Consultancy in de ICT Alternext mogelijk alternatief voor MKB <2 De Column O O pas begonnen Jopie 02 Naam: Michaël de Windt (23). Woonplaats: Aardenburg. Bedrijf: Storm-ICT Services. Begonnen: medio 2007. Meevaller: Mijn eerste consultan cy klant die me meteen een dag per week inhuurt. Tegenvaller: Een voormalige compagnondie mijn vertrouwen heeft beschaamd. E-mail: mdw@stormict.nl Website: www.stonnict.nl Michaël de Windt: ,,Ik ben een intermediair tussen de klant en ICT technici." Foto: duofoto Michaël de Windt is nog maar 23 jaar, maar toch al bijna twee jaar actief als zelfstandig ondernemer; eerst vanuit huis en sinds een jaar in het Techno Bizz Centrum Zeeland (TBCZ) in Schoondijke. Hij hield zich aanvankelijk bezig met het maken van websites en het repareren van pc's, maar tegenwoor dig hoofdzakelijk met ICT consultancy. „Ik wil me concentreren op het ge ven van adviezen om bedrijfsproces sen efficiënter te maken; dat klanten door in mij te investeren de nodige kosten kunnen besparen of nieuwe markten kunnen betreden. Als er be paalde schakels kunnen worden over geslagen komt dat snelheid en efficien cy ten goede. Het ligt me wel om be drijfsprocessen te vertalen in syste men. Bovendien kom je tijdens het analyseren ook op andere ideeën, waardoor je klanten bijvoorbeeld kunt begeleiden bij het betreden van nichemarkten. Ik richt me niet op standaardpakketten die in de winkel te koop zijn, maar lever veelal maat werk, afgestemd op de specifieke wen sen van de klant." Michaël is in de laatste fase van zijn studie bedrijfskun dige informatica aan de Hogeschool Zeeland en werkt tevens al een aantal jaren bij rederij Vroon in Breskens. „Ik werk bij Vroon parttime als appli catiebeheerder. Vroon levert mij qua inkomen een stukje vastigheid op. Ik doe het momenteel even rustig aan met mijn studie. Die kan even stil lig gen, maar werkgever en klanten kun je uiteraard niet laten wachten." Samenwerking Het streven van de jonge onderne mer is om de samenwerking met part ners te intensiveren zodat hij zich zelf kan richten op zijn corebusiness van ICT consultancy. Zijn belangrijkste leverancier is Hans-Peter Willems van SoftTech Matrix, eveneens geves tigd in het Techno Bizz in Schoondij ke. ,,Hij doet veel in Open Source, dat zijn standaard computerprogram ma's die gratis kunnen worden ge- download. Het is zeker in deze econo misch mindere tijden ideaal om geen dure software pakketten te hoeven aanschaffen. Hans-Peter voorziet me van de benodigde technische onder steuning bij Open Source, zodat ik me puur kan richten op consultancy. Als er technische problemen zijn bij mijn klanten, kan ik SoftTechmatrix inschakelen om deze op te lossen. Ik ben in feite een intermediair tussen de klant en ICT technici. Ik breng partijen bij elkaar. Communicatie is tenslotte in de ICT van levensbe lang." Zo vader zo zoon. Michaëls vader heeft ook al decennia lang zijn eigen bedrijf (De Windt beveiliging). Zo vanzelfsprekend was het zelfstandig ondernemerschap echter niet voor De Windt junior. Internationaal „Mijn vader was altijd druk bezig; zelfs op zondag was hij bijvoorbeeld nog bezig met de boekhouding. Dat hoeft voor mij niet, dacht ik bij me zelf. Toen ik een jaar of 16 was kwam mijn vader er niet uit bij een ICT probleem. Hij vroeg aan mij, ik volgde een MBO opleiding, of ik naar de klant kon gaan voor techni sche ondersteuning. Ik loste het com puterprobleem op en sindsdien is het balletje gaan rollen. Mijn uitdaging als ondernemer is om een grote inter nationaal opererende organisatie neer te zetten. Ondernemen is kansen be nutten. Als ik bij een klant merk dat bepaalde kwalitatief goede producten toch niet goed verkocht worden, denk ik in termen van kansen in plaats van bedreigingen. Ik kom met een plan van aanpak. In mijn marke tingplan ontvouw ik hoe ik het zou aanpakken." De kreet 'We gaan naar de beurs' is niet alleen voor grote bedrij ven weggelegd. Voor kleine en middelgrote ondernemingen, zeg het MKB, is er de Alternext. De handel op Alternext is in Neder land op 17 mei 2005 van start gegaan. Zonder al te veel succes, zo bleek recent tijdens een informatie-avond voor businessclub OSRN van Horwath de Zeeuw de Keizer Want tot nog toe zijn er aan deze beurs slechts twee bedrijven geno teerd: Reesink kunststoffen en TMC (consultancy en engineering) uit Eind hoven. Maar dat zou wel eens kun nen gaan veranderen, hoopt Alter next (dochter van NYSE Euronext). 