Goes' viertal huisvest Tnc Netherlands is Sri Lanka Herindeling havens in Yerseke levert extra ligplaatsen op Stichting ZATERDAG 28 MAART NVM OPEN HUIZEN ROUTE KI I Reünie Ichthusschool in Wolphaartsdijk Borstkankervereniging over seksualiteit Accordeonvereniging speelt gratis in 't Beest Voorlichting verslaving voor opa's en oma's Sociëteitsavond over Senior Games Blijspel met dansen na in Hoedekenskerke 18 Woensdag 18 maart 2009 PZC B door Luc Oggel YERSEKE - Een flinke uitbreiding van het aantal ligplaatsen voor de pleziervaart én betêre ligplaatsfaci liteiten voor de grotere sportvis sers- en rondvaartboten. Dat levert een herindeling van de Beatrix- en lulianahaven in Yerseke op. Het Reimerswaalse college van burgemeester en wethouders wil gehoor geven aan de wensen van de watersportvereniging en de sportvissers en rondvaartonderne- mers. De watersportvereniging vraagt al geruime tijd om uitbrei ding van het aantal ligplaatsen. In het verleden werd aangenomen dat de (mossel)vissersvloot aan zienlijk kleiner zou worden, waar door ruimte beschikbaar zou ko men voor plezierjachten. Tot een forse afname is het tot nu toe niet gekomen. „We hebben drie jaar ge wacht, we moesten een keer een WOLPHAARTSDIJK - De honderdjari ge Ichthusschool in Wolphaarts dijk zet het jubileumfeest zaterdag 18 april voort met een reünie. Oud- leerlingen, -leraren en -bestuursle den zijn welkom van 15 tot 20 uur in de noodlocatie van de school aan de Gardenierhof Op de oude. locatie komt een nieuwe brede school. Inschrijven voor de reünie: ichthusreunie@zeelandnet.nl of op kantooruren via 0113-58.60.48. GOES - De Borstkankervereniging Midden-Zeeland houdt vanavond in de vergaderzaal van het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes een ge spreksbijeenkomst over borstkan ker en seksualiteit. Bezoekers kun nen in gesprek met professionele deskundigen van het revalidatie- programma Herstel 8t Balans en met haptotherapeute Catholijn te Wechel. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. GOES - De Zeeuwse accordeonvere niging Concertina geeft vrijdag in 't Beest in Goes een gratis promo tieconcert. Concertina telt ruim ne gentig leden en heeft twee orkes ten waarin 'jong en oud' samen spelen. Die orkesten, allebei onder leiding van Harry Schroevers, spe len vrijdag ook in 't Beest en wel vanaf 20.00 uur. Reserveren kan via concertina@zeelandnet.nl of na 18.00 uur via 0118-470.532. stap zetten", zegt wethouder Cees Knuit. Er is een plan opgesteld hoe binnen de contouren van de bestaande havens aan de wensen kan worden voldaan. In de opzet worden de vissersschepen ver plaatst van de Beatrixhaven naar de lulianahaven, de vrijkomende ruimte wordt vervolgens gebruikt voor de verbetering van ligplaatsfa ciliteiten voor sportvissers en rond vaartboten. Daardoor is er dan weer ruimte voor zo'n vijftig extra ligplaatsen voor de pleziervaart. Volgens de gemeente worden de havens met de'uitvoering van het plan 'optimaal benut'. Nadeel is dat er geen ruimte meer is voor uitbreiding van vissersactiviteiten, bijvoorbeeld op het gebied van de mosselzaadinvanginsrallaties. Daar staat tegenover dat de onderhouds kosten voor de vissershaven lager worden. 's-GRAVENPOLDER - Verslavingen en jongeren is het thema van een bijeenkomst die de seniorenraad Borsele dinsdag 24 maart houdt voor opa's en oma's. De senioren raad heeft dit thema gekozen, om dat grootouders vaker bij de opvoe ding van kleinkinderen zijn betrok ken. De bijeenkomst is vanaf 19.30 uur in het dorpshuis in 's-Graven- polder. Aanmelden: 0113-311999 of sen.raadborsele@zeelandnet.nl KORTGENE - De Sociëteit Noord-Be veland besteedt morgen de tweede sociëteitsavond aan de Senior Ga mes die van 7 tot 12 september in Zeeland plaatsvinden. Organisator Ton Kienhuis, Aly Wisse (Task- force sport en bewegen Noord-Be veland) en gemeenteambtenaar la- net Boeijen praten over de beteke nis van de Games voor Noord-Be veland. Aanvang 20.00 uur, in De Korenbeurs in Kortgene. HOEDEKENSKERKE - Toneelvereni ging Baarland zet vrijdag en zater dag het blijspel 'Voorzichtig...breek- baar' in het verenigingsgebouw De Griend in Hoedekenskerke op de planken. De zaal is open vanaf 19 uur. Zaterdag is er dansen na. De buurtvereniging 'Klaver 3' tekent voor de organisatie. Entree: volwas senen 4 euro, kinderen tot vijftien jaar 2 euro en leden gratis. Voor verkoop 0113-403940 na 18.00 uur. Na de nodige tegenslag opent een stichting van Goesenaren in april een weeshuis in Sri Lanka. Om het tehuis draaiende te houden, zoekt ze donateurs. door Frank Balkenende De tsunami, de zeebe ving die in 2004 in Azië 300.000 levens eis te, leidde uiteindelijk tot