Zeeland schuilt een speurder Jill i M :l SL g p A Provincie vindt reserveschip voor Vlissingen-Breskens niet meer nodig Speurwerk 'Geen bolussen op maandag' AA Straf voor aanval met strijkijzer Bedrijfszekerheid van veerboten dankzij maatregelen verbeterd. Nieuwe bijdragen van Lilian vanuit de VS: www.pzc.nl/blogs PZC Woensdag 18 maart 2009 3 Tl OVERVALLERS GEZOCHT! -A VEROORDEELDEN GEZO www.overvallersgezocht.nl Van wie? Openbaar Ministerie en politie. Waarom? Hulp van burgers bij bestrijding van overvallers. Wat vind je er? Overzicht van overvallers in zes politieregio's (namen, zo mogelijk foto's, geluidsopnamen en beeldmateriaal). Bezoekers kunnen zich abonneren op een digitale nieuwsbrief. Daarin staan het laatste nieuws, nieuwe overvallers, binnengekomen tips en bezoekersaantallen. Werkt het? Ja. Goede plaatsing van camera's, ook naar de openbare ruimte, blijkt wel van doorslaggevend belang om herkenbaar beeld te krijgen. OË politieonderzoeken.nl Help t/c fKiliiH' hij Ut! MMOpwwwptw 0800 607ÖwÉf www.politieonderzoeken.nl Van wie? Korps Landelijke Politiediensten, verantwoordelijk voor opspo- rings-berichtgeving. Waarom? Om burgers te laten meedenken bij oplossing van misdrijven. Wat vind je er? Onopgeloste zaken (ernstige misdrijven) uit heel Neder land. Het KLPD maakt ook gebruik van de televisie (Opsporing Verzocht). Andere zaken worden geschikter geacht voor internet. Werkt het? Ja. Zo'n 300 keer per dag wordt de site bezocht. Interactie (con tact met 'deskundige' burgers) is bij deze site belangrijker dan tips. Qfl"- mmmmm LITIS wmm www.veroordeeldengezocht.nl Van wie? Politie Amsterdam-Amstelland. Waarom? Burgers in te schakelen om personen te vinden die onherroepe lijk veroordeeld zijn wegens een ernstig misdrijf. Burgers die een veroor deelde signaleren, wordt nadrukkelijk gevraagd niet zelf tot actie over te gaan, maar de politie in te schakelen. Wat vind je er? Namen en eventueel ook foto's. Werkt het? Ja, ook preventief. Veroordeelden die weten dat ze via deze si te gezocht worden, melden zichzelf eerder. mmssi -iaijsi mi boevenvangcn.nl www.boevenvangen.nl Van wie? Bonovox Producties (maakt opsporingsprogramma's voor regiona le omroepen RTV Noord-Holland en Omroep Flevoland) Waarom? Omdat, claimt eigenaar Onno Vos, er nog geen overkoepelende site was waar je alle opsporingsinformatie van alle regio's kon vinden. Wat vind je er? Misdaadnieuws, foto's/namen/videomateriaal van verdach ten (met toestemming van justitie), straffen en eisen, opgeloste zaken, poll ('Het zou verboden moeten worden om bivakmutsen te verkopen in Neder land'). COMMENTAAR Het heet Interactieve Opsporingsbericht geving. Politie en justitie bedoelen: help ons via internet mee boeven te vangen. Via twitter, hyves, youtube of sms, het maakt niet uit. Het is een serieuze poging om het hele scala van het moderne communiceren te gebruiken. Zoals de agenten vroeger de wijk in gingen, zo betreden ze nu internet-communities. Andersom maakt de politie ook zelf internetkringen, bijvoorbeeld op twitter. Gaat al die interactiviteit wat opleveren? Dat zal nog moeten blijken. Wat je op internet ziet is lang niet altijd wat je ziet. En als het echt is, zit er heel veel zinloos exhibitionisme in. Verder is de gemiddelde mening over strafzaken er beneden alle peil, laat staan de kwaliteit van het door de politie gewenste meedenken en mee speuren. Het zal dus heel moeilijk worden om al die informatie zinnig te zeven. Ondanks al die beperkingen is internet inmiddels wel net zo gewoon als twintig jaar geleden de telefoon. Dus is het goed dat de politie en justitie er volop gebruik van maken. Dat heeft al te lang op zich laten wachten. BRUGGE - Vier mannen uit Terneu- zen, tussen de 20 en 30 jaar, zijn in Brugge veroordeeld omdat ze een vrouw hadden verbrand met een heet strijkijzer. Ze waren vorig jaar het apparte ment van de vrouw in Knokke bin nengedrongen. Ze zeiden dat ze nog 8000 euro drugsgeld tegoed hadden van haar overleden vriend. Het viertal bedreigde de vrouw met een mes en verbrand de haar met een strijkijzer. De straffen liepen uiteen van 30 maan den cel, waarvan de helft voor waardelijk, tot een jaar voorwaar delijk. De mannen moeten het slachtoffer ook 2770 euro betalen. door Ben Jansen MIDDELBURG - Komende zomer hoeft geen reserveschip achter de hand te worden gehouden voor de fiets-voetveerdienst Vlissingen- Breskens. De bedrijfszekerheid van de veerboten Prins Wil- lem-Alexander en Prinses Maxima is dankzij verbeteringsmaatregelen zozeer toegenomen dat een ver vanger achterwege kan blijven. Het dagelijks provinciebestuur heeft vastgesteld dat het uitvalper centage van de twee schepen sinds de volledige stremming van de veerdienst begin 2008 binnen aan vaardbare normen is gebleven. Die stremming ontstond doordat één boot als gevolg van een technische storing voor de kant lag en de an dere schade had opgelopen. Dat leidde tot veel beroering, bij de ge bruikers van de veerdienst in West-Zeeuws-Vlaanderen en bij de provinciale politiek. De provincie, de eigenaar van de schepen, zorgde ervoor dat meer Gedeputeerde Staten vinden het niet nodig voor de komende zo mer een reserveschip voor de veerdienst Vlissingen-Breskens achter de hand te houden. reserveonderdelen klaar liggen en zit bovenop aanpassingen aan de lagers van de hoofddieselmotoren en andere verbeteringen. Ook werd besloten een speciale repara tiekade voor de veerboten in te richten en alternatieve plekken te zoeken waar de schepen in dok kunnen als er geen ruimte is bij Scheldepoort in Vlissingen-Oost. Medio vorig jaar, toen nog ondui delijk was of al die maatregelen voldoende zouden zijn, is besloten voor de maanden juli en augustus een reserveschip beschikbaar te houden. Dit schip, de Moby King, hoefde niet in actie te komen. Ge deputeerde Staten gaan ervan uit dat het dit jaar niet meer nodig is. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen verdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3