'Optreden bezorgt me stress' Vissertoys Zesde Scheldegala Bedrijfsongeval bij kwekerij Poep in portaal Weidezicht blijkt dierlijk Zestig in plaats van tachtig op de Zanddijk Klassiek pianist lanceert site met zelfgemaakte elektronische muziek. Ingebruikname orgel Kampen www.vissertoys.nl ZESTIÈNHOVEN B PZC Woensdag 18 maart 2009 21 door David Duijnmayer 's-HEERENHOEK - Twaalf jaar lang al maakt hij muziek met keyboard en computer. Met het idee om die muziek via een website te verko pen, liep hij ook al tijden rond. Nu heeft Wolfgang Nijholt uit 's-Hee- renhoek dan eindelijk zijn website met zelf gecomponeerde elektroni sche popmuziek - van ballads tot rock, en van lounge tot trance. Van af vandaag is www.nethtronics.nl online. Eigenlijk is Nijholt klassiek ge schoold pianist en pianoleraar. Na zijn studie aan het Brabants con servatorium ging hij aan de slag als pianoleraar. Daarbij kreeg Nij holt regelmatig de vraag of hij ook les gaf voor de synthesizer. Hij be sloot zich daarom in het instru ment te verdiepen. De klassieke pianist, die zich tot dan toe had be ziggehouden andermans werk on der de knie te krijgen, begon pas bij de aanschaf van zijn eerste key board zelf muziek te componeren. „Op het conservatorium werd al leen maar gehamerd op techniek en studeren", zegt Nijholt. „Toen ik mijn eerste keyboard kocht, be gon ik zelf muziek te maken om de mogelijkheden uit te proberen. In een standaard keyboard zitten 127 instrumenten. Je kunt daarmee een complete band of een orkest imiteren." De basis van Nijholts muziek ligt in de jaren tachtig. Hij is naar ei gen zeggen beïnvloed door synthe- sizermuziek van Yazoo, Jean-Mi- chel Jarre en Vangelis. Maar ook Met veel genoegen denken we terug aan de Open Dag van zaterdag 7 februari. De belangstelling was overweldigend! Velen zijn benieuwd naar het eindresultaat in de Nieuwe Kerk van Kampen. Op vrijdag 3 april zal er speciaal een bus naar Kampen rijden voor belangstellenden om het orgel te kunnen zien en horen. De ingebruikname is een muzikaal uur rondom het orgel. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij René Nijsse: 0113 -581175 of reneniisse@hetnet.nl 'S-HEER ABTSKERKE - Door een be drijfsongeval bij Kwekerij Westhof in 's-Heer Abtskerke is gisteroch- tend een man gewond geraakt. Hij L viel toen hij een tak van een boom hedendaagse dance klinkt in zijn muziek door. „Het klinkt mis schien gek voor een klassiek ge schoold pianist, maar iemand als Armin van Buuren is echt een voorbeeld voor me. De manier waarop hij de spanning in een nummer opbouwt, boeit me enorm." De muziek op www.nethtro- nics.nl is ingedeeld in negen al- 'lk wil mijn ei kwijt kunnen, maar ik wil dat ei niet zomaar gratis weggeven.' bums. Bezoekers kunnen samples van de nummers direct beluiste ren, en hele nummers tegen beta ling downloaden. „Voor mij is een website een goede manier om mijn ei kwijt te kunnen. Maar ik wil dat ei niet zomaar gratis wegge ven, want ik heb er wel heel lang op zitten broeden. De eerste twëe albums zijn al twaalf jaar oud, maar het grootste deel van de mu ziek heb ik de laatste anderhalf jaar gemaakt." Het podium opgaan met zijn mu ziek zal Nijholt niet zo snel doen. Zijn eigen muziek leent zich er niet erg voor, maar enige podium vrees speelt ook een rol. „Optre den is wel opwindend, maar ik vind het ook stressvol. Af en toe speel ik ergens als pianist en ik speel maandelijks orgel in de kerk in 's-Heerenhoek. Ik