PZC I 31 Sport Aissati sleutel tegen Marseille 33 Scarponi winnaar Tirreno-Adriatico Trainer verwacht vooral creativiteit van weer fitte middenvelder. 33 Van der Sar zegt 'nee' tegen Oranje Federer naar vierde ronde Indian Wells Aantal zeges wijst winnaar Formule 1 aan Record Alshammar ongeldig verklaard Hoogerland niet in Milaan-Sanremo Olga Commandeur is ambassadeur van Senior Games Woensdag 18 maart 2009 SAN BENEDETTO DEL TRONTO De Italiaanse wielrenner Michele Scarponi is de winnaar van de Tirreno-Adriatico. De zevende en laatste etappe, met start en finish in San Benedetto del Tronto, werd gisteren gewonnen door de Britse sprinter Mark Cavendish. Hij klopte in de massasprint de Amerikaan Tyler Farrar. De Australiër Baden Coo ke van Vacansoleil werd derde. De leidende positie van Scarponi (midden op de foto) kwam in de slotrit zoals verwacht niet meer in gevaar. Zijn landgenoot Stefano Garzelli (links) werd tweede in het eindklassement, de derde plaats was voor de Duitser Andreas Klöden (rechts). Beste Nederlander werd Robert Cesink. De kopman van Rabobank sloot zijn eerste Tirre no-Adriatico af als elfde. De ritwinst maandag en de dinsdag veroverde eindzege zijn de eerste gro te successen van Scarponi nadat hij in augustus terugkeerde in het peloton. De 29-jarige renner uit de landstreek Marche had uiteindelijk toege geven te hebben gewerkt met de van bloeddo- ping verdachte Spaanse arts Eufemiano Fuentes. Daarvoor kreeg hij een schorsing van anderhalf jaar. „Ik heb erg onder de situatie geleden, maar nu heb ik weer vertrouwen in mezelf', vertelde hij dinsdag. „Ik heb mijn les geleerd. Ik wil er nog een paar mooie jaren van maken." foto EPA door Dick Sintenie amsterdam - Een heel seizoen is Marco van Basten bezig zijn mid- W denveld in de juiste vorm te gie ten. Al die tijd moest hij het stel len zonder Ismaïl Aissati, de crea- h tiefste van het stel. Aissati wilde na een meniscusope ratie en een revalidatieperiode van een paar maanden niet te hard van stapel lopen. Maar toen hij zondag tegen De Graafschap mee wilde spelen, staken de technische en medische staf van Ajax daar een stokje voor. Aissati: „Terecht. Ik ben zo'n jongen die af en toe J moet worden afgeremd." j Bijna zes maanden stond de van PSV overgenomen voetballer aan de kant, nadat hij begin september zijn knie had verdraaid. Rust hielp niet, een medische ingreep was noodzakelijk. In december, vlak voordat hij zijn rentree zou ma ken, volgde een terugslag na een training op kunstgras. „Dat was het zwaarste moment in al die maanden: het gevoel dat je al zoveel hebt gedaan om fit te worden en dat je terug bent bij af." Twee volledige wedstrijden heeft hij er inmiddels op zitten: uit te gen ADO (i-i) en Olympique Mar seille (2-1). In Marseille was het duel vanwege de rode kaart van Gregory van der Wiel na één helft gespeeld. „Toen konden we alleen nog maar tegenhouden." In Den Haag maakte Aissati zich boos over de manier waarop zijn ploeg twee dure punten verspeel de. „We hebben niet gevoetbald, we moeten durven voetballen. Een speler van Ajax móet altijd de bal willen hebben." De Marok kaan herhaalt die woorden aan de vooravond van de terugwedstrijd tegen Olympique, in de achtste fi nales van het Uefa-Cuptoernooi. „Veel beweging moet er zijn op de helft van de tegenstander, de bal moet snel en liefst langdurig rond gaan." Vóóruit spelen, maar wel zuinig. Hij kan het elftal rust geven, denkt Aissati. In gedachten ziet de kleine middenvelder de patronen al ont staan op het veld. „Creativiteit en baltempo zijn