigengack SCHARENDIJKE - Een lach verschijnt op zijn gezicht als hij vertelt over de eerste keer dat hij haar zag. „Ik was 26, vrijgezel, en vond dat het langzaam tijd werd voor een part ner. Hier op het dorp kwam ik haar tegen. Dat zou ze wel eens kunnen zijn, dacht ik. Zo'n vrien delijke lach. Het uiterlijk zegt iets over het innerlijk, dus dat was de aanzet om verder op onderzoek uit te gaan." Johan Vaane uit Scharendijke had geluk. De uit Friesland afkomstige Anneke Groen zat met Johan's zus bij de meisjesvereniging, en kwam soms bij haar vriendin op de kof fie. „Ze liep eigenlijk een beetje in de val! Op een dag nam ik haar stiekem mee naar buiten en vroeg of ik haar thuis mocht brengen. Het mocht. Zo kregen we verke ring." De bruiloft was goed, maar sober. „We gingen lopend naar het goes - De Zeeuwse accordeonvere niging Concertina geeft vrijdag in 't Beest in Goes een gratis promo tieconcert. Concertina telt ruim ne gentig leden en heeft twee orkes ten waarin jong en oud samen spe len. Die orkesten, allebei onder lei ding van Harry Schroevers, spelen vrijdag ook in 't Beest en wel van af 20.00 uur. Reserveren kan via concertina@zeelandnet.nl of na 18.00 uur via 0118-470532. GerechtsOeurwoo/t/efjKantoor Zeeland VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 19 maart 2009 te 10.00 uur zal op het adres Noorderbaan 80 te VLISSINGEN ten laste van B.M.T.A.C. Bliek de Ford Transit 260S FD van 110 LR 4.23, met kenteken 68-BZ-PFI in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewij zing zal geschieden aan de meestbie dende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging 1A uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Het echtpaar Vaane was gisteren zestig jaar getrouwd, foto Dirk-Jan Gjeltema gemeentehuis, lopend naar de kerk en lopend weer naar huis." De uit Friesland afkomstige Anne ke kon goed aarden in Scharendij ke. Haar man Johan had een trans portbedrijf, opgericht door zijn va der. Toen Johan Vaane 65 werd, nam hun zoon het over. „Ik was nog veel te flink en actief, en wil de bezig blijven in het bedrijf Een jaar later kreeg ik een zware kist op mijn voet. Toen was het over." Het modelvrachtwagentje dat op de keukenkast staat, met daarop 'We gingen lopend naar het gemeentehuis, lopend naar de kerk en lopend naar huis' 'Firma JC Vaane' en het toen nog viercijferig telefoonnummer van het bedrijf herinnert aan die tijd. „De kleinkinderen vragen wel eens of ze ermee mogen spelen, maar dat kan niet. Ik ben er te zui nig op." Het echtpaar kreeg vier kinderen, dertien kleinkinderen en elf achterkleinkinderen. zierikzee - Het servicepunt van MEE Zeeland aan de Grevelingen- straat in Zierikzee verhuist begin april naar het gemeentehuis. MEE zet zich in voor mensen met een beperking door onder meer het invullen van formulieren, het geven van advies en het houden van cursussen. Door de verhuizing denken MEE en de gemeente Schouwen-Duive- land beter te kunnen samenwer ken. zierikzee - De CJV Zierikzee houdt zondag 29 maart een schminkcursus voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Die vindt plaats in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof in Zie rikzee en duurt van 13 tot 16 uur. Deelnemers betalen 2,50 euro. Daarvoor krijgen ze ook limonade met een snack en frietjes. De orga nisatie raadt aan oude kleren aan te trekken. Opgeven is verplicht en kan via 06 47935614 of door een email te stu ren naar info@cjv-zierikzee.nl. door Martijn de Koning scharendijke - Hij is net begon nen en kreeg meteen een aantal klachten over herrie en stank aan zijn broek. Safwan, de nieuwe eige naar van Italiaans restaurant La Strada in Scharendijke, heeft niet echt een prettige start gemaakt. Safwan huurt dan ook een omstre den pand. Het twee jaar oude ge bouw aan de Dorpsstraat 18 heeft een roerige ontstaansgeschiedenis. Omwonenden deden er alles aan om de bouw te voorkomen. Ze daagden de gemeente Schou- wen-Duiveland zelfs voor de rech ter en de Raad van State. De buren vreesden een gebrek aan parkeer plaatsen en vinden het gebouw te groot. Ze kregen, op een procedu reel puntje na, geen gelijk. Het pand stond na de voltooiing, eind 2007, dik een jaar leeg. Sinds een maand is La Strada erin geves tigd. „Ik ken de problemen", zegt Safwan. „Omdat ze tegen het res taurant zijn, gaan mensen nu alles verzinnen om ons dwars te zit ten." Hij doelt op de klachten over overlast. „De gemeente heeft me tingen gedaan, maar niets gevon den. En als dat wel zo was ge weest, had ik dat meteen aange pakt. Ik doe alles volgens de wet." Volgens buurman Wim Kloet is er wel degelijk sprake van echte over last. „De afzuigkap maakt veel la waai. En het stinkt heel erg. Ik moet er niet aan denken daar een hele zomer in te zitten." Kloet er kent dat hij op juridisch vlak wei nig wegen meer kan bewandelen, j Hij zet, met 'zeker zeven' buren, nu in op het krijgen van een plan schadevergoeding. De waarde van zijn huis en het woongenot zijn ge daald, meent hij. „Er zijn allerlei dingen gedaan die volgens het be stemmingsplan niet mochten." Voor sommige daarvan werd vrij stelling verleend, maar andere za ken zijn ook nu nog niet volgens de regels, zegt Kloet. „Ze hebben bijvoorbeeld steeds beloofd dat er parkeerruimte bij zou komen. Dat is niet het geval." Safwan blijft de zaak zonnig in zien. „Ik weet dat het niet persoon lijk is bedoeld. De mensen hebben iets tegen het pand, niet tegen ons." V Jan Kouwen (I) en Ben Hoexum selecteren de dialecten waarin het bijbelboek Ruth zondag wordt voorgelezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78