De grootse plannen van de gemeente Sluis toekomst 15 AB Zeeland, sterk in seizoenwerk Kijk ook op www.abzeeland.nl De gemeente Sluis is volop in beweging. Niemand kan zeggen dat er in de gemeente met zestien kernen niets gebeurt. De concrete plannen hebben alle maal te maken met het verbete ren van de leefbaarheid in de dor pen, het 'up-to-date' houden van de toeristische voorzieningen en het opkrikken van de economie. De concrete plannen voor de ko mende jaren zetten we evene op een rijtje: Waterdunen, betreft dé (her)inrichting van een on geveer 300 hectare groot gebied in de Oud- en Jong Breskenspolder (ten noorden van Groedé, tussen de Groe- se Duintjes en Bres- kens-West/Schoneveld). Op de plaats waar nu camping Napoleon Hoeve en een .groot akkerbouwgebied lig gen, wordt een nieuw toeristisch-re- creatief product ontwikkeld. Er ko men een duincamping (op 14 ha), een hotel, ongeveer 400 recreatiever blijven (op 40 ha) in nieuwe duinen en schorren en bijbehorende aanpas singen van de wegen, paden en par keervoorzieningen. Dat wordt gecom bineerd met 250 ha openbaar toegan kelijke natuur in een gebied met ge controleerd getij. Voor het project hoeft geen enkele van de bestaande woningen te verdwijnen. te. Als een ondernemer de kwaliteit gaat verbeteren mag er ook 10 tot 20 meer tenten en caravans worden geëxploiteerd. Ook hiervoor is dus meer ruimte beschikbaar. Deze uit breiding met meer eenheden maakt het mogelijk de hoge investering voor kwaliteit vlotter terug te verdie nen. Valorisatie van de kernen Eén van de actiepunten ,van de Re creatievisie West Zeeuwsch-Vlaande ren is het verder opwaarderen van de kernen. Uitgangspunt is dat de karak teristieke eigenschappen van elke kern duidelijker naar voren moeten kofnen. Om de leefbaarheid te verbeteren voor de eigen inwoners en om aan trekkelijker te worden voor de toe rist. Elke kern moet volgens de Re creatievisie een eigen gezicht krijgen. Een gezicht dat nauw aansluit bij het karakter van iedere kern. Want iedere kern in West Zeeuws-Vlaanderen heeft zijn eigen aardigheden. Het project Valorisatie is gestart in de voormalige gemeente Oostburg (het project werd toen ook wel "Sporen- trek" genoemd). Sluis - J.H. van Dalestraat In de J.H. van Dalestraat zijn de werk zaamheden gestart voor de bouw van tien woningen en de herinrichting van de straat. Woongoed Zeeuws-Vlaanderen bouwt vijf huur woningen tegenover de huisnummers 9 t/m 15 (locatie vm. seniorenwonin Foto: Gemeente Sluis gen) en vijf koopwoningen tegenover nummer 12 t/m 22 (locatie vm. school). Als de woningen klaar zijn, wordt de straat door de gemeente op nieuw ingericht. Alle werkzaamhe den -zijn naar verwachting in de zo mer van 2009 gereed. De Groote Jonkvrouw Voor de oostzijde van de kern IJzen- dijke een plan ontwikkeld voor nieuwbouw van woningen. Dit heet 'De Groote Jonkvrouw'. Enerzijds is sprake van een herontwikkeling van een voormalige bedrijfslocatie (het noordelijk plandeel) en anderzijds is ook sprake van een uitbreiding (het zuidelijk plandeel). Groote Jonkvrouw geeft een knipoog naar het roemruchte verleden in IJzen- dijke. Rondom het plan wordt een deel van de Staats-Spaanse linies in volle glorie herbouwd, waarbinnen een unieke woonwijk ontstaat. Ken merkend voor de wijk is het histori sche karakter. De kavels zijn ruim van opzet, maar ook het openbaar gebied krijgt de aan dacht. De stadswal, stadsgracht en het achterliggende wandelpad worden op genomen in het netwerk van toeris tische routes. Door een unieke doorgang door de wal wordt de doorsnede van de origi nele verdedigingswal volledig zicht baar. Het natuurlijk en klassieke ka rakter wordt ook versterkt door het gebruik van authentieke bestatingsma- terialen en het centrale plein met en kele karakteristieke bomen. Kwaliteitsslag Recreatieterreinen Het gaat hierbij in de praktijk vooral om campings. Bezoekers van cam pings wensen steeds vaker meer kwali teit op de camping. Het gaat dan niet altijd meer om grotere zwembaden en grote kantines en uitgebreide cam pingwinkels. Bezoekers wensen ook steeds meer groen, meer natuur en grotere standplaatsen. De eigenaren van campings willen en moeten ook aan deze wensen voldoen-om in de markt te blijven. Voor al deze veranderingen is ruimte nodig. Ook zonder uitbreiding van het aantal kampeereenheden ten ten en caravans) op de -camping is er toch meer ruimte nodig. De gemeen te biedt die campings die hun kwali teit willen verbeteren ook meer ruim Kustzonebeheer Het project Integraal Kustzonebeheer West Zeeuws-Vlaanderen bestaat uit een visionaire kijk op de kust met hieraan gekoppeld een projectenplan. Centraal in de visie staat de verbre ding van de kustzone zowel binnen- als buitendijks. Een verbreding van de strand- dan wel kwelderzijde gaat samen met een verbreding aan de binnenzijde (duin verbreding dan wel uitbouw van kre ken en jattere polders) naast de ver breding wordt de kust ingedeeld in rustige en drukkere kustgedeelten. De voorzieningen worden geclusterd bij de huidige badplaatsen. Tevens worden de bestaande parkeervoorzie ningen geherstructureerd. De ontslui tingsroutes worden getransfomieerd tot badwegen. Onthaalparkeerkamers met extra voorzieningen ontstaan waarbij het traject, badweg-parkeerkamer-duino- Even een terrasje pakken in Retranehement. vergang-strand voor elke badplaats uniek wordt. Waterfront Breskens speelt in op de trends van avontuur, actief bezig zijn en het onbegrensd genieten, binnen het thema visserij. Avontuurlijk vissen op de Westerschelde en de Noordzee. Genieten van culinaire hoogstandjes met vis en schaaldieren. Dit project kent diverse deelprojecten, zoals de in vulling van het oude veerplein, de herinrichting van het Spuiplein, de Eerste Strange, de ontwikkeling van de handelshaven en de looplijn. De deelprojecten worden niet allemaal te gelijk uitgevoerd en het ene onder deel is veel verder gevorderd (al uit voering) dan het andere (nog in fase van planvorming) Natuurlijk Stijlvol Bij het Ontwikkelingsplan horen een stedenbouwkundig plan en een beeld kwaliteitplan. In het stedenbouwkun dig plan staat ondermeer hoe groot nieuwe gebouwen mogen worden en hoe de straten en pleinen worden in gericht. In het beeldkwaliteitplan wordt vastgelegd hoe de uitstraling van Cadzand wordt. Het stedenbouw kundig plan en het beeldkwaliteitplan zijn samengevoegd tot één bijlage. Vakwerk in personeel Zeeland terrei*i cywuw**t ^nrrcuui cmbyderm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43