bepalend." Voor die creativiteit moet Aissati zorgen, zegt trainer Marco van Basten. „Is maïl is ondernemend, goed in de combinatie en hij kan de perfecte steekpass geven. Olympique heeft een ervaren verdedigingscentrum met de Braziliaan Hilton en de Ar- Ismail Aissati kan voor Ajax het verschil maken in het Uefacup- duel met Olympique Marseille. De middenvelder is eindelijk her steld van een knieblessure. gentijn Civelli, maar die twee zijn groot, sterk en een beetje statisch. We moeten over de grond aanval len, met veel beweging, individue le acties en snelle een-tweetjes. Daar kun je deze tegenstander mis schien mee verrassen. We zullen dat gedoseerd moeten doen, want ik heb niet de illusie dat we Mar seille met de rug tegen de muur kunnen zetten. Bovendien is die ploeg razend gevaarlijk in de coun ter." Voor Aissati kan het vandaag niet snel genoeg kwart voor negen zijn. Hij popelt om het beste van zich zelf te laten zien in de Arena. Hij heeft er lang op moeten wachten. „Ajax heeft veel moeite gedaan om mij over te nemen van PSV. Dan wil je je meteen bewijzen. Dat is nog niet gelukt. Ik baalde daar verschrikkelijk van, maar mijn moeder zei steeds: 'Er zijn er gere dingen in het leven dan een blessure'. Ze heeft gelijk." Skil gaat met negen debutanten naar de Tour de France Tip? sport@pzc.ril rotterdam - Bondscoach Bert van Marwijk heeft onlangs op nieuw een beroep gedaan op doel man Edwin van der Sar (38). Hij wil echter niet opnieuw in Oranje keepen. Oranjes huidige eerste doelman Stekelenburg zit op de bank bij Ajax en Feijenoord- keeper Timmer is geblesseerd. Van der Sar hielp Van Marwijk vo rig jaar uit de brand toen zijn eer ste en tweede doelman gebles seerd waren. De bondscoach kiest nu toch voor Stekelenburg. indian wells - Tennisser Roger Fe- s derer heeft in twee sets afgerekend met de Kroaat Ivo Karlovic, 7-6 6-3. De Zwitserse nummer twee van de wereld plaatste zich voor de vierde ronde van het toernooi in Indian Wells. De Franse tennis sers beleefden een mindere dag. De als elfde geplaatste Jo-Wilfried Tsonga verloor met 5-7 4-6 van de Rus Igor Andrejev. Zijn landge noot Gilles Simon strandde tegen de Kroaat Ivan Ljubicic, 3-6 6-7. parijs - Het aantal grand-prixzeges m bepaalt komend seizoen de strijd om de wereldtitel in de Formule 1. De coureur die de meeste Grote Prijzen wint, wordt kampioen. De huidige puntentelling blijft wel bestaan, maar wordt pas beslis send als twee of meer coureurs evenveel grand-prixwedstrijden hebben gewonnen. Aan die pun tentelling verandert vooralsnog niets. De winnaar krijgt 10 pun ten, nummer twee 8, nummer drie 6 en dan aflopend naar 1 punt voor nummer acht. sydney - Het wereldrecord dat Therese Alshammar gisteren in Sydney zwom op de 50 meter vlin derslag komt niet in de boeken. De Zweedse had twee zwempak ken over elkaar aan. Zaterdag heeft de wereldzwembond Fina nieuwe regels ingevoerd om de grote rol van de zwempakken terug te drin gen. Een van de maatregelen is dat de zwemmers maar één outfit mo gen dragen. Alshammar snelde naar een tijd van 25,44. middelburg - Vacansoleil, de wie lerploeg van Johnny Hoogerland, mag definitief niet deelnemen aan Milaan-Sanremo, de voorjaarsklas sieker die zaterdag verreden wordt. De wildcard waar sprake van was vervalt, omdat Fuji-Servetto toege laten wordt. Het team was door de organisatie geweigerd, maar heeft het startbewijs via het Sporttribu- naal TAS heeft afgedwongen. Hoo gerland rijdt nu met Vacansoleil de Ronde van het Groene Hart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73