het idee een weeshuis te bou wen. De Goese reisleidster Ria Mil- hous, die haar hart heeft verpand aan Sri Lanka, had eerder al geld achtergelaten om een huisje voor de allerarmsten op te trekken. De inheemse projectleider Gamini Jayakody vroeg haar vijfjaar terug het resultaat te komen bekijken. Nog voordat ze op het vliegtuig stapte, teisterde de vloedgolf Sri Lanka, het land dat na Indonesië de meeste slachtoffers moest be treuren. Volgens het VN Kinder fonds telt het land zesduizend we zen, van wie tweederde inmiddels is opgevangen. Gamini vroeg Milhous geld mee te men om de eerste nood in zijn dorp te lenigen. „Dan benader je familie, vrienden, kennissen, za kenrelaties. Voor ik het wist, had ik 41.000 euro in kas. Ongeloof lijk." Een deel van het geld werd ge bruikt om in de basale levensbe hoeften van dakloos geworden Sri-, lankanen te voorzien. „We zijn met potten, pannen, planken en matrassen de achtergebleven gebie den ingetrokken. Toch bleef de helft van ons ingezamelde geld over. Gamini opperde een klein schalig weeshuis te bouwen." Gezien de omvang van zo'n pro ject op afstand besloot Milhous wijselijk hulptroepen in te schake len. In 2005 zag de Stichting Netherlands Sri Lanka het levens licht met, naast voorzitter Mil hous, Dick Keizer (secretaris), Els- beth Sanderse (bestuurslid) en Theo Schouwenaar (penningmees ter). De laatste was vorig jaar het finan ciële brein achter de Zeeuws Ride for the Roses, de fietstocht ten ba- Weeshuis in Pamunugama Het weeshuis in Pamunugama biedt plaats aan 20 meisjes. t- Er zijn vier begeleiders. »- Het gebouw telt twee slaapza len, drie sanitaire ruimten, be heerdersruimten, linnenkamer, ziekenkamer, studieruimte met later mogelijk pc's, keuken en centrale ontmoetingruimte. Doel is de meisjes Engelse les te geven om hun studiemoge lijkheden te vergroten. Goederen worden in de buurt gekocht om de lokale econo mie te stimuleren. Het weeshuis staat onder con trole van de overheid. te van de kankerbestrijding. Met een ervaren fondswerver als Schouwenaar in de gelederen wist de stichting 118.000 euro bijeen te sprokkelen. Overal kwam geld van daan, van de Nationale Commissie voor Internationale Samenwer king en Duurzame Ontwikkeling tot particulieren. „We hebben 3000 euro kosten gemaakt, dus blijft er 115.000 euro netto over voor de bouw van het weeshuis. Er blijft bij ons niks aan de strijk stok hangen", zegt Schouwenaar. De stichting had grond gekocht in Dankatuwa. Alles leek in kannen en kruiken, maar toen begonnen de problemen pas echt. Een boed dhistische monnik van een naburi ge tempel geloofde dat de toekom stige buren westerse zendelingen waren. Hij dreigde met zwarte ma gie als de stichting het plan zou doorzetten. Milhous: „Toen heb ben we besloten de grond maar weer te verkopen, maar dat had nog veel voeten in de aarde. We moest persoonlijk druk zetten op betrokkenen." In maart 2007 volgde een nieuwe tegenslag. Lokale projectleider Ga mini Jayakody ovferleed plotseling. „Gelukkig besloot zijn zoon Mahesh het project te trekken, als eerbetoon aan zijn vader. Wij wa ren daar uiteraard erg blij mee." Het weeshuis waar twintig meisjes onderdak vinden, komt nu van de grond in Pamunugama, net ten noorden van de hoofdstad Colom bo. De stichting zoekt nog dona teurs om de exploitatie (jaarlijks 12.000 euro) rond te krijgen. De Beatrixhaven in Yerseke, foto Ronald den Dekker SRI LANKA Pamunugama j Colombo 1 De Stichting Netherlands Sri Lanka bouwt een kindertehuis voor meisjes in Pamunugama, dat in april moet openen. Opgericht: 1 juli 2005. Doel: hulp verlenen (aan kinderen) na tsunami van 2004. Verzameld kapitaal: 118.000 euro Bouw: 3000 euro kosten 25.000 euro aankoop grond 75.000 euro bouw kindertehuis 15.000 euro inrichting tehuis Begunstigers: 365. Werkwijze: stichting stuurt geld naar agent in Sri Lanka die zorgt voor de daadwerkelijke bouw en rapporteert aan de stichting. Jaarlijkse exploitatie: 12.000 euro. Stichting zoekt donateurs voor 20 euro per maand. Rolant Quist bron www.stichtingnetherlandssrilanka.nl Kijk voor het meest actuele aanbod op www.nvmzeeland.nl en a.s. zaterdag 21 maart in de PZC. GerethföDeuwoördersKamoor* Zeeland si I willt I VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 19 maart 2009 te 10.00 uur zal op het adres Noorderbaan 80 te VLISSINGEN ten laste van B.M.T.A.C. Bliek de Ford Transit 260S FD van 110 LR 4.23, met kenteken 68-BZ-PH in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewij zing zal geschieden aan de meestbie dende en tegen gerede betaling, zonder opgeld en zonder BTW. (Bezichtiging 14 uur voor de verkoop) Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66