'Het MKB in Nederland ging voor ka pitaal altijd naar de bank', aldus Hans Leufkens van Alternext. 'Maar die si tuatie is snel aan het veranderen. De banken zijn de kosten aan het opdrij ven; misschien dat Alternext nu wel in beeld komt.' Alternext is bedoeld voor bedrijven van tussen de 100 en 250 man personeel en een balansto taal van tussen de 5 en 50 miljoen eu ro per jaar. In de eurozone zijn meer dan een miljoen van dit soort bedrij ven; in Nederland gaat het om 80.000 bedrijven. Als die kapitaal zoe ken om hun groei te financieren kun nen ze terecht bij de Alternext. Hier zijn de voorwaarden wat minder zwaar dan bij de Euronext of de AEX. De Alternext zit ook in Brussel en Parijs. In Parijs zijn enkele honder den bedrijven genoteerd. 'In Frank rijk is de particuliere participatiemaat schappij niet zo goed ontwikkeld als in Nederland', aldus Leufkens. Thijs Manders van TMC was naar de Gaan derij gekomen om te vertellen hoe zo iets in zijn werk gaat. 'Wij zijn naar de Alternext gegaan en hebben tien miljoen euro opgehaald. Dat hebben we gebruikt om acquisities te doen, die we anders niet hadden kunnen doen.' TMC stond voor die tien mil joen 25 procent van zijn aandelen af. De beursgang kostte TMC - alle ad viezen meegerekend - 1 miljoen. 'Je krijgt daarna wel een andere struc tuur', aldus Manders. 'Je hebt ineens een Raad van Commissarissen. Je hebt een aandeelhoudersvergadering en je moet voldoen aan de IFRS (In ternational Financial Reporting Stan dards). Maar daar heb ik een CFO voor aangenomen.' Ik ben een Brabander. En wat hebben Brabanders met Zee land? Zee, kust, vakantie en uitgaan. Toen ik vier was, kwam ik in Dishoek en Zoute- lande. Later toog mijn familie naar de overkant, Nieuwvliet en Cadzand. Weer later werd het Renesse, Vrouwenpolder en toen ik als jeugdige kam peerder nergens meer binnen mocht omdat ze mijn kamp- kaart hadden afgepakt, was mijn uiterste toevlucht Ret- ranchement. Ik meldde me bij de ouwe heer Van Solingen, eigenaar van camping de Wilt- hof. Van Solingen vroeg nooit om je kampkaart. In Retranchement kwam ik in een heel andere wereld. De café's kenden geen sluitings tijd. Concreet hield dat in dat als je 's ochtends rond een uur of vijf terug kwam uit Knokke, je warm werd ont haald door Jopie. Het werd dan al gauw een uur of ze ven. Je ging een paar uur sla pen. We werden dan bijna ie dere ochtend in onze eerste slaap gewekt door Van Solin gen. Die scheen met zijn zak lamp in de tent, trok de rits open en terwijl je dacht 'toch niet weer de camping afge schopt' zei hij vriendelijk: 'fij ne avond gehad, jongens?' Als hij dan wegliep, hoorden we hem lachen. En als we te gen het middaguur met een duf hoofd in de kantine ons ontbijt gingen halen, vroeg hij vrolijk: biertje? Dat waren nog eens tijden. Ie dere keer als ik in de buurt ben, rij ik nog even door Ret ranchement. De camping staat er nog steeds, maar is een familiepark geworden. Jo pie is tegenwoordig een eet- zaak. Ik ben er nog wel eens iets gaan drinken, maar erg veel jongelui zaten er niet. Met de ouwe hap van toen hebben we het nog wel eens over een reünie. Maar dat wordt niks, ze pikken ons ge drag daar niet meer. p-H 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem I PZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Mark Vermeulen Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: deondernemer@bndestem-pzc.nl www.deondernemer.nl Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30