Van den Velde bovenin Commandeur was op de Spelen alleen aan het absorberen p debutanten naar Tour de France Games 2009 De nummer drie van de halve pannekoekloop Bowlingtitels voor Schijf en De Bei André Droog gaat weg bij dammers van PWC De Heerenstraat wint dankzij Smulder Beslissingsduei Tjoba zaterdag in Oud Gastel Dubbele winst voor ploeg Middelkamp Goud Tom Karman bij springwedstrijd Zeeuwse dambeker voor Middelburg Anouk Fase verovert gewestelijke titel Hersenletsel bij val renner Hovelijnck Onderlinge verschillen zijn minimaal in topdivisies turnen. Oud-atlete fungeert als ambassadeur van de Senior Games. Lees 'Op weg naar de kustmarathon' op www.pzc.nl/blogs B PZC Woensdag 18 maart 2009 33 GOES - Eric de Bel en Bernadette Schijf mogen zich een jaar Zeeuws bowlingkampioen noemen. In bowlingcentrum Goes had Schijf haar handen vol om regerend Zeeuws kampioene Yvette Mur- rath achter zich te houden. Eric de Bel legde de basis voor zijn titel in de tweede finalegame, waarna hij veelvoudig wereldkampioen Er- win Groen nog dichtbij zag ko men. De Bel bleef hem net voor. MIDDELBURG - André Droog ver trekt bij damvereniging PWG 's-Gravenpolder. De Dordtenaar, die twee seizoenen bij de Zeeuwse ereklasser heeft gespeeld, zet het dammen op een lager pitje. Hij sluit niet uit dat hij in de toekomst weer voor PWG zal uitkomen. Vorig seizoen was hij als topscorer in de hoofdklasse een belangrijke pion in het kampioensteam. RILLAND - Het driebandenteam van De, Heerenstraat behaalde in de derde divisie een moeizame ze ge op hekkensluiter Aartsbouw 2: 5-3. Jean Louis Smulder was matchwinnaar omdat hij remise speelde na een hopeloze achter stand. Dankzij zijn remise bleven de punten in Rilland, want Jan Westdorp en Alfred van den Dries wonnen. Kimmo Pankow verloor. GOES - De beslissingswedstrijd van Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinde ren is zaterdag in Oud Gastel. Bij het duel met Vitesse, dat uit Ba- rendrecht afkomstig is, is de titel in de eerste klasse G de inzet. De twee korfbalploegen hadden na af loop van de reguliere competitie 22 punten. De wedstrijd begint om 15.00 uur. Tjoba wil met enkele bussen sup porters afreizen naar Oud Gastel. RIJSWIJK - De Middelkamp-wielren ners Ivar Moeleker (categorie 7) en Timo de Jong (categorie 3) hebben in Rijswijk de derde wedstrijd ge wonnen in de voorjaarscompeti tie. In categorie 4 fietste ook club genoot Nick Jansen zich op het po dium: hij werd tweede. Mede door deze topklasseringen staat wieler vereniging Middelkamp tweede in het ploegenklassement. OSS - Tom Karman van Forza Gymnastica heeft in Oss tijdens een plaatsingswedstrijd voor het NK trampolinespringen goud ge haald bij de pupillen. Zijn clubge noot Roan Kole werd tweede. Maud Wigman won de categorie jeugd gemengd E. Marleen Huur man haalde zilver bij de junior meisjes C. En bij de jeugd meisjes C was er brons voor Iris Jansen. GAPINGE - De Middelburgse dam club heeft de Zeeuwse dambeker veroverd. Het viertal versloeg Sou burg met 6-2. Aan het eerste bord nam Daaf Kasse tegen Piet Allaart revanche voor zijn nederlaag in het Zeeuws kampioenschap. De tweede Middelburgse zege viel aan bord vier, waar Jan Moens in een klassieke partij Mare Bronke ver sloeg. De andere twee partijen ein digden in een gelijkspel. MIDDELBURG - Schaatsster Anouk Fase is in Eindhoven gewestelijk kampioen bij de junioren B gewor den. De rijdster uit Sint Annaland won de 500, 1000 en 1500 meter. Op de afsluitende 3000 meter vol stond de vierde plaats voor de ge westelijke titel. Nicole Geelhoed uit Zoutelande werd derde. Bij de masters werd Adriaan Provoost (Domburg) kampioen. GENT - De Belgische wielrenner Kurt Hovelijnck is gisteren door een val tijdens de training in de buurt van Oudenaarde ernstig ge wond geraakt. De 27-jarige coureur van Quick Step is met hersenletsel opgeno men in het ziekenhuis van Gent. Ploegleider Rik van Slijcke vertel de dat Hovelijnck een schedel breuk heeft opgelopen. door Janny Vermeule OPMEER - De Zeeuwse afvaardiging heeft tijdens de eerste landelijke voorwedstrijd voor het NK turnen goed gepresteerd. De opening van het turnseizoen leverde zelfs me dailles op. Charmaine van den Vel de van MTV Middelburg eindige als tweede op het podium in de Ta lentendivisie bij de pupillen. Van den Velde draaide een goede wedstrijd en maakte geen grote fouten. De onderlinge verschillen in de topdivisies van het land zijn heel klein. Het resultaat van Char maine van den Velde lag nog geen punt af van de winnares en slechts ééntiende van nummer drie. Haar clubgenote Richelle Salawa- nej eindigde in de top tien in de Talentendivisie bij de Instap, ter wijl Rachelle Hamel van Turn school Zeeland nog hoger scoorde met een vijfde plaats (30.891). Ook hier waren de verschillen erg klein. Het geringe verschil met Sa- lawenej, die tiende werd met 30.141 kostte, de laatste dus vijf plaatsen. Bij de jeugd in de eredivisie