Zeeland PZC 'Geen paniekvoetbal gaan spelen' 17 BEVELANDEN-THOLEN tl 29 25 Reimerswaalse fracties maken zich niet al te druk over recessie. Van het oog naar de wimpers Gevaarlijke slaappillen verloren in Goes-Zuid Weg door De Poel tot volgende week dicht Twee bezwaren tegen monument dorpen Klokje Topstukken ontdekt bij Kunst en Kitsch in Zeeuws Museum Oppepper van vier miljoen euro voor woningmarkt Woensdag 18 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel KRUININGEN - Wat moet Reimers- waal doen of juist laten om de ge volgen van de economische crisis in de gemeente het hoofd te bie den? In elk geval geen paniekvoet bal spelen en geplande investerin gen niet uitstellen, zo vinden de meeste raadsfracties. Ter voorbereiding op de kaderno ta, het financiële vooruitzicht voor de komende vier jaar, wilde het college van burgemeester en wet houders alvast van de raadsfracties weten hoe die denken over de hui dige situatie. Een vrij uitzonderlij ke situatie, want zo vroeg in het jaar wordt over toekomstige plan nen nooit gesproken. Het college wilde dit nu wel graag, om later in het jaar beter beslagen ten ijs te ko men. Tal van suggesties en aanbevelin gen werden er gisteravond tijdens de raadsvergadering gedaan. Waar de meeste fracties het over eens zijn, is dat projecten die al zijn in gezet niet op de lange baan moe ten worden geschoven. Belastingta rieven moeten bevroren worden (Leefbaar Reimerswaal, WD) of alleen worden aangepast aan de stijging van het algemene prijspeil; de inflatie (SGP, PvdA). In tegenstelling tot voorgaande ja ren, waarin de raad een 'sluitende' financiële meerjarenplanning eis- CDA, VVD eri SCP willen zoveel mogelijk werk aan Reimerswaal se bedrijven gunnen. De hele raad wil snelle nieuwbouw van de school in Oostdijk. te, vindt een aantal partijen het niet erg als er nu een keer 'in de min' wordt gedoken. De SGP vindt wel dat eventuele tekorten niet structureel mogen zijn, aange zien daarmee weer een claim op de toekomst wordt gelegd. Om de lokale economie te stimule ren, roepen CDA, WD en SGP op om zoveel mogelijk werk aan Rei merswaalse bedrijven te gunnen. De SGP zou ook graag zien dat wo ningcorporatie R&B Wonen, in navolging van de RWS in Goes, huizen opkoopt die lang te koop staan om ze vervolgens te verhu ren. Leefbaar Reimerswaal vindt dat de gemeente niet moet schro men om de grondprijzen te verla gen als de grondverkopen nog ver der stagneren. In tegenstelling tot de WD vindt Leefbaar Reimerswaal het niet zin vol om investeringen naar voren te halen, omdat 'je daarbij vaak duur der uit bent'. Geld steken in achter stallig onderhoud is wat betreft LR beter. Eén investering die wat be treft de raad wél naar voren mag worden gehaald, is nieuwbouw van de school in Oostdijk. Dat kan echt niet meer wachten. HEINKENSZAND - Ze begon bij het oog en ein digde, al klauterend over een touwbrug, aan de andere kant van de sloot bij de lichtgroene wimpers. De Borselse wethouder Marga Ver- mue opende zo gistermiddag het kunstwerk Met het oog op de toekomst aan de rand van de Heinkenszandse nieuwbouwwijk Over de Djjk. „Ik had eerst niet eens door dat het een kunstwerk was", zei bewoner Henk Schetters, „tot iemand het mij vertelde. Dat die licht groene bogen aan de Drieweg wimpers voor stellen en dat het oog aan de Guldenroede- straat een oog is, kun je eigenlijk alleen uit de lucht zien. En ik vlieg niet." Loes Heebink uit Nijeveen ontwierp het kunstwerk, waardoor vanuit Over de Dijk uitzicht wordt geboden op de polder. Als extra openingshandeling lie ten scholieren ballonnen op. Helaas, de wind stond fout. Veel ballonnen vlogen direct in het water. De gemeente Borsele bood troost. Bezoekers konden onder een mooi lentezon netje een ijsje pakken, foto Ronald den Dekker Zie video op www.pzc.nl/bevelanden GOES - Op het traject Bergweg-Pa- tijnweg-Goes-Zuid is een Goese- naar gistermiddag tussen half twee en half drie medicijnen verlo ren. Het betreft één doosje met dertig slaaptabletten. De pillen kunnen het reactievermogen sterk beïnvloeden en zijn gevaarlijk voor kinderen. De vinder van de pillen wordt verzocht het doosje af te geven bij een apotheek of op het politiebureau in Goes. GOES - De 'sluipweg' door De Poel tussen Goes en Heinkenszand is tot begin volgende week ook bui ten werktijden onberijdbaar voor auto's. Het waterschap is er bezig met de aanleg van een fietspad. Voor dit werk is de weg bij het via duct over de A58 gefreesd, onder meer voor de aanleg van verkeers drempels. Fietsers kunnen al over het fietspad rijden. Het werk ligt op schema en is eind april klaar. COLIJNSPLAAT - Weinig lijkt de komst van een monument voor de 117 verdronken dorpen bij Co- lijnsplaat nog in de weg te staan. Bij de gemeente Noord-Beveland zijn slechts twee bezwaren binnen gekomen op het bestemmings plan. De verwachting is dat het monument, in de vorm van een to renspits waaruit geluiden klinken, in oktober kan worden geplaatst op de Oostzeedijk. CfT? LMMMIM Emma (5) uit Colijnsplaat komt uit een muzikaal nest. Net als haar vader is ze gefascineerd door alles wat geluid kan maken. Op pannen kan je drummen, de gitaar van papa kan je ontstemmen en als je met een lepel op een glas tikt hoor je een vrolijk tingeltjè. Juist, Emma is met recht aan het 'kleute ren', ze kan zich verwonderen over Tip? redactie@pzc.nl de gewoonste dingen. Zo boog ze zich deze week voorover in de voor tuin, nadat haar vader haar op een sneeuwklokje had gewezen. Ze luisterde aandachtig, keek eens heel goed in het bloempje, hurkte nog eens, maar nee: het bleef dood stil. En dat terwijl ze toch echt het woord 'klok' had horen luiden. Maar waar die klepel hing...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65