Zeeland PZC Neptunus in actie tegen 'parasieten' Winkeliers West samen Grote zorg over medische zorg SCHOUWEN-DUIVELAND 29 17 25 Bacalhau en albóndigas in Zierikzee Verenigde winkeliers Zierikzee willen af van meeliftende collega's. Winkelboulevard blijft onder de paraplu van Neptunus. Klokje Topstukken ontdekt bij Kunst en Kitsch in Zeeuws Museum Oppepper van vier miljoen euro voor woningmarkt Woensdag 18 maart 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een spaarsysteem a la Airmiles, acties waar alleen leden wat aan hebben, een tijdschrift en een visie voor de middellange ter mijn. De Zierikzeese winkeliersver eniging Neptunus laat geen mid del ongebruikt om de 'parasieten' van haar rug te kloppen. De irrita tie over collegawinkeliers die profi teren van de activiteiten van Nep tunus, maar zelf geen lid zijn, is groot. Zo groot, dat maandaga vond tijdens de ledenvergadering zelfs werd geopperd de toeristenda- gen maar af te schaffen. „Ik word moe van die negativiteit. Zierikzee heeft zo veel mogelijkhe den. Geef me tijd een plan te ont wikkelen," bracht Bram Deurloo van de Hema in. Volgens hem moet er over vijfjaar worden voor uitgekeken. „Dan heb je meer geld ter beschikking en kun je een be paalde richting op werken. Dat is beter dan van jaar tot jaar beslis sen." Een visie is nodig, volgens Deurloo, want: „Straks staan we voor de keuze: een bruisende stad t of een dode stad." Corstiaan de Vries van het gelijknamige commu- ZIERIKZEE - Veertien winkeliers en dienstverleners in het westelijk deel van Zierikzee gaan samen on der de noemer 'Winkelboulevard'. Dat zei Wilfred Droppers van De Stadsbakkerij maandagavond in de ledenvergadering van winkeliers vereniging Neptunus. De veertien zijn lid van Neptunus, maar hou den eigen acties en adverteren ook samen. De Winkelboulevard is het nicatiebureau kreeg steun voor zijn plan drie keer per jaar een tijd schrift uit te geven, naar voorbeeld van winkelgebied Den Diek in Middelharnis. Dat heeft namelijk de regionale uitstraling die Zierik zee ook wenst. Het blad gaat 'Zin in' heten en achter die twee woor den mag je 'Zierikzee' invullen of 'lente' of 'voordeel'. De winkeliers vonden het een 'fantastisch' idee en besloten het bekende 'meiboek je' met voordeelbonnen op te ne men in het eerste nummer. Het tijdschrift gaat ongeveer 20.000 eu ro per nummer kosten. De eerste uitgave wordt betaald uit het bud get van het meiboekje plus de op brengst van advertenties. Het idee van het spaarsysteem kwam van Herman Holti (Lin- Chérie). „Daarmee kunnen we el kaar als leden onderling verster ken." Bakker Wilfred Droppers op perde 'activiteiten waar alleen le den wat aan hebben.' De vereniging heeft nog een ander probleem. Er staat voor 10.000 eu ro aan contributies open. Vorig jaar werd al 3700 euro als niet-in- vorderbaar afgeboekt. „Er zijn on dernemers die de contributie dom weg niet meer op kunnen breng en, maar er zijn er ook waarmee we discussie hebben," verklaarde voorzitter Cees Legemaate. antwoord op het 'uitsterfbeleid' dat de gemeente voert op het Ha- ringvlietplein. De deelnemers zijn zijn gevestigd aan de Grevelingen- straat, Boerenweg en Haringvliet- plein. „Ik vind het toch weer een eigen gebiedje," reageerde Anne de Jager van boekhandel De Vries. „De opzet is juist om Zierikzee als geheel te versterken," antwoordde Dropppers. „We hebben ideeën voor leuke acties die we in syner gie met de binnenstad willen op zetten en we hebben ook vier nieuwe leden aangebracht bij Nep tunus." ZIERIKZEE - Albóndigas (gehaktballetjes) en pasteis de bacalhau (stokviskroketjes). De circa 25 deelnemers aan de cursus tapas maken van de Zeeuwse Volksuniversi teit kneden, rollen en pellen zich - tussen het kletsen en lachen door - rot. Met resultaat. Aan het eind van de middag wacht een overheerlijk buffet. „Het is leuk. Je bent eens op een andere manier samen", zegt Jimmy Niemans van het Portugese restaurant Boa Tarde in Zie rikzee. Hier werd de cursus voor het vierde jaar gehou den. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - De zorg in het zieken huis in Zierikzee moet worden uit gebreid. Die boodschap geeft de gemeente Schouwen-Duiveland af aan de Oosterscheldeziekenhuizen en Zie kenhuis Walcheren. Het gemeentebestuur maakt zich ernstig zorgen over het zorgniveau op Schouwen-Duiveland. Door het toerisme is gedurende langere tijd sprake van een flink uitdijende bevolking. Vergelijkbaar met die van middelgrote gemeen ten die wél over een eigen me disch centrum beschikken, stellen Burgemeester en Wethouders in een brief. „Ook de extra ambulance op Wal cheren, hoe zeer gegund ook, steekt in dit licht onlogisch en schril af bij de huidige noodge dwongen overschrijdingen van aanrijtijden op Schouwen-Duive land." De sterk vergrijzende populatie maakt verbetering van de zorg nog meer tot must. Hoe die tot stand moet komen, zal in nauw overleg met de Schou- wen-Duivelandse huisartsen en specialisten moeten worden uitge- knobbeld, aldus het Schouwse col lege van Burgemeester en Wethou ders. Emma (5) uit Colijnsplaat komt uit een muzikaal nest. Net als haar vader is ze gefascineerd door alles wat geluid kan maken. Op pannen kan je drummen, de gitaar van papa kan je ontstemmen en als je met een lepel op een glas tikt hoor je een vrolijk tingeltje. luist, Emma is met recht aan het 'kleute ren', ze kan zich verwonderen over Tip? redactie@pzc.nl de gewoonste dingen. Zo boog ze zich deze week voorover in de voor tuin, nadat haar vader haar op een sneeuwklokje had gewezen. Ze luisterde aandachtig, keek eens heel goed in het bloempje, hurkte nog eens, maar nee: het bleef dood stil. En dat terwijl ze toch echt het woord 'klok' had horen luiden. Maar waar die klepel hing...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77