werd goed gepresteerd door Kelly Goe- degebure. De turnster van TSZ Vlissingen haalde een fraaie zeven de plaats en nestelde zich met een score van 45.250 in de top van Ne derland. Rebecca Yuen haalde ook nog net de top tien (44.550). Ook werd in Opmeer geturnd in de eerste divisie. Charis van den Velde van MTV kwam hierbij niet echt uit de verf Haar eerste onder deel, vloer, was matig en ze kwam ook op de volgende toestellen niet op dreef Ze eindigde als 27e, maar haalde hiermee wel de volgende ronde. te rijden. „Het is een wedstrijd die iedere renner wil rijden", schetst De Kort zijn blijdschap. „Toen ik vanmiddag in mijn auto zat, merk te ik al dat mijn lach breder was dan normaal. Ga er dus maar van uit dat ik door dit nieuws morgen met nog meer zin op fiets stap", geeft Eltink de impact van het nieuws op zijn wielerleven aan. „Zo'n vooruitzicht heb ik al geen jaren meer gehad." De Kort voelt het net zo. „Dit geeft een nieuwe impuls aan mijn carrière." De twee gaan er echter nog niet zonder meer van uit dat ze in juli in Monaco ook aan de start staan van de Tour. „Ik denk dat ze na Pa- rijs-Nice alleen Jonathan Hivert al kunnen aanwijzen, de anderen zul len zich moeten bewijzen", meent Eltink, die in Italië en Spanje al wel zes grote rondes heeft gere den. De Fransman Hivert reed een ijzersterke Parijs-Nice. Voor velen is hij de man die ASO over de streep heeft getrokken. „Maar ook Jonathan is nog niet zeker van zijn start", zegt Kemna. „Pas na Luik-Bastenaken-Luik (eind april, red.) maak ik een eerste voorselec tie bekend. Alles gaat nu niet wij ken voor de Tour." Skil reed met zes Nederlanders Pa rijs-Nice. Kemna gaat ervan uit dat zijn Tourploeg voor de helft uit Ne derlanders zal bestaan. Buiten De Kort en Eltink komen ook sprinter Tom Veelers, Floris Goesinnen, Al- bert Timmer en Piet Rooijakkers in aanmerking. „Wellichc kunnen we iets doen met de sprint van Veelers", zegt Kemna. „Maar voor lopig staat er nog niets vast." De twintig Tourteams Frankrijk: AG2R, Agritubel, Bouygues Telecom, Franqaise des Jeux, Cofidis. België: Quick-Step, Silence-Lot to. Spanje: Caisse d'Epargne, Eus- kaltel. Verenigde Staten: Team Co lumbia, Garmin. Italië: Lampre, Liquigas. Nederland: Rabobank, Skil-Shi- mano. Duitsland: Milram. Denemarken: Team Saxo Bank Kazachstan: Astana. y Rusland: Katoesja. Zwitserland: Cervélo. In de aanloop naar de Senior Games (7-12 september) kijkt de PZC elke woensdag vooruit. Vandaag met Olga Commandeur, oud-atlete en presentatrice van het televisieprogramma Nederland in Beweging. Zij is ambassadeur van het sportevenement. Olga Commandeur gaat zelf niet meedoen aan de Senior Games. „De eisen voor de Senior Games liggen voor mij te hoog" foto David van JDam door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Olga Commandeur (51) moest de Olympische Spelen van 1976 en 1980 aan zich voorbij laten gaan vanwege blessures. De specialiste op de 400 meter hor den was er uiteindelijk in 1984 wel bij. Ze vond het 'schitterend'. „Ik was in Los Angeles alleen maar aan het absorberen", vertelt ze. „Ik wilde alles zo goed mogelijk in me opnemen. Ik was er niet alleen om te sporten, maar ook om te genie ten." Deelnemen aan de Olympische is inmiddels zelf vijftigplusser - een 'leuke doelgroep'. Ze heeft veel met ouderen te maken als ze- bezig is met het fitnessprogramma van omroep MAX of ergens in het land clinics geeft. „Het is mooi om te zien hoe men sen nog heel actief zijn en dat ze willen blijven presteren. Daarom zei ik ook gelijk 'ja', toen Ton Kien- huis me vroeg om ambassadeur te worden van de Senior Games." Zelf tennist en golft Commandeur. Maar niet op een hoog niveau. „De eisen voor de Senior Games liggen voor mij te hoog", weet de Noord-Hollandse. En op één van de atletiekonderdelen ziet ze zich zelf ook niet zo snel terug. „Ik zeg nooit 'nooit', maar ik verwacht dat Zeeland The Netherlands Spelen is maar voor weinigen weg gelegd, realiseert Commandeur zich. „Maar voor de mensen die het destijds net niet gehaald heb ben en altijd op hoog niveau zijn blijven sporten, zijn de Senior Ga mes een prachtige gelegenheid om toch nog iets vergelijkbaars mee te maken. De sporters hebben in de eerste plaats hun eigen wedstrij den met internationale deelname, maar daarnaast kunnen ze natuur lijk nog naar tal van andere spor ten gaan kijken." De in Amstelveen woonachtige Commandeur vindt senioren - ze ik alleen als ambassadeur actief zal zijn." De 400 meter horden is overigens niet opgenomen in het program ma van de Senior Games, de 800 meter wel. Op dat nummer werd ze in 1977 Nederlands kampioene. De limiet voor vrouwen tussen 50 en 54 jaar, de categorie waarin Commandeur zou vallen, ligt op 3 minuten en 20 seconden. „Da's wel pittig", vindt ze. „Dat loop je niet zomaar. Dan moet je goed ge traind zijn. En dat ben ik niet." zie ook www.pzc.nl/seniorgames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75