twintig Srilankaanse weesjes Sokken breien brengt ook geld in het laatje 'Bewoners moeten ook betrokken worden bij rampenoefeningen' www.tmcwoonwinkels.nl B PZC Woensdag 18 maart 2009 19 Het weeshuis voor meisjes in het Sri Lankaanse dorpje Pamunugama is bijna klaar. In april wil de Stichting Netherlands Sri Lanka het openen. foto Stichting Netherlands Sri Lanka door Frank Balkenende Alle kleine beetjes helpen, dus laat bestuurslid Elsbeth San- derse van de Stichting Nether lands Sri Lanka de breinaalden tik ken. Ze verkoopt zelfgebreide sok ken ten bate van het weeshuis in Pamunugama. Het loopt storm. „Ik lijk wel een specialist in een ziekenhuis. Ook ik heb een lange wachtlijst." De Goese deed in Zwitserland het idee voor de breiactie op. „In berg dorpen verdienen vrouwen daar wat bij door op bestelling lekker warme sokken te breien." Inmid dels haalt ze een deel van de wol uit het alpenland. Ook koopt ze in bij wolwinkel Bernardier in Oost- kapelle. „Omdat ik voor het goede doel brei, krijg ik daar korting." Sanderse staat geregeld met een kraampje met sokken en informa tie over het weeshuis op lokale markten en fancy fairs. Ze heeft nu al dik duizend euro bij elkaar gebreid. Echte Sanderse-sokken kosten tien euro voor een heren- paar in zwart en 12,50 euro voor een gekleurde set. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Het is prima dat al lerlei overheidsdiensten en deskun digen rampenoefeningen houden, maar ook bewoners moeten daar bij betrokken worden. Dat is dé methode, aldus het Borselse raads lid John Huige, om mensen te le ren hoe ze het beste op een ramp kunnen reageren. Hij noemde gis teren op een thema-avond over veiligheid van de PvdA Borsele in 's-Heerenhoek als voorbeeld een actie in Dordrecht. Een aantal bin nenstadbewoners van Dordrecht heeft direct meegewerkt aan een calamiteitenplan voor overstromin gen. „Ook de deskundigen hebben daar wat aan gehad." De PvdA Borsele hield de thema avond, omdat Borsele met veel risi co's te maken heeft, met de scheep vaart op de Westerschelde, met de industrie in het Sloegebied en met de kerncentrale Borssele. Over de kerncentrale werd nog het minste gezegd, wat liet zien dat 'de veiligheid van dat bedrijf ook bij PvdA'ers nauwelijks meer een discussiepunt lijkt. Het ging er veel meer om hoe 'ge wone burgers' met veiligheidsrisi co's kunnen omgaan. En daarbij kwam het idee van Huige naar vo ren. Henk Ringelberg, calamiteiten coördinator bij Rijkswaterstaat in Middelburg, had er wel oren naar. Rijkswaterstaat werkt al veel meer samen met gemeenten, als het om rampenbestrijding op de Wester schelde gaat. „Wij voeren niet al leen de zeggenschap over de Wes terschelde", zei Ringelberg. Bewo ners kunnen naar zijn idee ook wel een rol spelen. PvdA-discussieleider Jan Verburg dacht daarbij aan de dorpsraden in Borsele. Jan de Feijter, brandweer commandant in Borsele, was niet wars van dit idee. Hij stelde echter ook vast dat 'mensen zelf steeds meer risico's nemen en tegelijker tijd meer van de overheid verwach ten'. „Terwijl mensen die ver in de Zak gaan wonen, weten dat de brandweer daar niet in acht minu ten kan zijn." Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen Het bestuur (vlnr): Dick Keizer, Elsbeth Sanderse, Theo Schouwenaar en Ria Milhous. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67