heb er geen echte afkeer van, maar meer dan een of twee keer in de maand op treden bezorgt me gewoon te veel stress. Laat mij maar lekker mu ziek maken en pianoles geven." HANSWEERT - Muziekvereniging Scheldegalm houdt zaterdag in dorpshuis Kaj Munk in Hansweert het zesde Scheldegala. Het dorpshuis wordt daarbij we derom omgetoverd tot concertzaal compleet met lichtshow. Naast har monie en slagwerkgroep zal ver der een aantal artiesten aan het ga la deelnemen. Zo zullen de zange ressen Annemiek van der Weele en Marian Katsman een aantal nummers zingen, begeleid door de harmonie. Na afloop is er gelegen heid tot dansen en feesten, want dan zal de elf man sterke cover band Recovery optreden met maar liefst vijf koperblazers en (wederom) de zangeressen Anne miek en Marian. Het gala begint om 19.30 uur, kaar ten kunnen worden besteld via info@scheldegal m. n 1, telefoon nu m- mer 0113-383529 of aan de kassa. aan het zagen was. Volgens eige naar Jack van 't Westeinde viel het mee. De in eerste instantie opge roepen traumahelikopter is afbe steld. Speelgoed Visser Langekerkstraat 2 Goes tel. (0113) 21 65 57 bezoek onze website: Bel vandaag nog voor een afspraak in MEDIN0VA Vliegveldweg 65, Rotterdam t: 010-2989898 of MEOINOVA KLEIN ROSENDAEL Rosendaalselaan 30, Rozendaal t: 026-3620680 www.medinova.corr, COES - De Uitwerpselen waarmee afgelopen weekeinde het trappen huis van de Goese flat Weidezicht bezaaid lag, zijn niet afkomstig van mensen. Volgens woningcor poratie RWS gaat het om dierlijke poep, die door iemand is rondge strooid. De smurrie zat op relin gen, trapleuningen en -treden. De RWS heeft de uitwerpselen la ten onderzoeken. „Er zit stro in, dus kunnen ze niet van een mens zijn. Tenminste, ik heb nog geen mens gezien die stro eet", zegt Henk Bekker, sectormanager woonservice bij de RWS. De corporatie heeft het trappen huis maandag grondig laten reini gen. Daarnaast is gesproken met de bewonerscommissie van de flat, waar veel ouderen wonen. Vol gens één van de bewoners, die de corporatie op de smeerboel had ge wezen, zouden jongeren met eni ge regelmaat rotzooi trappen in Weidezicht. Bekker: „Die signalen krijgen we echter niet van de bewonerscom missie. Voorlopig gaan we ervan uit dat de troep in het trappenhuis een incident is. We vragen bewo ners wel alert te zijn." YERSEKE - De provincie heeft bor den met een adviessnelheid van 6o kilometer per uur geplaatst op de Zanddijk (N637) tussen Yerseke én Kruiningen. De maatregel is genomen omdat automobilisten en ook vrachtwa genchauffeurs vaak te hard over de smalle en bochtige weg rijden, waardoor al veel ongelukken zijn gebeurd. Op de Zanddijk geldt een maximumsnelheid van 80 kilome ter per uur. Aanvankelijk wilde de provincie een verplichte snelheids beperking van 60 kilometer invoe ren, maar na overleg met de ge meente is besloten om voorlopig een adviessnelheid aan te geven en het effect ervan af te wachten. Verkeerswethouder Kees Knuit heeft eerder al aangegeven te vre zen dat een verlaging van de snel heid kan leiden tot 'drukken' en bumperkleven. „We moeten er wat mee", zegt hij. Wanneer de maatregel onvoldoende effect heeft, zal alsnog een verplichte snelheidslimiet worden ingevoerd. Een andere oplossing, de dijk deels afgraven, wordt nog onder zocht. Musicus Wolfgang Nijholt biedt zijn zelfgemaakte elektronische muziek via internet te koop aan. i foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69