Steeds meer verzet tegen windmolens mum I? Wethouder beticht GS van leugen Flipland wil minder hondenpoep en meer starterswoningen O foto Dirk Fluijt Paviljoens Veere tot één uur open Er wordt hard gewerkt aan Hotel KOM! in Smerdiek Deze keer komt SP in actie tegen nieuwe turbines op Tholen. Turen in Tureluur Van der Maas ontkent dat hij al in januari plan jeugdinrichting kende. SALONIKI Inwoners komen met allerlei wensen tijdens bezoek gemeenteraad. Dressman/ Mannequin Lees de weblog van Marijn en Kyra op www.pzc.nl/hotelkom B PZC Woensdag 18 maart 2009 I 23 door Rob Paardekam STAVENISSE - Er lijkt voorlopig nog geen eind te komen aan het verzet tegen nieuwe windmolens op Tho len. Deze keer gaat de Thoolse SP- afdeling handtekeningen verzame len om de bouw van vier turbines bij Stavenisse tegen te houden. Die windmolens zouden eerst aan de westkant van het dorp komen, maar daar verzette Stavenisse zich massaal tegen. Een lokaal actieco mité haalde ruim driehonderd handtekeningen op. Daarop pas ten Zeeuwind en de gemeente de plannen aan. De turbines komen nu aan de zuidoostkant van het dorp, een stukje verder van de be bouwde kom. De SP is daar ook niet over te spre ken. „We vinden dat windmolens geclusterd moeten worden op plaatsen die daarvoor geschikt zijn", zegt voorzitter Theo Kore- vaar. „En niet versnipperd in het Thoolse landschap." Volgens Kore- vaar, die zelf in Stavenisse woont, bestaat er ondanks het aangepaste plan nog steeds onvrede in het dorp. Nu vrezen met name de mensen die aan de oostkant van het dorp wonen voor overlast. Vrijwilligers van de lokale SP-afde- ling in oprichting gaan deze week langs de deuren om handtekenin gen op te halen. Bij succes over weegt de partij ook in Sint-Maar tensdijk een actie op touw te zet ten. Daar bestaan plannen om in de Noordpolder een aantal nieuwe windmolens te bouwen. Het comité dat vorig jaar de hand tekeningen in Stavenisse ophaalde, PW De Thoolse SP-afdeling vindt dat er geen nieuwe windmolens moe ten komen bij Stavenisse en wil weten of de dorpsbewoners daar ook zo over denken. houdt zich deze keer op de vlakte. Volgens Rinus Geuze is er sprake van een dilemma. „Het liefst zien we helemaal geen windmolens bij Stavenisse, maar we zijn bang dat de vorige locatie weer in beeld komt als we tegen de nieuwe plek in het geweer komen. Als we moe ten kiezen tussen de twee opties is de locatie die nu in beeld is de minst slechte." Vorige week bleek dat de gemeen teraad ook is gaan twijfelen aan de noodzaak van meer windmolens op het eiland. Een aantal jaren ge leden heeft ze daar locaties voor vastgesteld - waaronder Sint-Maar tensdijk en Stavenisse - maar toen hadden de windmolens een veel lager rendement. Volgens raadslid Rien Klippel (RFT) wilde Tholen 15 megawatt opwekken en dat zou al bijna worden gehaald met de turbines die al zijn neergezet. Klip- pel denkt eraan op korte termijn een motie in te dienen om nieuwe windmolens tegen te houden. SCHERPENISSE - De recreatievoorzieningen in het plan Tureluur bij Scherpenisse zijn zo goed als klaar. Staats bosbeheer heeft in het gebied twee uitkijkpunten en een vogelkijkhut aangelegd. Die uitkijkpunten bevinden zich aan weerskanten van het natuurgebied, bij Schelphoek en Tuttelhoek (foto). De vogelkijkhut staat in het midden. „We hebben ook een wandelpad met een gemarkeerde route aangelegd", door Raymond de Frel KORTCENE - Wethouder Adri van der Maas van de gemeente Noord-Beveland ontkent stellig dat hij al in januari op de hoogte was van het plan om van De Vliet- hoeve in Kortgene een gesloten jeugdinrichting te maken. Gedeputeerde Staten geven op vra gen van de Partij voor Zeeland aan dat de communicatie over het plan niet de schoonheidsprijs ver dient, maar stellen ook dat zij van de woningbouwcoöperatie RWS hebben begrepen dat Van der Maas al in januari van het plan wist. „Dat is pertinent niet waar. RWS heeft wel informeel op amb telijk niveau gevraagd of er moge lijkheden waren voor een gesloten inrichting. Daarop hebben wij een GRIEKS RESTAU