'Dat is hem. Niet kijken, dat is die terrorist' kankerbehandelingen stuit op weerstand Trouwpakken! STEÜTEL Terreurverdachten zijn teleurgesteld dat excuses uitblijven. NS besparen flink door minder vertragingen Politie pakt ontsnapte tbs'er op in Eindhoven Opnieuw willekeurige steekpartij in Lelystad Ademapparaten ten onrechte verstrekt Meisj'esbesnijdenis telt mee bij asielaanvraag Rechtbank gelast vrijlating Transformant PZC Woensdag 18 maart 2009 5 Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, 0113-270025, www.steutelgoes.nl door Jasper Karman AMSTERDAM - Yassine el Mesri ver liet donderdagmiddag het huis van zijn vader in Amster dam-Noord en hoorde achter zich een geluid. Hij draaide zich om en stond oog in oog met een agent, die een pistool op zijn hoofd richt te. „Ik schrok me dood", vertelt de 26-jarige Yassine bij zijn vader voor de deur. „Ik moest mijn han den tegen de muur doen en ze vroegen me of ik gewapend was. 'Hoeveel mensen zijn er nog bin nen?' riep een agent. Ik wist niet wat me overkwam." Ongeveer een kwartier later drong en ongeveer twintig zwaarbewa pende agenten het huis van zijn va der, Mfeddal el Mesri, binnen. Hij vroeg wat ze wilden, maar hij moest zijn mond houden. Hij zou het op het bureau wel horen. „Ik 'Ik ben nooit gearresteerd. Mensen uit Madrid? Die ken ik niet' snapte er niets van. Op het bureau zei de hulpofficier van justitie dat ik verdacht werd van brandstich ting. Pas later begreep ik dat ze dachten dat ik een terrorist was. Maar dat ben ik helemaal niet." De volgende dag werd Mfeddal el Mesri langdurig verhoord. Aan het eind kreeg hij pas het bandje te ho ren met de stem van de vrouw die de politie vanuit Brussel had ge tipt. „Maar' die stem kende ik niet. Die had ik nooit eerder gehoord", zegt Mfeddal stellig. Omdat de huiszoeking niets had opgeleverd en er geen enkel bewijs was dat hij iets met terrorisme te maken had, werd El Mesri vrijdag middag vrijgelaten. Zijn twee com puters, telefoons en papieren kreeg hij niet terug. Thuis trof hij een ravage aan. Twee deuren en een kledingkast waren gesneuveld en zijn spullen lagen door het hele huis. „Daarna heb ik niets meer ge hoord van politie, justitie of de burgemeester. Geen excuses, geen uitleg, niks. Ik was enorm ge schrokken, maar er was niemand die vroeg of hij iets voor me kon doen." Excuses komen er ook niet, heeft burgemeester Cohen laten weten: „Er zijn geen fouten gemaakt. We moesten iets doen na dat alarme rende telefoontje." Vader Mfeddal heeft er nog steeds veel last van, hij slaapt slecht en is onrustig. En hij wordt nagestaard op straat. „Dat is hem. Niet kijken, dat is die terrorist, hoor ik ze zeg gen." Ook de andere verdachten hebben het moeilijk. Een neef van Yassine werd tegen de grond gewerkt en mist nu twee voortanden. Hij durft de deur niet meer uit. Ook bij de anderen die soms door meerdere agenten onder schot wer den gehouden, zit de schrik er nog goed in. Mfeddal el Mesri begrijpt niet waarom de politie juist bij hem en zijn familie uitkwam. „Ik ben nooit gearresteerd, heb nooit iets gedaan. Mensen uit Madrid? Die ken ik niet. Ik ben de afgelopen zes jaar het land niet uit geweest. Ik ga soms naar de supermarkt om de hoek om een pak melk te ha len. Verder kom ik niet." hoog gespannen verwachtingen. Patiënten hopen mogelijk op gene zing, terwijl bijvoorbeeld alleen bij werkingen van medicijnen wor den getest. KNMG is wel positief over de openheid die de site biedt. Ziekenhuisvereniging NVZ vindt dat artsen en oncologisch verpleeg kundigen patiënten goed moeten voorlichten. De Nederlandse Federatie van Kan kerpatiëntenorganisaties (NFK), betrokken bij de ontwikkeling van de site, ontkent 'ten