RANT PARTYCENTRUM Iedere donderdag en vrijdag 20% korting op de totale rekening tot max. 8 pers. Geldig tot 30 april 2009 Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215715 www.saloniki.nl DOMBURG - De strandpaviljoens in de gemeente Veere mogen voortaan het hele jaar door tot één uur 's nachts open blijven. De bedrijfstak vroeg om verrui ming tot twee uur. B en W zien dat niet zitten. Het college wil voorkomen dat een strandpavil joen als café, bar of disco wordt geëxploiteerd. Overigens gaat het wel om een ver ruiming. Tot nu toe gold twaalf uur als sluitingsuur, 's winters zelfs elf uur. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - De gemiddelde Fliplander is een tevreden mens. Die conclusie zou je kunnen trek ken uit het bezoek van de gemeen teraad aan het dorp, gisteren. Enor me klaagpartijen bleven groten deels achterwege. Nadat de raadsleden overdag scho len en bedrijven hadden bezocht mochten de inwoners van Sint Phi- lipsland 's avonds hun zegje ko men doen in het dorpshuis. De groenvoorziening kwam regelma tig voorbij. Heel wat inwoners vin den dat het openbaar groen wat beter moet worden bijgehouden. Inwoners van de wijk Graefnisse vroegen zich op hun beurt af wan neer hun buurt überhaupt wordt voorzien van een beetje groen. Natuurlijk kwam ook de honden poep, ergernis nummer één, weer voorbij. Op dat gebied had de ge meente goed nieuws voor de inwo ners: binnenkort is iedereen ver plicht de uitwerpselen van zijn of haar hond op te ruimen binnen de bebouwde kom. Die regel is on langs als eerste van kracht gewor den in Sint-Maartensdijk en zal fa segewijs in alle kernen worden in gevoerd. Een controleur zal regel matig surveilleren in de Thoolse dorpen en kan boetes opleggen. Ook het parkeren van vrachtwa gens op het havenplateau werd als een knelpunt bestempeld door in woners. Het industrieterrein, de voormalige vuilstort en het terrein waar eerst het dorpsbos zou ko men werden als alternatieven ge noemd. Het college hoopt binnen kort met een oplossing te komen voor het parkeren van vrachtwa gens in de dorpen. Tientallen andere klachten en wen sen passeerden gisteravond de re vue in Sint Philipsland. Een kleine selectie: De oesterschelpen op het strand je zorgen voor veel overlast. Inwo ners zouden graag zien dat ze wor den opgeruimd Het bedrijventerrein zou in ge paste mate uitgebreid moeten wor den, zodat lokale ondernemers de kans krijgen om uit te breiden of zich in het eigen dorp te vestigen. Het openbaar vervoer in het weekend zou volgens sommige in woners zwaar onder de maat zijn. Enkele andere bezoekers wezen op het bestaan van de belbus. Starters zouden ook in Flipland maar moeilijk een huis kunnen ko pen. Er moeten starterswoningen in het dorp komen. Dat laatste heeft de aandacht, zo beloofde de raad. Ook de andere punten worden meegenomen. PJ*| De gemeenteraad bracht giste- ren een bezoek aan Sint Philips land. Veel bewoners bleken tevre den over het wonen in hun dorp. Er waren vooral 'kleine klachten'. zegt boswachter Dirk Fluijt. „Dat is in de zomermaan den vrij toegankelijk voor bezoekers." Bij de uitkijkpun ten komen nog een verrekijker en infopanelen te staan. Fluijt verwacht dat de recreatieve voorzieningen over vier weken officieel worden geopend. Foto's van het andere uitkijkpunt en de vogelkijkhut staan op www.pzc.nl/tholen. protocol opgesteld, om dit soort verzoeken in goede banen te lei den. Dat protocol moest nog aan de raad worden voorgelegd, maar zover is het dus nooit meer geko men. Formeel is de gemeente Noord-Beveland nooit gevraagd of zij medewerking wilde verlenen aan een gesloten instelling in De Vliethoeve", zegt Van der Maas. „De provincie is dus veel te voorba rig met dit antwoord aan de Partij voor Zeeland." persona 'support Start per 1 "april a.s. de cursus duur: 10 wkn kosten: 225,- locatie: Westwal 45 Goes wie: Alle leeftijden va 16 jaar welkom! Bel vöor aanmeldingen en/of inlichtingen op werkdagen tussen 18- 21 u 06- 21 51 55 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71