stelligste' dat patiënten een te rooskleurig beeld wordt voorgeschoteld. „De site is bedoeld om objectieve informatie te geven in duidelijke taal", aldus woordvoerder en oud-arts Kees van Bezooyen. Ook directeur Ton Hanselaar van KWF Kankerbestrijding bena drukt dat de site puur en alleen be doeld is om de patiënt voor te lich ten over medische alternatieven. „Het bij-effect van de site is dat mensen hoop kunnen krijgen", er kent hij. „Maar géén valse hoop. Als ergens die indruk wordt ge wekt, dan passen we dat uiteraard aan." Nederland telt zo'n vierhon derdduizend kankerpatiënten. Jaar lijks wordt bij tachtigduizend men sen de diagnose kanker vastge steld. Van de patiënten die deelnemen aan proeven ziet gemiddeld elf pro cent verbetering. Bij ongeveer 55 procent woekert de tumor door. Bij de rest van de proefpersonen blijven de ziekteverschijnselen sta biel. maakte het Korps Landelijke Politie diensten na onderzoek en verhoor van de drie bemanningsleden be kend. Het neuswiel van de Boeing 747-400 liep vast in het gras naast de landingsbaan. Dat gebeurde vlak na zeven uur tijdens het taxiën na de landing. Het vliegveld was uren lang gesloten. foto ANP UTRECHT - De Nederlandse Spoor wegen hebben vorig jaar 4 miljoen euro uitgekeerd aan treinreizigers die onderweg met flinke vertragin gen te maken kregen. Dat is bijna 2 miljoen euro minder dan in 2007. Een NS-zegsman verklaart de afname door erop te wijzen dat het afgelopen jaar veel treinen (86,6 procent) met minder dan drie minuten vertraging reden. EINDHOVEN - De politie heeft gister middag in Eindhoven een ontsnap te tbs'er opgepakt. Hij zat in een auto. De 23-jarige man was maan dagmiddag ontsnapt uit de bevei ligde forensische kliniek de Woen- selse Poort van de GGZ in Eindho ven (GGzE). Voor zover bekend hebben zich geen incidenten voor gedaan. De kliniek behandelt men sen met meervoudige en com plexe psychiatrische problemen. LELYSTAD - Een inwoner (55) van Lelystad is gistermiddag zonder enige aanleiding in zijn hals gesto ken. De man is aan zijn verwon dingen geholpen, meldde de poli tie. In december hadden in Lely stad ook zulke willekeurige steekin- cidenten plaats. De politie sluit niet uit dat het dezelfde dader be treft. Het zou gaan om een getinte man in een blauw-paarse jas. HEEZE - Zeshonderd mensen met slaapproblemen worden komende weken door Kempenhaeghe in Heeze benaderd voor een mogelijk consult door de instellingsarts. Aanleiding is dat een arts die in het centrum voor slaapgeneeskun- de werkte, op onjuiste gronden pa tiënten een ademhalingsapparaat voorschreef. De arts werkt er niet meer. Of hij is ontslagen, wil dé in stelling niet zeggen. DEN HAAC - Gezinnen die asiel vra gen omdat ze bang zijn dat hun dochters besneden worden, moe ten mogelijk gaan aantonen dat de ze verminking nog niet heeft plaatsgevonden. Staatssecretaris Nebahat Albayrak (Justitie) gaat bekijken of het mogelijk is om een medische verklaring te vragen. Het gaat om gezinnen uit landen waar vrouwenbesnijdenis praktijk is. ROTTERDAM - Een lid van de ver meende sekte Orde der Transfór- manten uit het Brabantse Hoeven is gistermiddag vrijgelaten. De raadkamer van de Rotterdamse rechtbank heeft dat beslist. De man, oud-WD-raadslid in Etten-Leur, werd gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de moordaanslag op de Rotterdam se zakenman Frits Bebelaer op 2 augustus vorig jaar. Verkrijgbaar bij de volgende bedspeciaalzaken: Jensen Experience Store: Den Bosch T 073-6134530 Jensen Experience Shop in Shops: Axel Pot Interieur T 0115-562010 Eindhoven Schellen Slaapcomfort T 040-2441344 Tilburg Ditvoorst T 013-5422122

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5